Author Topic: Мнение или Истина?  (Read 18897 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Мнение или Истина?
« on: January 12, 2008, 18:49:16 PM »
Добавка от Watchman: Понеже темите се отклониха в офтопик ги отделих в своя тема, за да не се нарушават правилата на форума и в същото време да могат дискусиите да продължат всяка в своята си тема.

Определено съм съгласен с Презвитера че Уочман се държи като лидера на форума.Но май  наистена не турпи различни мнения, а точно от това се оплакват.Май има еднолична власт а?Има една приказка за това  Абе   Аде...Помислете за това.А иначе това е форум и всеки казва мнението си.Словото казва стар  човек не изобличавай, а с кротос  го увещавай.А вие  по силните носете по слабите.А от думите на лидерите на форума се усеща нещо друго.....

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Мнение или Истина?
« Reply #1 on: January 12, 2008, 23:14:55 PM »
Quote from: evangelista1962
А иначе това е форум и всеки казва мнението си.

Нещо дълбоко си сбъркал evangelista1962. Това НЕ Е ФОРУМ ЗА МНЕНИЯ. А това е форум за общение СПОРЕД ИСТИНАТА, такава, каквато е засвидетелствана и потвърдена от Писанията. Мненията имат място в теми от рода на това кой какви пици или макарони харесва, но нямат място в жизненоважните теми касаещи спасението и вечния живот. Ако досега не си го разбрал това, време е да прочетеш отново правилата на форума и да започнеш да разбираш.

Що се отнася до носенето на слабите, ти защо мислиш, че сме били и все още сме търпеливи с теб, ако и доста несмислени неща да наговори откак си дошъл?

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Мнение или Истина?
« Reply #2 on: January 12, 2008, 23:37:53 PM »
Що е истена? Всеки гледа от своята гледна точка словото и според това което има като разбиране и мъдрост казва своята истена.И защо искаш всички да се съгласни с твоето мнение.За мен критерия поне за този форъм е по дадена тема да има колкото се може по вече еднакви мнения. Например както по темата с даренията.А за това че ме търпите благодаря.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Мнение или Истина?
« Reply #3 on: January 12, 2008, 23:59:37 PM »
Quote
Всеки гледа от своята гледна точка словото и според това което има като разбиране и мъдрост казва своята истена.

Божието Слово, затова е Божие Слово, защото не е субективно и не зависи от човешките гледни точки. Бог е създал здравия разум и ни е дал едно смислено Слово, което Той желае да изследваме и да разбираме.

Няма такова нещо като "своя истина" - има свои илюзии, свои самозаблуждения, но няма "своя истина", защото само Бог е Истината!

Всички човеци са лъжливи, сърцата им измамливи, правдата им дрипава и себето покварено, според както е писано:

Римл. 3:4 ... но Бог нека бъде признат за истинен, а всеки човек лъжлив...

Quote
За мен критерия поне за този форъм е по дадена тема да има колкото се може по вече еднакви мнения

Знаеш ли това, което предлагаш как се нарича? Нарича се болшевизъм. Знаеш ли какво е болшевизъм? Болшевизма освен всичко друго учи, че е меродавно мнението на мнозинството. Идва от руската дума "больше" която означава "повече". Сиреч които мнения са повече, те са меродавни.

Бог обаче не е болшевик, нито е демократ и не се интересува от мнението на мнозинството. Напротив Бог винаги е бил с малцинството:

Мат. 7:14  Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот, и малцина са ония, които ги намират.

Mат. 22:14  Защото мнозина са поканени, а малцина избрани.

1Петр. 3:20  които едно време бяха непокорни, когато Божието дълготърпение ги чакаше в Ноевите дни, докато се правеше ковчега, в който малцина, тоест, осем души, се избавиха чрез вода.

Лука 12:32  Не бой се, малко стадо, защото Отец ви благоволи да ви даде царството.


Ето защо мненията на мнозинството нямат никакво значение. Нито въобще мненията на човеците имат някакво значение. Едиственото нещо, което има значение е здравото учение на Божието Слово. Ние сме тук да си го изясняваме заедно според Писанията, а не да си губим времето с човешки мнения.


Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Мнение или Истина?
« Reply #4 on: January 13, 2008, 00:09:05 AM »
evangelista1962,

Затова и начинът, по който наричаш истините в Божието слово и здравото учение - лични мнения - е начинът, по който приемаш Божието Слово - като лично мнение на Бога, но ти имаш друго мнение.

Това, което ти казваш - за различните мнения върху пасажи е плод на гръцката философия сред християните. Според тях това, че пише нещо в Писанието не означавало това, което пише, но задължително трябвало да означава нещо друго. И така мнозина по този начин не признават писаното, но налагат своето мнение без да се боят от Бога, докато имаме предупреждение:

1 Коринтяни 4:6 И това, братя, преносно приспособих към себе си и Аполос заради вас, за да се научите чрез нас да не мъдрувате повече от написаното и да не се гордее някой от вас с един против друг.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Soldier

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 40
  • soldier
Re: Мнение или Истина?
« Reply #5 on: January 13, 2008, 00:32:34 AM »
Цитат по evangelista

Що е истена? Всеки гледа от своята гледна точка словото и според това което има като разбиране и мъдрост казва своята истена.И защо искаш всички да се съгласни с твоето мнение.За мен критерия поне за този форъм е по дадена тема да има колкото се може по вече еднакви мнения. Например както по темата с даренията.А за това че ме търпите благодаря.


Този въпрос, evangelista, поставен по този начин напълно покрива въпросът на Пилат Понтийски. Знаеш, че Пилат го зададе на Исус въпреки, че Той му обясни:
"... Аз за това се родих и за това дойдох на света - да свидетелствам за истината. Всеки, който е от истината, слуша моя глас..."(Йоана 18:37)

Няма много различни "истини", има една - Той не каза дойдох на света да свидетелствам за истините, а - за истината. И още нещо каза: "... ще познаете истината и истината ще ви направи свободни".
Не истините ще ви направят свободни, а истината. Това свидетелства самия Исус - Истината е една-единствена.

Wactchman е напълно коректен в това, което е писал:
Няма такова нещо като "своя истина" - има свои илюзии, свои самозаблуждения, но няма "своя истина", защото само Бог е Истината!

А, ...който е от Истината, слуша Неговия глас...
soldier

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Мнение или Истина?
« Reply #6 on: January 13, 2008, 10:30:28 AM »
Явно не сте ме разбрали.Или аз не съм се изразил правилно.Идеята ми етази чеза вас истената е тази която говорите вие.За ейховистите е друга за католиците едруга и т.н.Ивсички се държат за словото.това имах в предвид.Акато се върнем в форума нека приемем чеима хора който са на различен дух в смисъл едни сапо напред от други в своето духовно развитие.Но зада се приеме някой истена някога трябва време.Защото ако правиш нещо по не убеждение то егрях.

worshipper

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
  • Покланям се на Теб,Господи!Пея винаги на Теб...
Re: Мнение или Истина?
« Reply #7 on: January 13, 2008, 12:19:30 PM »
Явно не сте ме разбрали.Или аз не съм се изразил правилно.Идеята ми етази чеза вас истената е тази която говорите вие.
Подкрепям.Забелязвам на много места,че ако някой каже нещо различно от истината на модераторите бива изобличаван винаги и принуждаван да се съгласи с тях.
Търсете мир с всички и онова освещение без което никой няма да види Господа.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Мнение или Истина?
« Reply #8 on: January 13, 2008, 12:41:56 PM »
След като пояснихме по-горе, че не може да има моя или твоя истина, модераторска или немодераторска. Такива понятия въобще не съществуват и да се борави с тях е противно на това което Божието Слово казва за истината.

И как точно става тази "принуда" за която ни обвинявате? Ние ви даваме да прочетете какво Библията казва по този въпрос, а вие отхвърляте написаното, и ви се иска да го опишете като наша истина, именно за да можете да си толерирате собствените заблуди. Дори и в тази тема правите същото.

Никой модератор не е говорил или стъпвал на собствен авторитет. Нито е принуждавал някой нещо, освен да напомняме да се спазват правилата и да се придържате към Писанието.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

worshipper

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
  • Покланям се на Теб,Господи!Пея винаги на Теб...
Re: Мнение или Истина?
« Reply #9 on: January 13, 2008, 12:53:26 PM »
Не забравяй,че четем една и съща Библия с теб.Слагам точка.
Търсете мир с всички и онова освещение без което никой няма да види Господа.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Мнение или Истина?
« Reply #10 on: January 13, 2008, 16:56:00 PM »
Много смешна е цялата тая работа.Като малки деца , са тези които се сърдят.Аз не познавам никой от модераторите , за някой неща съм твърдо  на друго мнение , като съм се обосновал защо /има го в темите на форума/. Но сме  дискутирали приятелски и надявам се в дух на мир. Така се прави , wrshipper , така е редно.Пак сме говорили твърдо и бурно , но в основата стои жаждата за правда , а не личността на някой си.

 Тук не става дума за лични нападки и отношение , а за дискусия върху Словото.
Защитата на Истината , е грижа основно на Бога  , но и наша , в случая админите си гледат работата. Така че не унивай , а се радвай , че можем да общуваме върху Словото!

Ако някой е по твърд , ами ... приеми го. Твърдостта понякога , а и доста често е за добро. Ако пък не си съгласна с нещо  просто казваш с какво и защо , и нещата продължават напред , дано Господ ни отвори на всеки очите за това което не разбираме .

Ако някой просто се заяжда , това  естетствено е зло , но досега  такова нещо тук няма. Различията са доста , а Истината една.
Това означава всеки да се стреми към нея с чисто сърце и с молитва , и Бог ще ни открива какво , как , защо и тн.


worshipper

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
  • Покланям се на Теб,Господи!Пея винаги на Теб...
Re: Мнение или Истина?
« Reply #11 on: January 13, 2008, 18:23:13 PM »
Aз казах какво съм забелязала :)
Приела съм хората така или иначе и се радвам,че можем да общуваме.
 Ива
Търсете мир с всички и онова освещение без което никой няма да види Господа.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Мнение или Истина?
« Reply #12 on: January 13, 2008, 22:15:35 PM »
Vesko

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Мнение или Истина?
« Reply #13 on: January 13, 2008, 22:39:26 PM »
Искам да не пропуснем тук едно много важно изречение, което разкрива една голяма лъжа, която може би evangelista не е осъзнал, но може би мнозина не знаят, а именно:

Quote
За ейховистите е друга за католиците едруга и т.н.Ивсички се държат за словото.

Посочените групи - йеховисти и католици не се държат за Словото.

Ще ви дам няколко примера за всеки един от тях:

1. Католиците са променили оригиналното Слово и основната промяна е, че една от 10-те Божиите заповеди е премахната, а друга е разделена на две части, за да станат отново 10. Ето тази заповед е премахната от католиците:
Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята;
[5] да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив, Който въздавам беззаконието на бащите върху чадата до третото и четвъртото поколение на ония, които Ме мразят,
[6] а показвам милости към хиляда поколения на ония, които Ме любят и пазят Моите заповеди.


Нищо чудно, че бизнесът със статуетките, иконите и други идоли е доста доходен в тези среди, тъй като според тяхната версия на словото, всичко е наред.

Заповедта, която са разделили на 2 е:
Не пожелавай къщата на ближния си, не пожелавай жената на ближния си, нито слугата му, нито слугинята му, нито вола му, нито осела му, нито какво да е нещо, което е на ближния ти.

Едната заповед според тях е "не пожелавай жената на ближния си", а другата е останалото от стиха.


2. Йеховистите също не могат да оцелеят с истинското Слово и затова са направили тяхна версия. Ето някои промени:

В Битие 1:2 в оригиналното Слово е записано "Божият Дух", а при тях е променено на "Божията активна сила".

В Изход 3:14 в оригиналното Слово е записано "Аз съм", а при тях е променено на "аз съм този, който ще докажа, че ще бъда".

И много други подобни...


Изводът е, че Божието Слово не е тяхно слово и не бива да се сравняват последователите на Божието Слово с последователите на промените направени умишлено от човеци.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

worshipper

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
  • Покланям се на Теб,Господи!Пея винаги на Теб...
Re: Мнение или Истина?
« Reply #14 on: January 13, 2008, 23:08:42 PM »
Божието Слово не е тяхно слово и не бива да се сравняват последователите на Божието Слово с последователите на промените направени умишлено от човеци.
Много точно казано,затова трябва всичко да се изпитва.Много хора може да твърдят,че държат Словото,но е важно да се установи кое точно....
Търсете мир с всички и онова освещение без което никой няма да види Господа.