Author Topic: относно събирането на светиите в Едно  (Read 9677 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kender

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Организирането на събрания според мен трябва да става по божия воля.Ето както е например в тоя сайт.Аз не приемам сегашния модел с пасторско ръководство.Много по-важно е пророческото служение-то може да посочи някой слуга-предпочитам тази титла-защото какви са тези пастори-нима са пастири и как смеят да се наричат такива след като Словото казва"И ще издигна над тях ЕДИН пастир да ги пасе-слугата ми Давид.Той ще ги пасе и той ще им бъде пастир.Аз,Господ,ще им бъда Бог и слугата ми Давид ще бъде княз между тях.Аз Господ изговорих това"Езек.34:23,24  Предлагам на всички,които се мислят за пастири да се нарекат слуги-да видим как ще им пасне

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: относно събирането на светиите в Едно
« Reply #1 on: December 24, 2007, 19:47:47 PM »
Словото говори също ясно и за Пророкa Христос, за който свидетелства Мойсей:

Господ твоят Бог ще ти въздигне отсред тебе, от братята ти, пророк както е |въздигнал| мене; него слушайте.

Ако е писано за Христос, че е овчар, то е писано за Него, че е също и Пророк, но има и поставени от Него овчари, а и пророци.

Писано е по-подробно за овчарите в тази тема:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=77.0, тъй като гледам, че ти засягаш повече темата за "пасторите" отколкото за самото събиране.

...и не на последно място: Добре дошла във форума. Би ли се представила тук:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?board=27.0
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: относно събирането на светиите в Едно
« Reply #2 on: December 24, 2007, 20:14:34 PM »
Quote
Аз не приемам сегашния модел с пасторско ръководство.

Аз също не приемам този широко разпространен модел, главно поради пирамидалната му структура, наследена от римокатолицизма и папата, който пък взима модела от римската империя. Управлението в Новия Завет се извършва от тяло от старейшини и никога от един човек.

Овчари обаче в тялото има, но те не са папи, нито шефове, нито са глава на пирамида, а са по-зрели братя в събранието, които се грижат за останалите по подобие на това, както овчарите се грижат за поверените им овцете. Ако не би имало истински овчари сред събранието не би имало и пророци, защото никой не би станал годен за призванието на пророка. Да си овчар е слугуване и духовно бреме, а не привилегия. Овчаря е слуга, както и пророка е слуга. В тялото Христово няма господари и царе, които да владеят над останалите. Има само един Господар и Цар и това е Исус от Назарет.

Исус е добрият Овчар, но той също е и началника на овчарите (както казва Петър):

И когато се яви Пастиреначалникът, ще получите венеца на славата, който не повяхва. 1Петрово 5:4

С други думи не трябва да изхвърляме и бебето заедно с мръсната вода.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

kender

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Re: относно събирането на светиите в Едно
« Reply #3 on: December 24, 2007, 22:14:23 PM »
"Ако не би имало истински овчари сред събранието не би имало и пророци, защото никой не би станал годен за призванието на пророка"  ?????-  Пророците от Духа се раждат,не от овчарите.по-скоро,ако нямаше истински пророци нямаше да има нужда от овчари.Пророка може да бъде овчар,но овчаря не винаги е пророк.Обаче овчаря задължително трябва да познава Духа

kender

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Re: относно събирането на светиите в Едно
« Reply #4 on: December 24, 2007, 22:21:41 PM »
Не мога да влеза в това представяне-как става?Ако можете вие ме вкарайте. Аз съм на 37 години,новородих се на 22някъде или може би по-късно.Кога ли съм се новородила?не мога да определя.Знам,че Живота се устоява и че всеки,който Бог е предузнал,Той ще го и спаси

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: относно събирането на светиите в Едно
« Reply #5 on: December 24, 2007, 22:28:13 PM »
Едно бебе ако родителите му го изоставят на улицата, то или ще умре или ще стане хулиган и престъпник. Дали ще стане онова за което е призовано детето? Ето защо без овчари няма да има здрави християни, и поради това никой няма да влезе в призванието си, било то на пророк или на някой друг.

Деца без родители не могат, така както овце без овчари.

За представянето си има специален форум. Tihomir даде линк, той се вижда просто пускаш нова тема, както си пуснала на други места и в нея се представяш.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.