Author Topic: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name  (Read 32300 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« on: January 08, 2008, 14:28:25 PM »
Първото видео показва 2ма от проповедниците на Faith Movement- Джоел Остийн и ТД Жакес
За тях Исус Христос е "продукт"-нещо което може да се продава.

http://youtube.com/watch?v=lGmLFSPkyhs

Второто видео показва Джоел Остийн  интервюиран от Лари Кинг. Джоел Остийн отрича в това интервю, че Исус е единствения път за небето.

http://youtube.com/watch?v=MfwYU2pmWYQ

В третото видео Джоел Остийн казва, че не използва много Словото, а проповядва практически принципи.

http://youtube.com/watch?v=U3euLlSdy2c&feature=related

Joyssie

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 48
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #1 on: January 08, 2008, 15:45:24 PM »
Много тъжна гледка.
Самите "пастори" облечени с лъскави костюми, в лъскави предавания, говорейки за любовта и компромисите към другите религии... Къде изобщо си мислят, че би се вписал Христос във всичко това?

Единствените истински Божии хора, които съм виждала да дръзнат да стъпят в пошло "християнско шоу", са Дейвид Уилкерсън и Лиу Женийнг (брат Юн от Китай)...И то със съвсем различна цел.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #2 on: January 08, 2008, 17:52:43 PM »
Джоел Остийн дали е стъпил на българска земя, има ли негови книги преведени?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #3 on: January 08, 2008, 18:35:26 PM »
Джоел Остийн за съжеление отдавна е стъпил на българска земя. След падането на комунизма такава литература била  в изобилие и била преведена, защото нямало какво друго?!
Не мога да кажа какво точно е преведено. Но скоро една "сестра" ежедневно ме бластваше с цитати от негова книга.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #4 on: January 09, 2008, 00:30:40 AM »
Това е отстъплението, за което говори Словото - пълните сгради с хора. За хората това е съживление, за Бог - отстъпление, защото ходят да си чешат ушите с благовестие, което е друго.

Ето какво казва Словото (не аз), за тези, които проповядват друго благовестие:

Gal 1:8 Но ако и самите ние или ангел от небето ви проповядва друго благовестие освен онова, което ви проповядвахме, нека бъде проклет.  Gal 1:9 Както казахме и преди, така го казвам и сега пак: ако някой ви проповядва друго благовестие освен онова, което приехте, нека бъде проклет.  Gal 1:10 Защото от хора ли сега търся благоволение, или от Бога? Или на хора ли искам да угаждам? Ако бях още угаждал на хора, нямаше да съм слуга на Христос.


Такива учители тичат след хората, за да им угодят според страстите на хората.

Има още много учители, които проповядват друго благовестие и угаждат на хора. Един от тях е написал книга "Целеустремен живот", в която се описват методи за угаждане на хората, за да бъдат хората привлечени чрез методи, а не чрез Христос.

Който угажда на хората не е слуга на Христос.



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #5 on: February 08, 2008, 23:49:36 PM »
http://cosmos.bcst.yahoo.com/up/player/popup/?cl=6337685

Това видео показва,че  Джоел Остийн проповядва не само просперитет, но и още едно лъжеучение- как да се самоусъвършенства човека.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #6 on: February 09, 2008, 01:12:57 AM »
Интересното е, че сатанистите - тези, които са "навътре" и тези, които са младежи и се опитват да бъдат "интересни" като си играят със "сатанизма" знаят, че същността на сатанизма е: не мислиш за Божието а за човешкото, което има своите "разновидности":
- потърси потенциала в себе си
- вярвай в себе си
- слушай сърцето си
- прави това, което смяташ за добре
- прави това, което ти харесва

Докато Писанието казва:
Еремия 17:9
Сърцето е измамливо повече от всичко, И е страшно болно; кой може да го познае?


Притчи 28:26
Който уповава на своето си сърце е безумен, А който ходи разумно, той ще се избави.


Тази "форма" на сатанизъм е добре известна на сатанистите - "да се покланяш на себе си", но за много християни (или такива, на които някой им е казал, че са "християни") това е нещо "добро" и "хуманистично".

Ето самият водач на сатанистката църква в щатите го казва, как християните остават толкова заслепени от сатанизма на Остийн? Явно защото са обикнали тъмнината повече от светлината и Писанието за тях е нещо противно и ненужно.

Гледайте от 6:45 на филмчето и после можете да минете на 7:18, където самият "лидер" на сатанистката църква казва това:
http://www.youtube.com/watch?v=IPQE5fHUGKM - 6:45 ,7:18

Ето и частта от филмчето, където в много песни се говори за "послушай сърцето си", "чуй себе си", "послушай мислите си", "вярвай в теб":
http://www.youtube.com/watch?v=yMsqey81JdM

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re --- Joel Osteen
« Reply #7 on: May 26, 2008, 02:25:57 AM »
           Наистина  ме  възмущава  и  съм  много  наскърбен  за  това  което    сте   на писали  за    Joel   Osteen.
защото   тои  за  мен  е  един  истински  Християнин  които  прoповядва  словото  на  благодатта  без  никакви  користни  подбуди.
   Слушал  съм  5-6  проповеди   от  него   които  ме  разтърсиха  ИЗКЛючИТЕЛНО    и  в  нито  една   от  тях  НЕ   става   дума  за   пари.
    Жалко  е  че  типичната   за  /българите  злоба  и завист   прозира   в  мненията   ви!
Знам  че  и  в  Америка  има  много    хора   които  го  мразят -  това   не  ме  притеснява,  шеще  да  ме  притеснява  ако  всички  го   хвалеха  защото  така   Исус   казва   че  ще  правят   на   Лъжепророците.
           
         Ako   vse   pAK   V  SAITA   IMA   HORA   KOITO   SA  NA   MOETO   MNENIE    bih  gi  pomolil   da  mi  dadat  nqkakvi    internet  resursi  s  negovi  propovedi.

        P.S.:    Христос  казва  Ако  някои  отхвърля   вас  ,Мене   отхвърля а  които   отхвърля  мене    отхвърля  тоя   които   ме  е  пратил!
     Внимаваите  да  не   отхвърлите  Бога.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Re --- Jоel Osteen
« Reply #8 on: May 26, 2008, 08:17:08 AM »
Никой от нас не мрази Joel Osteen, на мен дори ми е симпатичен, а баща му го уважавах много навремето, даже съм присъствал на конференцията във Варна през 90-те, когато той беше гост говорител и ми направи впечатление на смирен мъж.

Да вярно е, че Joel, не проси пари, както други негови известни колеги, все пак при 50 000 църковни членове, той пари събира достатъчно от дарения и десятъци, за да не проси. Баща му беше щедър човек и явно той се е научил от него. Проблема е обаче, че Joel започна да проповядва друго благовестие, което поставя човека, а не Бога в центъра на посланието. Неговото послание фокусира на личната реализация, базирана на принципи, които са такива че и с Христос и без Христос - все тая. А това е смъртоносно!

Това, което Joel проповядва е израз на неговата вътрешна нагласа, да бъде добър, да бъде мил, харесван и успешен. Това е което той иска за себе си, това е и което учи другите хора. В общи линии мила картинка, само дето Христос липсва в нея. Аз лично се чудя дали той някога е преживявал истинско обръщане към Живия Бог. Човек който е преживял такова обръщане няма да проповядва като него, а ще проповядва като Paul Washer и ще води хората до същото такова истинско обръщане, а не до мила, симпатична, позитивна и насърчителна нагласа в стария човек!

Човек, който не е в състояние да разпознае тия неща в Joel Osteen, е или духовно бебе или все още никога не се е срещал с Бога на Библията.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Re --- Joel Osteen
« Reply #9 on: May 26, 2008, 21:51:25 PM »
лично аз , нямам никакво мнение относно Джоел Остийн.Просто не знам какво точно говори и какво е посланието което проповядва.Но ако e достоверно това което казва Watchman , за другото благовестие , не виждам защо ти трябват негови проповеди ,  Disciple ?
 Ако е само за информация , какво точно говори , аз също бих искал да прочета нещо което той казва , за да имам обективно мнение.

Относно Джон Остийн , бащата на Джоел Остийн.
От думите му личи жажда за все по голяма близост и познаване на Господа.Дано това да е характеризирало живота му.
Иначе има някой странни и според мен погрешни разбирания и убеждения които той изповядва , като силата на изговореното слово например.Това отваря врати и за по отвлечени практики , които нямат подкрепа в Писанията.Така лека , полека , с малки крачки , посланието на Библията , се замъглява с човешки опитности , възможности и сили , и Бог и Неговата сила и слава остават на заден план.

Не изговореното слово има сила , а Бог е силен.


small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #10 on: May 26, 2008, 22:24:22 PM »
Силата на позитивното мислене , силата на изговореното слово , евангелието на просперитета са погрешни човешки учения .
Хора като Йонги Чо , Райнахард Бонке , Роберт Шулер волно или неволно са участвали в тяхното ,създаване , лансиране и разпространение.

Нещо което Дейвид Уилкерсън/ който се е дистанцирал от тези проповедници по горе/ казва ми прави впечатление в тази връзка:

" Има един лош вятър... който подухва в Божия дом и мами мнозина.
Има една фалшификация на Светото Писание в книгата на Наполеон Хил "Позитивното мислене и забогатяване".Това изопачено евангелие се опитва да направи от хората богове.Те ви казват: "Собствената ви съдба се крие във вашите мисли.... успех , щастие , съвършено здраве , всичко това ви принадлежи , само ако вие сте готови да използвате творчески своите  мисли"
Тук веднъж завинаги трябва да се изясни , че Бог няма да отстъпи Своето господство пред силата на нашите мисли , независимо то това дали са позитивни или негативни.Ние трябва да се стремим само към принципите на Исус , а неговите мисли не са материалистични , те не се концентрират върху успеха или богатството.
Светогледът на Исус цели само възвеличаването на Бога и подчинението на Неговото Слово.

SparedByMercy

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 30
  • ...и Бог видя, че беше добро.
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #11 on: May 26, 2008, 23:29:43 PM »
По повод думите на Тихомир за сърцето и "прави каквото искаш", това е превода на Hell's Bells (част 2), филма, към който е оставил линк.

http://www.christian-books.hit.bg/knigi/08Hell's_Bells.htm

Потърсете в текста "съпка по стъпка" и ще стигнете до това място.

Полезно е да си припомняме, че всяко неподчинение е изпълнение на сатанинския закон. Затова е и чародейство... А позитивното мислене и взимането на материални неща на всяка цена от Бога по някакви "духовни" начини  е магия. 

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Re --- Joel Osteen
« Reply #12 on: June 05, 2008, 01:07:42 AM »


             Здравеи  Уочман,   радвам  се   че  си  ми  отговорил.

Първо  искам  да  те   питам   ти  деиствително  гледал  ли  си  или  слушал  ли  си  проповед  на  Дж.  Ост.  или   говориш  според  това  което  някои  друг  ти  е  вкарал   в  главата.
     Ако  имаш  достъп  до  сателит  всяка  неделя  м/у  4  и  6  п.м.  по  канала  TBN  Euro
     дават  проповед  на  него.

     Моля  те  ако   имаш  възможност  гледаи  проповедта  и  прецени   трезво  и  обективно  това  което  се  говори  като  преди  това   се  освободиш  от   предубежденията  си.
       Ако  намериш  нещо като  за това  което  си  писал -- "лична  реализация"   бих  много  се  учудил. Под  друго   благовестие  не  знам   какво  имаш  предвид.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Re --- Joel Osteen
« Reply #13 on: June 05, 2008, 02:17:28 AM »
Да, аз действително съм гледал и съм слушал и проповеди и интервюта и мога от първа ръка да свидетелствам, че това, което този човек проповядва е друго благовестие, не е Благовестието на Кръста, а е благовестие на лична реализация, личен успех и позитивно мислене, послание напълно идентично със ученията на Ню Ейдж. Бог вместо основно действащо Лице е просто един доброжелател, който ни е дал принципи на себереализация и успех, а човекът е главното действащо лице, което прилага тези принципи, докато на Бог е отредена ролята на добродушен наблюдател или послушен изпълнител на нашата позитивна мисъл и изповед.

Няма да чуеш изобличение на греха, конфронтация с лицемерието и религията, послание което разпъва плътта и умъртвява себичността. Сам Джоел не веднъж е казвал, че не иска да проповядва против греха, а в шоуто на Лари Кинг не посмя да каже че Исус е единствения път, и направи многозначни твърдения, че може да има и други пътища за спасение независещи от жертвата на Христос.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: Re --- Joel Osteen
« Reply #14 on: June 05, 2008, 04:41:56 AM »



        Това  ме  озадачава   наистина, но  щом  казваш........Тои  не  ми  е  Кумир  за  да  го  защаитавам,  все  пак   моето  мнение  е  друго
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО