Author Topic: Кетрин Кулман  (Read 47305 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кетрин Кулман
« Reply #15 on: January 13, 2008, 12:32:03 PM »
Примера като цяло Бог го е предвидил да дойде от зрели братя и сестри около нас, защото примера трябва да се гледа в ежедневието.
А когато нямаш такива в ежедневието?Да речем близките ти,които са вярващи-виждаш,че не следват напълно Христос.

Имаме обещанието:

Мат. 7:7  Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори,
Мат. 7:8  защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори.


На него можем да се облегнем и с вяра и търпение да получим обещаното.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

worshipper

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
  • Покланям се на Теб,Господи!Пея винаги на Теб...
Re: Кетрин Кулман
« Reply #16 on: January 13, 2008, 12:34:10 PM »
А ние ще продължаваме ли да четем книгите и подкрепяме 'служението' му и участваме в делата му и да казваме че е Божйи човек?
Аз лично не съм чела никога и една негова книга.Гледала съм веднъж касета и не ми харесва начина по който служи на хората.
Търсете мир с всички и онова освещение без което никой няма да види Господа.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Кетрин Кулман
« Reply #17 on: January 13, 2008, 12:35:55 PM »
А когато нямаш такива в ежедневието?

2 Тимотей 3 глава. И особено:

16. Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата;
17. за да бъде Божият човек усъвършенствуван, съвършено приготвен за всяко добро дело.


Когато не можем, както Тимотей да гледаме от някой, като Павел. Гледаме Словото.
Има достатъчно примери, за да изпълним горния цитат.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

worshipper

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 18
  • Покланям се на Теб,Господи!Пея винаги на Теб...
Re: Кетрин Кулман
« Reply #18 on: January 13, 2008, 12:38:59 PM »
А когато нямаш такива в ежедневието?

2 Тимотей 3 глава. И особено:

16. Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата;
17. за да бъде Божият човек усъвършенствуван, съвършено приготвен за всяко добро дело.


Когато не можем, както Тимотей да гледаме от някой, като Павел. Гледаме Словото.
Има достатъчно примери, за да изпълним горния цитат.
Това го знам,затова уточних,че питам конкретно за хора.
Естествено е да се облягаме на писанието-затова ни е дадено.
Търсете мир с всички и онова освещение без което никой няма да види Господа.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Кетрин Кулман
« Reply #19 on: January 18, 2008, 20:01:58 PM »
Добре бих попитал кой кои извесни братя и сестри признава защото както сме ги подкарали ще излезе че освен нас няма други.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кетрин Кулман
« Reply #20 on: January 20, 2008, 00:32:57 AM »
Не е важно, кой кого признава, важно е кой е авторитета и мерилото към което да прибегнем. Божието Слово, като пример и откровение е достатъчно за да стане Божият човек съвършен във вярата.

Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Кетрин Кулман
« Reply #21 on: January 20, 2008, 13:14:06 PM »
Уочман има една книга  духовни политики не е зле да я прочитеш.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Кетрин Кулман
« Reply #22 on: January 20, 2008, 14:15:14 PM »
evangelista1962, не знам за такава книга. Има една която се казва "Религиозни политики" на Робъртс Лиардън и съм я чел преди много години. Обаче има една друга книга, казва се Библията не е зле да я четеш редовно и да размишляваш върху написаното.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Кетрин Кулман
« Reply #23 on: January 23, 2008, 22:12:12 PM »
Пак питам кого вие признавате .Дайте да видим тези автори или българи които могат да ни бъдат някакъв критерии.Защото иначе заприличваме на седянка от селски клюкарки.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кетрин Кулман
« Reply #24 on: January 23, 2008, 23:40:55 PM »
Признаваме Бога като праведен, а всеки човек като измамлив и лъжлив, защото
Еремия 17:9
Сърцето е измамливо повече от всичко, И е страшно болно; кой може да го познае?


Затова критериите не са ни по човешки поучения и човешки преживявания, ами по Божията мъдрост, която е над човешката.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Кетрин Кулман
« Reply #25 on: January 24, 2008, 22:37:22 PM »
Тихомире продължаваш със смешките.;А ВСЕКИ ЧОВЕК ИЗМАМЛИВ И ЛЪЖЛИВ ами значи и ти си един от тях.Знаеш ли просто ти не си научен да седиш под власт защото не ти отърва и за това ми говориш с клишета.ДОСЕГАкогато са тепопитали в прав текст нещо винаги гоусикваш или мълчиш и не само когато аз те питам.На това му казвам аз религиозна политика.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Кетрин Кулман
« Reply #26 on: January 24, 2008, 23:05:51 PM »
Evangelista,
Вече започваш да богухулстваш! Тihomir ти говори с цитати от Словото- поне пред Словото да се смириш. Ти обаче наричаш това клишета и смешки.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Кетрин Кулман
« Reply #27 on: January 25, 2008, 01:53:52 AM »
Тихомире продължаваш със смешките.;А ВСЕКИ ЧОВЕК ИЗМАМЛИВ И ЛЪЖЛИВ ами значи и ти си един от тях.Знаеш ли просто ти не си научен да седиш под власт защото не ти отърва и за това ми говориш с клишета.ДОСЕГАкогато са тепопитали в прав текст нещо винаги гоусикваш или мълчиш и не само когато аз те питам.На това му казвам аз религиозна политика.

евангелиста,

Писано е всеки човек. Затова се стремим да се позоваваме на Божието слово, което не е измамливо и лъжливо, както човешките поучения, базирани на лични преживявания. Затова признаваме Бога за праведен, а човеците за измамливи.

Ти даже не разпознаваш, когато се говори от Божието Слово, но го презираш и казваш, че това е човешко. Бог да отсъди.

Научен съм да седя под властта на Словото, а не под властта на човешки поучения. Така е писано. Да слушам ли твоите човешки съвети или да се покоря на Божията заповед?

Виждам, че с толкова много доказателства от Словото ти отново наричаш това религиозна политика без да имаш страх от Бога, което ми напомня следния пасаж, където хората си знаеха тяхното, въпреки това, което Христос говореше:

Йоан 8
[45] А понеже Аз говоря истината, вие не Ме вярвате.
[46] Кой от вас Ме обвинява в грях? Но ако говоря истина, защо не Ме вярвате?
[47] Който е от Бога, той слуша Божиите думи; вие затова не слушате, защото не сте от Бога.
[48] Юдеите в отговор Му рекоха: Не казваме ли ние право, че си самарянин и имаш бяс?
[49] Исус отговори: Нямам бяс; но Аз почитам Отца Си, а вие Ме позорите.
[50] Но Аз не търся слава за Себе Си; има Един, Който търси и съди.
[51] Истина, истина ви казвам, ако някой опази Моето учение, няма да види смърт до века.
[52] Юдеите Му рекоха: Сега знаем, че имаш бяс.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Кетрин Кулман
« Reply #28 on: January 25, 2008, 23:07:02 PM »
  Сега да видим ти ка зваш че се покоряваш на словотоно словото се упражнява от хора поставени от Бог.;римляни13;1  Всекичовек да се покорява на ВЛАСТИТЕ,който са над него;защотоНЯМА ВЛАСТ КОЯТО ДА НЕ Е ОТ БОГА,и колкото власти има те са отредени от Бога.ЗАТОВА КОЙТО СЕ ПРОТИВИ НА ВЛАСТА ПРОТИВИ СЕ НА БОЖИРТА НАРЕДБА;а който се противят,ще навлекат осъбдение на себе си.Сеган  понякога някой който не изка да седи под власт  се мъчи да се измъкне като ми казва  че това вабало за свецките власти да ама не .Защото словото казва че всяка власт е от Бога всчка значи всяка.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Кетрин Кулман
« Reply #29 on: January 26, 2008, 01:10:40 AM »
Сеган  понякога някой който не изка да седи под власт се мъчи да се измъкне като ми казва  че това вабало за свецките власти да ама не. Защото словото казва че всяка власт е от Бога всяка значи всяка.

Евангелиста, ти как разбираш този пасаж по-долу (Деяния 5:16-29)? Нали казваш, че всяка власт е от Бога поставена? Съгрешиха ли апостолите тук като не се подчиниха? (Чети бавно и внимателно.)

Act 5:16  Събираше се още и множество от градовете около Ерусалим та носеха болни и измъчваните от нечисти духове и всички се изцеляваха.
Act 5:17  Тогава станаха първосвещеникът и всички, които бяха с него, съставляващи Садукейската Секта, та изпълнени със завист,
Act 5:18  туриха ръце на апостолите и положиха ги в тъмница.
Act 5:19  Но ангел от Господа през нощта отвори вратата на тъмницата та ги изведе и рече.
Act 5:20  Идете, застанете в храма та говорете на людете всичките думи на тоя живот.
Act 5:21  Те, като чуха това на съмване влязоха в храма и поучаваха. А първосвещеникът дойде и ония, които бяха с него, и като свикаха синедриона и цялото старейшинство на Израиляните, пратиха в тъмницата да доведат апостолите.
Act 5:22  Но служителите, като отидоха, не ги намериха в тъмницата; и върнаха се та известиха, казвайки:
Act 5:23  Тъмницата намерихме заключена твърде здраво, и стражарите да стоят при вратата; но като отворихме, не намерихме никого вътре.
Act 5:24  А Началникът на храмовата стража и първосвещениците като чуха тия думи, бяха в недоумение поради тях, та се чудеха какво ще последва от това.
Act 5:25  Но дойде някой си та им извести: Ето, човеците, които турихте в тъмницата, стоят в храма и поучават людете.
Act 5:26  Тогава отиде началникът със служителите и ги доведе, обаче без насилие; защото се бояха от людете, да не би да ги замерват с камъни.
Act 5:27  И като ги доведоха, поставиха ги пред синедриона; и първосвещеникът ги попита, казвайки:
Act 5:28  Строго ви запретихме да не поучавате в това име; но ето, напълнили сте Ерусалим с учението си, и възнамерявате да докарате върху нас кръвта на тоя човек.
Act 5:29  А Петър и апостолите в отговор рекоха: Подобава да се покоряваме на Бога, а не на човеците.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)