Author Topic: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"  (Read 64812 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"
« Reply #60 on: March 06, 2009, 19:31:25 PM »
constant,

След толкова много примери, които ти дадохме от Словото в аргументи срещу твоите думи, ти даже не разбра, че говориш за друг бог.

Богът на Авраам, Исаак и Яков няма да прости на никого без покаяние и вяра и няма да приеме никой такъв какъвто е. Не знам богът, за който говориш как прощава беззаконие без да има условия, които човек да изпълни. Не знам каква Библия четеш, че не можеш да го видиш това в цялото Писание. Аз не видях твоите твърдения, обаче. Това, което виждам (или което се разбира от това, което пишеш, освен ако не бъркам) е, че ти твърдиш, че бог бил отнел беззаконието и отсега нататък вече ние трябва да внимаваме и ако съгрешим да се покайваме. Ако наистина това е, което пишеш (което и прочетох отново), то не е вярно.

На всичкото отгоре цитираш това:
А целта на заръчането е любов от чисто сърдце, от добра съвест, и от нелицемерна вера; в които като погрешиха некои уклониха се в празднословие, и искат да са законоучители, без да разумеват нито което говорят нито за което потвърдяват.


Интересното е, че го цитираш в тема, в която ти защитаваш човешка мъдрост и наричаш другите (в случая мен) човек, който се е отклонил в празнословие. Не знам какво празнословие друго може да има освен това да се защитава нещо като Божие без то да има подкрепа от Писанията. Не виждам как не разбираме това, което говорим след като ясно пише в Словото, а ти не го виждаш (или не искаш да го видиш).

Върни се отначало, откакто си почнал да пишеш в тази тема и прочети внимателно колко стабилни библейски аргументи даде ти и колко ясни пасажа от Словото писахме, които говорят точно обратното на твоите думи. Ние не сме си служили с "висш пилотаж", но с няколко много ясни пасажа от Словото, които ти даже не погледна (или не разбра), съдейки по коментарите ти до този момент.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"
« Reply #61 on: March 06, 2009, 21:13:34 PM »
Тихо, ако досега не си видял моите твърдения и тяхната обосновка, наистина съжалявам. Дано поне някой друг да ги е видял. Но ако моят труд досега не е бил по Божята воля, нека да пропадне.
Все пак ще се опитам да направя едно простичко обобщение, дано да излезе по- разбираемо.

Благата вест за света от Бога е, че Господ Исус Христос прощава греховете.
 Да се опрости нещо, означава да не му се търси повече сметка.

Всеки, който повярва на това послание и търси избавление от робството на греховете си, е поканен да дойде, без да се страхува- при нозете на Господ Исус.

Там, след като падне в тях (тези скъпи нозе, обляни в кръв), получава прощение.

Как пристъпва грешникът в основата на Кръста?
 Той идва със своите духовни дрипи на грях. Няма други дрехи, защото няма откъде да ги вземе. Спазването на ритуали и закони, изчистват някое петно, но на тяхно място идват много други нови мръсотии. Вършенето на добри дела, може да те предпази временно от добавяне на нови петна, но всяко добро дело, е следвано от най- малко 10 зли дела.

Само Господ със Своята Жертва, може да даде нова, чиста и светеща дреха от белота и праведност.
 Чистота, която е невероятна и недостижима за никой себеправедник, който се хвали пред Бога, че се явява пред Него чист, понеже се е очистил специално преди срещата. Подплатен с най- добрите думи и реклами за себе си и дарове.

Само Господ може да променя грешниците и да прави от тях праведници. Той дойде да призове тях, а не чистите в своите си очи.

Господ се докосна до прокажения. Той беше нечист и никой не биваше да се докосва до Него, според закона. Това е образ на мръсния грешник, дошъл такъв какъвто е, за да моли за изцеление.

А какво става със новородените хора, които са омити и облечени в новата дреха на святост и праведност? Те винаги ли така остават чисти? В Божиите очи- да! Но нима те не падат никога в грях?
Падат. За съжаление. Но те никога не губят чистотата, защото тя не е тяхна, а е чистотата на Исус.

А един такъв човек, който е омит с Неговата свята кръв, не може да стои спокойно и нормално в беззаконието, както хората от света.
Той бърза, колкото се може по- скоро, да отиде в нозете на Своя Спасител, такъв какъвто е, натоварен с греха, с който се е измамил.

Изповядваме греховете си и Той е верен в обещанието Си, да ни прости. И праведен да ни прости, защото Неговата жертва има силата да покрие всеки грях.

А роденият от Бога пази себе си, за да не съгрешава.

"Бог, обаче, Който е богат на милост, поради голямата любов, с която ни възлюби, въпреки че бяхме мъртви в престъпленията си, ни съживи заедно с Христос- по благодат сте спасени..."

При Него се идва, такъв какъвто си, а се излиза такъв какъвто трябва да бъдеш!

Проблемът е, че ти си взел половината от фразата. Измисляш си лъжеучение и след това се бориш с него.
И аз взех, че ти се хванах :)


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"
« Reply #62 on: March 06, 2009, 21:42:38 PM »
Quote
Благата вест за света от Бога е, че Господ Исус Христос прощава греховете.

Аз не чета такова нещо. Затова ти казвам, че ти си приел друго благовестие и трябва да промениш разбиранията си.

Ето какво пише:
А след като Йоан беше предаден на властта, Иисус дойде в Галилея и проповядваше Божието благовестие, като казваше: Времето се изпълни и Божието царство наближи: покайте се и повярвайте в благовестието!

Никъде Исус не каза на тези, на които говореше "здравейте, аз прощавам греховете" или "приемете ме в сърцата си" или "аз ви обичам".

Ето още малко информация относно вечното благовестие:
И видех друг ангел че летеше посред небето, който имаше вечното благовестие да проповеда на живеещите по земята и на всеко колено и племе и език и народ, и казваше с глас голем: Убойте се от Бога, и въздайте нему слава, защото дойде часът на неговия съд; и поклонете се тому който е направил небето и земята и морето и изворите на водите.

Аз виждам същото нещо, което и Исус говореше, което и апостолите говореха. Днес говорят друго и учат хората на друго. Щом е друго благовестие, значи то докарва проклетия, според както и четем. Затова очисти от себе си тези разбирания и виж какво пише в Словото. Тази основа не е основата на Словото и от това идват многото обърквания.

Ето едно от тях:
Quote
А какво става със новородените хора, които са омити и облечени в новата дреха на святост и праведност? Те винаги ли така остават чисти? В Божиите очи- да! Но нима те не падат никога в грях?
Падат. За съжаление. Но те никога не губят чистотата, защото тя не е тяхна, а е чистотата на Исус.
Това, че никога не губят чистотата от Словото ли го научи? Аз чета, че клоните, които са върху лозата и растат чрез нея ако не дават плод се отрязват. Чета също и за възможност за изличаване от Книгата на живота, както и за записване в нея. Апостолите бяха записани в Книгата, което означава, че преди това не са били. Исус говори и за изличаване от тази Книга. Не знам тези неща защо някак не се връзват с това, което пишеш. Не се връзват, защото имаш за основа друго благовестие.

Стъпи на здравата основа и нещата ще си дойдат на мястото.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"
« Reply #63 on: March 06, 2009, 21:51:54 PM »
А какво става със новородените хора, които са омити и облечени в новата дреха на святост и праведност? Те винаги ли така остават чисти? В Божиите очи- да! Но нима те не падат никога в грях?
Падат. За съжаление. Но те никога не губят чистотата, защото тя не е тяхна, а е чистотата на Исус.

Това Божие учение ли е, или е човешко? Словото ли ни учи така?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"
« Reply #64 on: March 07, 2009, 00:16:12 AM »
Искам да добавя, че резултатът от това лъжливо благовестие, което се говори днес по "църквите", а именно, че Господ спасява ей така и спасението (имайки предвид "покаянието", а не "спасението") било дар от Бога и не зависи от човека и това дава възможност да се направят няколко много погрешни извода, за които съм чувал.

Единият от тях е именно заглавието на темата.

Другият от тях е, че и хора, които не признават Исус Месията ще бъдат спасени, защото "бог е добър и приема всички" (тук хипер-калвинистите ще добавят "които иска"). Това е една от големите стъпки към основаването на една обща лъжлива религия с лъжепророк, за който четем в Словото.

Второто твърдение е по-екстремно от първото, но базата, от която се тръгва - другото благовестие - дава възможност за такива изводи. Много от "вярващите" в щатите са привържаници на втория извод. Тук гледам, че също натам се върви, тъй като тук се следват стриктно лъжеученията им, както и последствията от тях.

Затова трябва да се изкорени всичката тази лъжа, започвайки от основата и тази основа да се замени с истинската основа на истинското благовестие.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3953
Re: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"
« Reply #65 on: March 07, 2009, 00:34:44 AM »
Quote
Благата вест за света от Бога е, че Господ Исус Христос прощава греховете.
 Да се опрости нещо, означава да не му се търси повече сметка.

Aко това, което казваш е "благата вест от Бога" то това означава, че всичко в благовестието се върти около човека и неговите грехове и спасение. Ако ти вярваш в такъв бог чиято главна вест се върти около човека и човешкото, то аз не вярвам в подобен. Аз съм повярвал в Бог, който е създал всяко нещо за Себе Си, който изисква всичко да бъде от Него, чрез Него и за Него и Който върши всичко за славата на Своето си Име.

Ето защо аз съм повярвал в благовестие, което е Богоцентрично, а не човекоцентрично. Където всичко се върти около Божията слава и царство, а не около човека и неговото спасение.

Quote
Господ се докосна до прокажения. Той беше нечист и никой не биваше да се докосва до Него, според закона. Това е образ на мръсния грешник, дошъл такъв какъвто е, за да моли за изцеление.

Ето тука ти е фундаменталната грешка на теорията, понеже ти се губи цял сегмент в логиката а не го виждаш. Ако грешния е такъв какъвто си е на него няма да му пука нито за Господ, нито за промяна, нито за прошка нито за изцеление. На него му е хубаво в греха и иска още и още от насладите на греха. Ето защо Бог не може да приеме човека такъв какъвто е.

Когато обаче грешния потърси прошка, то той вече НЕ Е онова, което е бил, но вече е преживял промяна на ума, което на езика на Библията се нарича покаяние. Т.е той отива покаян при Господаря за да намери в Неговата жертва измиване на греховете си. Това, че някой се покайва не е причина за това да му се прости за греховете. Нужно е изкупление на тия грехове, нужно е да се плати за тях. Но човек може и трябва да се покае преди да пристъпи към Господаря с молба за прошка и изчистване. Защото няма как въобще да го интересува прошката, ако преди това не си е променил ума от вървежа на този свят към копнежа по правдата и истината.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"
« Reply #66 on: March 07, 2009, 21:24:39 PM »
Здравейте, братя,
да се каже че прощението на греховете е нещо човекоцентрично е твърде прекалено. Такова мнение ограбва славата на Господ Исус Христос и счита, че Той е умрял напразно.

Относно благовестието- в Новият завет така апостолите наричат цялото учение на Господ Исус Христос. Но това не означава, че то не е тъкмо за прощаването на греховете. Защото от там започна всичко.

Ето примери:
"Но не ме е грижа за нищо, нито ми е скъп животът, стига само да завърша с радост пътя си и служението, което приех от Господ Иисус - да проповядвам благовестието на Божията благодат."

"И така, доколкото зависи от мен, готов съм да проповядвам благовестието и на вас, които сте в Рим.
   Защото не се срамувам от благовестието (Христово), понеже то е Божията сила за спасение на всеки, който вярва - първо за юдеина, а после и за гърка "

"И още, братя, напомням ви благовестието, което ви проповядвах, което и приехте, в което и стоите,
   чрез което се и спасявате, ако държите здраво онова слово, което аз ви благовестих, освен ако не сте повярвали напразно.
  Защото ви предадох преди всичко това, което и аз приех - че Христос умря за греховете ни според Писанията,
   че беше погребан, че беше възкресен на третия ден според Писанията"

" И Писанието, като предвидя, че Бог щеше да оправдае езичниците чрез вяра, предварително изяви благовестието на Авраам, казвайки: "В теб ще се благославят всичките народи."

"В Него и вие, като чухте словото на истината - благовестието на вашето спасение - и като повярвахте в Него, бяхте запечатани със Светия Дух на обещанието..."

"И им каза: Идете по целия свят и проповядвайте благовестието на цялото творение.
   Който повярва и се кръсти, ще бъде спасен; а който не повярва, ще бъде осъден."


Quote
Ето тука ти е фундаменталната грешка на теорията, понеже ти се губи цял сегмент в логиката а не го виждаш. Ако грешния е такъв какъвто си е на него няма да му пука нито за Господ, нито за промяна, нито за прошка нито за изцеление. На него му е хубаво в греха и иска още и още от насладите на греха. Ето защо Бог не може да приеме човека такъв какъвто е.

Уочмен, към Господ се обръщат и каят точно хората, които са разбрали какви точно са. И че сами не могат да си помогнат и да се променят.
А тези, които не се обръщат- те предпочитат да не знаят какви са и какво представляват пред Него. Вярват на измамното си сърце и на идолите си.
Сириецът Нееман дойде при Бог с много дарове и със своята проказа. Бог не пожела пророкът да вземе нещо, защото щеше да излезе, че Нееман си е платил процедурата. Бог отказа даровете, взе само проказата.
Ако не отидеш при Бог, такъв какъвто си, то ти искаш да отнемеш славата Му, че те спасява без ти нищо да можеш да добавиш.


Мак, апостол Павел се обръща към коринтяните като към призовани светии, осветени в Христос Исус. Такива са те и в Божиите очи.
Иначе, ние знаем, че в тях имаше завист, гордост, кавги и разцепления. Апостолът ги нарича плътски.
Но те са в Христос, имат подарена Неговата святост. Ако са верни, ще се покаят, няма да останат в това състояние. Ако не - значи никога не са Го познали.

Христос се жертва за греховете ни веднъж. Окъпани и новородени сме веднъж. Осиновени сме веднъж.
"Който се е окъпал, няма нужда да омие друго, освен нозете си, а е цял чист"- такива сме ние в Неговите очи.




Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"
« Reply #67 on: March 09, 2009, 11:36:08 AM »
Разсъжденията по-нататък са преместени в темата Какво е благовестието
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 382
Re: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"
« Reply #68 on: January 24, 2020, 11:16:17 AM »
Изчетох темата дотук.

Никога не съм се съмнявал в Писанието. Не съм се съмнявал и по тази тема, според Писанието.
Бог както е писано призовава към Себе Си люде от всяко племе, език и народ. Разбира се,че той ни познава толкова добре до този момент на повярването ни, до нашия първи допир с Него и знае всичките ни грехове.
Едно от свойствата на Божието Слово е това,че То е и огледало - Яков 1: ако някой бъде слушател на словото, а не изпълнител, той прилича на човек, който гледа естественото си лице в огледалото;
понеже се огледва, отива си, и завчас забравя какъв бе.
Светлината от Бога, която навлиза в земния ни жовот показва нашите грехове. Ние започваме да разбираме колко свят е Бог и колко нищожни, преходни и грешни сме били до този момент. С благодатта на Бога е възможно всичко добро, което започва да живее у християните след срещата с Духа на Бога. И от опит започват да опознават Божията Воля в много по-голяма степен отколкото откъслечното дочуто оттук-оттам но без да са имали вяра.

Животът, който продължава след като човек повярва е живот на освещение и промяна. Упражняване на праведни дела и вяра. Но е взаимен процес между Бог и човека. Нужно е човек да желае да се променя и ще се случва. Но ако някой си мисли,че ще живее така както е живял до момента на срещата си с Бога и се заблуждава, че за Бог това няма значение...това е несериозно просто.
Всичко свързано с Бог е най-важното за всеки човек. Би трябвало.

Имаше една кратка притча,че можеш да заведеш кон до реката да утоли жаждата си, но не можеш да го накараш да пие. А след среща с Бога, човек е нужно да пие от живата вода, която е Христос. Който обещава реки от жива вода на тези, които вярват в Него.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: "Бог ме обича/приема такъв какъвто съм"
« Reply #69 on: February 06, 2020, 22:30:13 PM »
Да изобразим Христос в нас е точно това, ако не беше нужно да се променяме, то нямаше да има нужда и да се извайваме по образа на Христос.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]