Author Topic: Представяне: Soldier  (Read 5626 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Soldier

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 40
  • soldier
Представяне: Soldier
« on: January 06, 2008, 20:51:45 PM »
Здравейте приятели, желая на всички вас Божието благословение през следващия отрязък от времето ни на земята – 360 дни на 2008, за да се доближаваме повече и повече до нашият обичан Учител и Господар Исус, а също - към сестрите и братята, които да приемаме и обичаме, както Той - нас.
Новородена съм преди 18 години, православно кръщение имам като бебе на 2 месеца - поради голямата вяра на майка ми, което считам за важно в духовната ми биография. Не съм семейна, нямам деца. Църквата към която принадлежа е много малка, по-скоро е домашна група. Имаше време в което беше доста голяма, но след разцепления остана това, което е сега. Пасторът ни пътува почти всяка седмица на 180 км до тук, за да дойде да проповядва и да се видим. Това е човекът, който ме е къстил преди 18 години и е оказвал влияние върху мен, бил е образец в повечето неща за следване на Христос. Отношенията ни не са били равни през това време – обтягали са се, отдръпвали сме се, пак сме се сближавали. В крайна сметка - сега сме близки приятели с топли духовни взаимоотношения, доколкото е възможно и прилично да бъдат между мъж и жена, двама несъвършени човеци. Пиша повече за това, защото ме огорчиха тона и нападките на Васил Петров. Не го познавам, не познавам също участниците и администраторите във форума – единственият ми критерий за оценка е Исус и Словото. Преди години моят пастор ми заяви при един спор, че в духовния свят той е великан спрямо мен, а пък аз - джудже... Което много ме раздразни и повече ядоса, отколкото смири – казах му – добре, и ... за няколко години напуснах църквата. Обаче така ставаше, че все по някакъв начин отново се срещахме и имаше нужда да си помагаме. Сигурно Бог не иска хората му да късат отношения, а да променят себе си и да ги изправят, когато дойде време това да стане възможно - Той създава ситуации и говори на сърцата, за да Му позволим да възстанови връзките на обич и да растем в Христа. Сега ми е ясно, че с всичките си слабости, моя пастор има сърце на слуга, макар че по природа е властен характер – виждам в отношенията ни какво прави, за да го омекотява с кротост; не се възползва от хората си, по-скоро – той дава. Почна да прилича на хваление – не е така, искам да повторя - мого са били огорченията, разногласията и сблъсъците ни. Свободната воля и преценката от Христова позиция обаче изграждат – ако тези неща ги няма в една църква и в едни взаимоотношения – не може да се върви напред. Така и аз съм минавала през болката в отношенията в църквата с братя, с пастор, както всички нас. Обаче най-важното е било, че ако се е стигало до безчестни и груби нападки, пак в крайна сметка е надделявал Христос в нас. Където това не се случва, там няма много общо с Християнството, а със завистта, гордостта и злоупотребата със Словото – и трите тези неща не са от личностната характеристика на Христос, на Когото искаме да се уподобяваме, а определят характерологията на една друга личност, приликата с която е много опасна и съдбоносна.
Избрала съм ник-а и картинката soldier. Не мисля, че съм такава в момента и че имам много способност за това, но някои неща ме карат да предполагам, че Бог има такива намерения за мен - служила съм Му през някои периоди от живота си досега със словото. И на мен ми е интересно да разбера по какъв начин това ще става от тук нататък. Бог ме е обучавал дълго време в словото, то е моя професия - журналистка съм. Мисля, че ме е подготвял за битката за Истината и за Исус. Струва ми се, че ще бъдем заедно с вас на един конкретен фронт през определено време. 
soldier

humble_meekly

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 13
Re: Представяне: Soldier
« Reply #1 on: January 08, 2008, 20:45:04 PM »
Здравей войниче и добре дошъл(а).
2Ch 7:14  и людете Ми, които се наричат с Моето име, смирят себе си та се помолят и потърсят лицето Ми, и се върнат от нечестивите си пътища, тогава ще послушам от небето, ще простя греха им и ще изцеля земята им.

Soldier

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 40
  • soldier
Re: Представяне: Soldier
« Reply #2 on: January 10, 2008, 21:44:47 PM »
 Благодаря за поздрава, humble_meekly,
ще бъдем заедно в доброто воюване!
Soldier
soldier

Siegeszug

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 34
Re: Представяне: Soldier
« Reply #3 on: March 21, 2008, 17:28:11 PM »
Здравейте!
Радвам се,че мога да Ви пиша.Вярвам,че Христос ще използва журналистите изпълнени с Духа  в това време.
1 Петрово 4:14-15
14. " Блажени сте, ако ви опозоряват за Христовото име; защото Духът на славата и на Бога почива на вас от тяхна страна се хули, а от ваша страна се прославя.
15. Никой от вас да не страда като убиец или крадец, или злодей, или като такъв, който се бърка в чужди работи."