Author Topic: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name  (Read 32297 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Re --- Joel Osteen
« Reply #15 on: June 05, 2008, 10:14:59 AM »
Аз също съм гледал доста от интервютата с него (Джоел Остийн) и мога да потвърдя това, което каза Watchman.

Има проповеди, в които дори цитира стих, който е тотално смислено променен. Можете да видите тук:
http://youtube.com/watch?v=di9-PebV634

Самият той казва, че не смята, че е необходимо да се цитира от Словото (което той рядко прави), защото смятал, че по-добре е да учи хората на "практични неща" (което говори, че за него Словото не е извор на "практични неща"). Вижте сами:
http://youtube.com/watch?v=U3euLlSdy2c

Ето тук питат Остийн дали Исус е единственият път и какво ще стане с хора от други религии или атеисти ако си останат такива. Той казва, че "не знае":
http://youtube.com/watch?v=KwL1DThtxYg

Тук Остийн казва, че мормоните са също "християни", защото вярвали в "Исус" (който не знае, мормоните имат също "Исус", но съвпадението е само по име; техният, примерно, е роден в Ерусалим и бил "създание", а не Бог - знаете какво казва Словото за тези, които проповядват друго благовестие):
http://youtube.com/watch?v=TFcVLs__5hw

...И много други.

За съжаление това е една от най-големите "църкви" в щатите и ако всички в нея са съгласни с този, който говори отпред...

Мисля, че няма нужда да се коментират повече даже тези клипове, защото са достатъчно ясни за всеки, който разбира английски.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #16 on: June 07, 2008, 00:24:31 AM »

Тук Остийн казва, че мормоните са също "християни"....

Цялото интервю което беше излъчено на Дек. 23, 2007 във "FOX News Sunday With Chris Wallace" като част от поредицата "Interviews with American leaders" може да се види тук:

http://video.aol.com/video-detail/joel-osteen-on-fox-news-sunday/2312407074

А тука като текст:

http://www.foxnews.com/story/0,2933,318054,00.html

След гледане/прочитане на това интервю, много ясно се вижда 'другото' евангелие което този човек проповядва. Трябва да се знае че тази 'църква' се смята за 'най-голямата' в Америка, следователно и влиянието което има в Америка и света. Аз съм се интересувал и съм търсил информация, защото съм говорил с човек от неговата 'църква', и много ясно се вижда плода на този учител, в този негов ученик и евангелието което проповядва. И всеки човек който е имал контакт с книгите му, проповедите му итн трябва да бъде запознат с тези неща и опасноста от това евангелие.

Тука също така има доста показателно интервю за новата му книга и философиите които проповядва в книгата, където няма ни спомен от Исус, за което той самия си признава:

http://youtube.com/watch?v=f3Vn0wcdG34&feature=related

Обърнете внимание че човека който прави интервюто си е светски човек и все пак забелязва тези неща, а колко повече хора които казват че са християни?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

The Disciple

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 219
  • !Мълчанието е съучастие в престъплението!
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #17 on: June 26, 2008, 06:15:02 AM »
Ами   Тихомире   всичките   клипчета   които  сте   подбрали  от Ю-тюб   са  така  скалъпени   че  да  го   компрометират.

              Пак  казвам   вие   или   наистина   не  сте    гледали  обективно   проповед   на   Дж.   Ост,   или    сте    предубедени   спрямо   него  -  не  знам   поради  каква   причина  ,  Вие  знаете.

        Събирал   големи     цьркви.   Е,  и?

     Ако   виждаш   подписа   ми   в   Лука   12   глава   пише    че   Исус    го   следваха   многохилядни   множества,  Да    може   би   и  тои  е   богоотстъпник   защото   пълни  полето, или   каквото  и  да  е   било  там ,  с   хора .
       На   това   какво  ще   ми   отговориш?

Много  е   лесно   от  тук   от  там   да   събереш    разни   изрезки   от   Интервюта,   да   изкривиш    думите   му   и   да   го   изкараш   Дявол.

И  ти  да  тръгнеш   да  проповядваш   и   на   теб    ще  ти  намерят   цаката,  не   бои   се,   така   правеха  и   Фарисеите   с  Исус.

Завиждат  му   ,  това  е   истината.
"Преди  всичко  се  пазете  от  Фарисеиския   квас,    които  е  лицемерие!"
          Исус -. Ев  Лука  12:1 стих
   "Mразя, презирам фестивалите ви и няма да благоволя в тържествените ви събрания...отмахнете от мен шума на песните си...НО НЕКА ТЕЧЕ ПРАВОСЪДИЕТО КАТО ПОТОК, ПРАВДАТА КАТО ВЕЧЕН ИЗВО

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #18 on: June 26, 2008, 11:32:12 AM »
Quote
Ами   Тихомире   всичките   клипчета   които  сте   подбрали  от Ю-тюб   са  така  скалъпени   че  да  го   компрометират.

              Пак  казвам   вие   или   наистина   не  сте    гледали  обективно   проповед   на   Дж.   Ост,   или    сте    предубедени   спрямо   него  -  не  знам   поради  каква   причина  ,  Вие  знаете.
Има на сайта на църквата му достатъчно записи на проповеди, а също можеш да гледаш и наживо. Там говори същите неща. Не знам дали си гледал книгите му, но там пише същите ню ейдж работи. Ти само погледни мотото на църквата - Discover the Champion In You ("Открий шампиона в себе си" за тези, които не разбират английски). Това е сатанистко мото и даже в Словото го изобличава, но не си го забелязал.

Потърси сайта на църквата (няма да го сложа тук умишлено) по следните ключови думи "Lakewood Champion" и ще видиш още първия резултат това, за което говоря. Не съдя по един източник, а по неща, които той самия говори и пише, а не какво казват хората за него.             

Quote
        Събирал   големи     цьркви.   Е,  и?

     Ако   виждаш   подписа   ми   в   Лука   12   глава   пише    че   Исус    го   следваха   многохилядни   множества,  Да    може   би   и  тои  е   богоотстъпник   защото   пълни  полето, или   каквото  и  да  е   било  там ,  с   хора .
       На   това   какво  ще   ми   отговориш?

Явно не внимаваш добре в думите, които пиша. Това, че се събират много хора не е проблемът. Проблемът е, че се събират много хора към погибел, а не към живот.

Не си ли чел в Словото, че малцина ще се спасят? Това не го казвам аз, а самият Господ Исус.

Не си ли чел, че тези многохилядни множества се отделиха от Исус и не Го следваха, защото "тежко е това учение, кой може да го слуша".
Поради това мнозина от учениците Му отстъпиха, и не ходеха вече с Него. За туй Исус рече на дванадесетте: Да не искате и вие да си отидете?

Благовестието, което този човек говори не е благовестието, което Исус Христос говореше. Виж къде Христос казваше на хората да открият доброто в себе си или да открият шампиона в себе си. Какво говореше той? Покайте се, защото наближи небесното царство. Какво говореха апостолите? Същото. Покайте се, излезте от това извратено поколение. Остийн дори не споменава думата "грях", а казва "лоши навици", за да не "засегне хората", а Христовите думи и думите на апостолите ужилиха много хора и доста от тях си тръгнаха.

Quote
Много  е   лесно   от  тук   от  там   да   събереш    разни   изрезки   от   Интервюта,   да   изкривиш    думите   му   и   да   го   изкараш   Дявол.
Както споменах, тези "интервюта" и "разни изрезки" са всъщност проповеди и книги, които той самият е публикувал и печели от тях .Ти също можеш да ги видиш/купиш.

Quote
И  ти  да  тръгнеш   да  проповядваш   и   на   теб    ще  ти  намерят   цаката,  не   бои   се,   така   правеха  и   Фарисеите   с  Исус.
Не съм видял място, където фарисеите са "намерили цаката" на Исус. Покажи ми едно такова място. Никъде не намериха нищо в Него достойно за смърт.

Quote
Завиждат  му   ,  това  е   истината.
За какво да му завиждам? Че говори друго благовестие и според Писанията е проклет? Далеч от мен всякаква завист.

TheDisciple ако знаеше какво е благовестието на Христос щеше да различиш, когато видиш друго благовестие.


Галатяни 1
[6] Чудя се как вие |оставяте| Онзи, Който ви призова чрез Христовата благодат, и така скоро преминавате към друго благовестие;
[7] което не е друго |благовестие|, но е дело на неколцината, които ви смущават и искат да изопачат Христовото благовестие.
[8] Но ако ние, или ангел от небето ви проповядва друго благовестие освен онова, което ви проповядвахме, нека бъде проклет.
[9] Както ей сега казахме, така пък го казвам: Ако някой ви проповядва друго благовестие освен онова, което приехте, нека бъде проклет.
[10] Защото на човеци ли угоднича сега, или на Бога? Или искам да угаждам на човеци? Ако бях още угаждал на човеци, не щях да съм Христов слуга.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Siegeszug

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 34
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #19 on: October 12, 2008, 15:12:39 PM »
Църквата на семейство Остийн финансира Петдесятния съюз в България.С тяхна помощ са построени църкви и пастори са си купили жилища,получават заплати,екип превежна книгите.Сега човекът,който ги представлява  в България прави всичко възможно Бени Хин да проповядва в България.
1 Петрово 4:14-15
14. " Блажени сте, ако ви опозоряват за Христовото име; защото Духът на славата и на Бога почива на вас от тяхна страна се хули, а от ваша страна се прославя.
15. Никой от вас да не страда като убиец или крадец, или злодей, или като такъв, който се бърка в чужди работи."

ученик

  • Изгонен
  • Съпричастен
  • *
  • Posts: 147
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #20 on: October 12, 2008, 22:51:48 PM »
Църквата на семейство Остийн финансира Петдесятния съюз в България.С тяхна помощ са построени църкви и пастори са си купили жилища,получават заплати,екип превежна книгите.Сега човекът,който ги представлява  в България прави всичко възможно Бени Хин да проповядва в България.

любопитно ми е кой пък финансира самото семейство остин.
откровено казано, дълбоко се съмнявам, че дейностите им са финансирани единствено от волните дарения на потребителите на религиозните им продукти и услуги.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #21 on: October 15, 2008, 11:19:46 AM »
Явно се спонсорират от масонски ложи,след като проповядването им е такова....

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #22 on: October 15, 2008, 11:40:11 AM »
Най-важното е, че се познават по плодовете.

Това е начинът, по който да се разпознават, както е наредил Господ Исус. Щом плодът е лош, значи и коренът е лош. Всички лоши корени водят към змията от едемската градина.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

надежда

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
  • Винаги има надежда!
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #23 on: May 29, 2009, 12:01:00 PM »
Силата на позитивното мислене , силата на изговореното слово , евангелието на просперитета са погрешни човешки учения .
Хора като Йонги Чо , Райнахард Бонке , Роберт Шулер волно или неволно са участвали в тяхното ,създаване , лансиране и разпространение.

Нещо което Дейвид Уилкерсън/ който се е дистанцирал от тези проповедници по горе/ казва ми прави впечатление в тази връзка:

" Има един лош вятър... който подухва в Божия дом и мами мнозина.
Има една фалшификация на Светото Писание в книгата на Наполеон Хил "Позитивното мислене и забогатяване".Това изопачено евангелие се опитва да направи от хората богове.Те ви казват: "Собствената ви съдба се крие във вашите мисли.... успех , щастие , съвършено здраве , всичко това ви принадлежи , само ако вие сте готови да използвате творчески своите  мисли"
Тук веднъж завинаги трябва да се изясни , че Бог няма да отстъпи Своето господство пред силата на нашите мисли , независимо то това дали са позитивни или негативни.Ние трябва да се стремим само към принципите на Исус , а неговите мисли не са материалистични , те не се концентрират върху успеха или богатството.
Светогледът на Исус цели само възвеличаването на Бога и подчинението на Неговото Слово.
Не ми стана ясно, защо "Силата на изговореното слово" не е библейски обосновано и е фалшиво учение. Може би се има предвид кой и скакви мотиви използва тази истина?
И,ето,завесата на храма се раздра от горе
до долу,земята се разтресе,скалите се разпукаха,гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени след Неговото възкресение...

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #24 on: May 29, 2009, 12:19:25 PM »
Ето тази тема засяга това учение:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=121.0

Както би била полезна и темата за Бени Хин:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=30.0

Ако те не отговарят на въпроса ти, тогава можеш да продължиш с уточнение на въпроса си в тази тема.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #25 on: May 29, 2009, 12:41:48 PM »
Quote
Не ми стана ясно, защо "Силата на изговореното слово" не е библейски обосновано и е фалшиво учение. Може би се има предвид кой и скакви мотиви използва тази истина?

Преди всичко, ученията за позитивните изповеди и за използване на "силата на изговореното слово" не са истина.

Ако четем поученията на апостолите ние няма да видим нито една инструкция или наставление, някой християнин да решава лични проблеми било битови, здравословни или духовни, чрез позитивни изповеди и използване на "силата на изговореното слово".

Библейското учение не е християните да използват някаква формула за извикване действието на някаква "сила". Нито някакви механизми и системи за получаване на това или онова. Това е напълно себична религия, която поставя нещата в ръцете на човеците.

Истинското учение на Библията е, че от Божия човек се очаква да бъде със съкрушен дух и сърце. Съкрушения човек е човек който е осъзнал, че няма нищо в неговите ръце и способности, което да може да го избави от проблемите и греха му. И в тази си съкрушеност, той извиква към Бога за Неговата намеса и благодат. Това е учението на вярата (доверието) в Бога. Не е учението на методите, хватките и формулите за личен успех и победа.

Бог е нашата сила, а не напъните ни да изговаряме позитивно слово. И когато сме слаби, тогава сме силни.

Подобни формули на успеха не ни водят към съкрушеност и смирение, а към гордост и своеволие.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

JoroH

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 8
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #26 on: August 15, 2009, 00:49:07 AM »
Понеже въпроси, касаеши така нареченото "Движение на вярата" изникват често, си бях поставил за цел да напиша кратко, но съвсем ясно изобличение на всяка от докртрините му, но засега съм приключил само темата за позитивната изповед. За да не заспамвам форума, пускам само линк. Който би проявил интерес, може да прочете.
http://www.pravednost.hit.bg/izpoved.html

Що се отнася до това дали все пак Джоел Остин например дали не е добър като човек, трябва да разделеме нещата. Аз познавам много добри хора. Познавам дори един много свестен като личност хомосексуалист. Имам приятел, пастор адвентист, от който, смея да кажа, би трябвало да се засрамят почти всички евангелски пастори. Тези неща ме карат да не отблъсквам от обкръжението си и единия и другия, въпреки сериозните разминавания, които имам с тях. Те са по-свестни от повечето християни, които познавам, но това не ги препоръчва пред Бога. Има комунисти, които са се жертвали за фалшивата си кауза и са заинали за нея. Това не ги препоръчва обаче пред Бога. Никак.

Нека гледаме преди всичко доколко това, което проповядва дадения проповедник е истина и след това да го оценяваме съобразно личните качества. Прекрасно е християнин да бъде добър човек, но добър човек, който не е християнин, пред Бога не струва нищо.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: TD Jakes and Joel Osteen Enrich Themselves in Jesus' name
« Reply #27 on: August 15, 2009, 09:21:30 AM »
Понеже въпроси, касаеши така нареченото "Движение на вярата" изникват често, си бях поставил за цел да напиша кратко, но съвсем ясно изобличение на всяка от докртрините му, но засега съм приключил само темата за позитивната изповед. За да не заспамвам форума, пускам само линк. Който би проявил интерес, може да прочете.
http://www.pravednost.hit.bg/izpoved.html

Относно "движение на вяра" сме писали тук.

Иначе ти си споменал в статията за "трета вълна". Ако си изследвал внимателно, ще видиш, че сатанистката религия New Age има точно това име - "трета вълна", както и "нова вълна". Друго име е "хуманизъм".


Quote
Що се отнася до това дали все пак Джоел Остин например дали не е добър като човек, трябва да разделеме нещата. Аз познавам много добри хора. Познавам дори един много свестен като личност хомосексуалист. Имам приятел, пастор адвентист, от който, смея да кажа, би трябвало да се засрамят почти всички евангелски пастори. Тези неща ме карат да не отблъсквам от обкръжението си и единия и другия, въпреки сериозните разминавания, които имам с тях. Те са по-свестни от повечето християни, които познавам, но това не ги препоръчва пред Бога. Има комунисти, които са се жертвали за фалшивата си кауза и са заинали за нея. Това не ги препоръчва обаче пред Бога. Никак.

Нека гледаме преди всичко доколко това, което проповядва дадения проповедник е истина и след това да го оценяваме съобразно личните качества. Прекрасно е християнин да бъде добър човек, но добър човек, който не е християнин, пред Бога не струва нищо.

Днес има толкова много лъжеучения и лъжеучители, че критерият за "правилно" е вече станал "този, който говори правилното учение", обаче, според Христос фарисеите, за които Той свидетелства, че говорят право, бяха наречени чада на пъкъла. Това беше така, защото говорят, а не вършат.

Затова днес мнозина от вярващите търсят място и хора, които говорят правилното учение и са готови да ги признаят за учители.

Според Словото учителят не само трябва да говори правилното учение, но и трябва да бъде пример според правилното учение. Ако едно от тези не е изпълнено, то такъв не е угоден на Бога. Тук "личните качества" не знам кое наричаш, но Словото обръща внимание на характер и това дали са пълни с вяра и Святия Дух, но на първо място е характер, по който се одобряват хората. Този характер е плод на Духа.

В Словото разделението е главно на праведен и неправеден, а не на добър и лош. И то праведен и неправеден според Божия аршин за правда и неправда.

В Притчите е писано, че всеки човек разгласява собствената си доброта. Затова критерият дали един човек е добър или лош не е достатъчен. На много места самият Христос дори би бил отнесен към "лошите", като примерно където се обърна към жената, която не беше от Израел и я нарече "псе" (но жената показа вяра и не се "засегна" и Той изцели дъщеря й). Или когато прати слепия изцапан човек да се измие в къпалнята без дори да му каже защо (след което човекът се върна прогледнал).

И само нещо още:
Quote
Те са по-свестни от повечето християни, които познавам, но това не ги препоръчва пред Бога

Това твърдение е подобно на неща като "с християни не може да се работи заедно", "с християни не може да се живее заедно".

Всичко това произлиза от погрешно сложеният или по-точно "изкуствено сложеният" етикет "християнин" на хора, които нямат нищо общо с Христос. Затова аз не бих приравнявал хомосексуалист или учител на заблуди с християни (които са Божии), тъй като едните са нечестиви, а другите праведни.

Според Словото ние трябва да имаме същото отношение към хората, както Бог е заповядал. Това, че на нас ни се струват симпатични хората, но не ги препоръчва пред Бога, не дава право да бъдат препоръчани пред нашите очи.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?