Author Topic: Представяне на Меровингий  (Read 21171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Merovingian

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
Представяне на Меровингий
« on: January 04, 2008, 13:08:43 PM »
   Здравейте, аз съм от мъжки пол, на 25 години, интересувам се от теология, психология, всичко свързано със съзнанието на човека, вътрешния свят и Божествените архетипи в човека...още история на древния свят, квантова физика (това вече е по към философията, макар че много неща са открити и съвсем практически и са всъщност стари неща видени по нов начин;-) още музика, композиране,...

ИзОбразителното изкуство ми е слабост, всичко свързано с визия, дизайн, образи и смятам, че е нужно да се възвърне изкуството и науката към единството с Богопознанието, защото отделени нещата губят силата си и не служат на Този, на който трябва и не внасят светлина в живота на хората, а нещата съществуват самоцелно и по този начин служат на сили, които ги използват само за заробването на човешките души и умове...

В литературата не съм много вещ, но определено вярвам в силата на Думите и в това, че с подкрепата на Божия Дух зад изречените Думи те могат да променят реалността вътре в човека и в битието му.

И смятам, че в християнството има най-големите дълбочини и древност, но много хора се плъзгат по повърхността му, неспособни да променят нито себе си, камо ли света около тях...но християнството не като философия, или едно от ученията, а като начин на гледане и трансформация на човека, както сам ни е учил Господ...и в този си смисъл това е много отвъд времето и определенията дадени от хората, които са превърнали думата християнство в синоним на съвсем други неща...заради което и не я използвам често като дума, изгубила силата си, понеже хората нямат нужда от думата християнство, а сила да променят себе си и да могат да реализират нещата вътре в тях, и да са в мир....

....и че истината не е в орязването на човека от нещата, които не разбира в себе си, (понеже по лесно е да отрежеш, по трудното е да опитомиш)...а в поставянето на различните сили и пориви, заложени от Бога в него на отредените им места, така че да служат и да са извор на сила. И определено е и себепознание в този смисъл.


Оууу и определено обичам провокациите;-). Понеже в тях човек има възможност да разбере дали има сила във вярата му...

Е толкова за мен...



Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #1 on: January 04, 2008, 14:00:50 PM »
Какво означава "Merovingian" и какъв е произходът на този ник?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Merovingian

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #2 on: January 04, 2008, 14:06:54 PM »
Това идва от една династия френски крале. Меровингиите.

Свързани са с много мистицизъм и доста са изкривени от някои хора, но какво да се прави. Невежеството властва.

А и също и с персонаж от един филм, нещо свързано с информацията и с причинността на нещата.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #3 on: January 04, 2008, 15:33:57 PM »
С какво точно е свързан техния мистицизъм и за какво невежество става въпрос?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Merovingian

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #4 on: January 04, 2008, 16:17:15 PM »
Е ти какво си чувал за Меровингиите?

В нета има доста неща за тях, ако се разтърсиш, ще видиш.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #5 on: January 04, 2008, 16:28:14 PM »
Ти спомена за някакво невежество. Аз не съм сигурен за какво точно става въпрос.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Merovingian

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #6 on: January 04, 2008, 16:31:22 PM »
винаги става дума за невежество и з апогрешно разчитане на фактите. Това имам в предвид.


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #7 on: January 04, 2008, 16:36:08 PM »
За невежество на управляващите французи или за невежество, че са французи?

Разкажи по-подробно на всички присъстващи във форума. Не всеки е запознат с тези неща. Дай факти опровергаващи невежеството, за което говориш. Запознай ни с истината.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Merovingian

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #8 on: January 04, 2008, 16:47:45 PM »
Не мисля, че това е нещо важно и ще допринесе нещо за форума;-).

Може ти да разкажеш какво си чувал за тях. Кое от нещата, които си чувал са неща, които са толкова важни. Аз лично бих насочил вниманието към персонажа от филма, понеже има интересна роля.


mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #9 on: January 04, 2008, 16:54:30 PM »
Не мисля, че това е нещо важно и ще допринесе нещо за форума;-).

Може ти да разкажеш какво си чувал за тях.

Аз мисля че е доста важно, и ще е добре да разкажеш за какво невежество става дума и какви са фактите, и защо точно си избрал това име.

Всяко едно нещо е важно, и има значение, специялно когато става дума за такива сериозни неща (защото ти се идентифицираш с това име, самия казваш че е свързано с мистицизъм, и това не е изобщо за пренебрегване, и трябва да се каже точно и ясно защо се идентифицираш с това име).
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Merovingian

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #10 on: January 04, 2008, 17:30:36 PM »
 Невежеството за което написах е относно тълкуването на нещата. И за това, че самата династия се свързва със едва ли не с кръвна връзка със Иисус Христос и в този смисъл се мистифицира  по един не-здрав начин.

Но няма да как открия всичко, което съм вложил, като се поопознаем във форума, може...

Ако вас нещо ви притеснява относно тази династия може да споделите. Какви факти и тълкования сте чули.

А по горе  съм написал много неща относно търсенията ми и мисля, че те са достатъчни като представяне.




mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #11 on: January 04, 2008, 17:52:03 PM »
Примерно това или това, или повече тук.

Ти повторно избягваш да отговориш защо се идентифицираш с това име,  зад което стои нещо което не е за пренебрегване.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #12 on: January 04, 2008, 18:07:37 PM »
Това, че сам избираш да използваш име, което сам казваш, че е свързано с мистицизъм и още неща, които са свързани с факти, зад които има невежество е много сериозно изказване.

Точно заради това ние искаме да знаем защо точно това име си избрал.

Когато ти дойде някой на гости и ти каже "Прякорът ми е Меровингиан. Сам си го измислих и много ми харесва. Наричайте ме така.".  Тогава е редно да попиташ защо харесва точно това; защо доброволно желае да се обвърже точно с това име; защо му харесва да използва това име.

Все пак псевдонимите, които хората си избират тук са доброволни и никой не кара насилствено някой да избере даден псевдоним.

Избирането на псевдоним е нещо, което говори за вътрешното състояние на човека и афинитета му към определения псевдоним. В твоя случай има неща, които ти знаеш за този псевдоним и са ти харесали, за да се обръщат във всеки постинг към теб с Merovingian.

Досега ти избягваше да отговориш точно и ясно на въпросите, които ти зададохме и у всички създаваш впечатление, че не искаш да кажеш нещо. Отговаряш с общи изречения като "Невежеството за което написах е относно тълкуването на нещата".

За какво "невежество" става въпрос и за кои "неща"?


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #13 on: January 04, 2008, 18:19:54 PM »
Аз лично бих насочил вниманието към персонажа от филма, понеже има интересна роля.

Това беше един сладострастник от Матрицата, ти с него ли се индентифицираш?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Merovingian

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
Re: Представяне на Меровингий
« Reply #14 on: January 04, 2008, 18:35:46 PM »
Към мак,

Tи вярваш ли в написаните там неща? Смяташ ли че е било наистина така?

Вярваш ли, че Господ Иисус е имал синове и дъщери по плът?

Точно това е невежеството и мистификацията за която говорих...

Уочмен, героя от Матрицата ми допадна определено, но не заради сладострастието, а за това че винаги търси за причината на нещата и има поглед.



Quote
Тогава е редно да попиташ защо харесва точно това; защо доброволно желае да се обвърже точно с това име; защо му харесва да използва това име.

Точно, харесва ми.

Quote
Отговаряш с общи изречения като "Невежеството за което написах е относно тълкуването на нещата".

За какво "невежество" става въпрос и за кои "неща"?

На мак обясних точно какво невежество. Прочети по-горе.

Интересно ми е желанието на някои да класифицират всичко, което идва към тях, но уви, не може всичко да се класифицира от пръв поглед или първо четене.