Author Topic: Авторитетът на Словото  (Read 77821 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Авторитетът на Словото
« Reply #105 on: January 31, 2008, 21:14:30 PM »
Благодаря за отговора на въпросите.

То добре е дошъл отговорът на въпросите, само че да бяха те и по темата. Аз лично изгубих нишката на цялата дискусия. И аз съм участвал в нея. Какво остава за тези, които сега попадат на нея? Затова съветът ми е: ако имате лични въпроси един към друг, които не попадат под темата дискутирана от всички, бъдете така добри да си ги задавате и отговаряте в лични съобщения. Освен ако не смятате, че трябва да ги направите достояние на всички присъстващи.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Авторитетът на Словото
« Reply #106 on: January 31, 2008, 21:33:56 PM »
Точно това искам да са достояние на присъстващите.
Вярно че бягат от темата , но ако Словото е авторитетът ни , то и отговорите ще са по Словото.

Като благодарих за отговорите , не казах че съм съгласен с тях :) ,
просто разговаряме .

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Авторитетът на Словото
« Reply #107 on: January 31, 2008, 22:05:56 PM »
Точно това искам да са достояние на присъстващите.
Вярно че бягат от темата , но ако Словото е авторитетът ни , то и отговорите ще са по Словото.

Small axe,

Не е лошо човек да задава въпроси, но е добре да задава правилните въпроси--за да може да получи и правилните отговори. Това, че ти питаш е добре. Търсиш--питаш. Само че мисля християнският живот е повече от задаване на въпроси и получаване на отговори. Исус каза:

Mat 12:33  Или направете дървото добро, и плода му добър; или направете дървото лошо, и плода му лош; защото от плода се познава дървото.

Joh 15:5  Аз съм лозата, вие сте пръчките; който пребъдва в Мене, и Аз в него, той дава много плод; защото, отделени от Мене, не можете да сторите нищо.
Joh 15:6  Ако някой не пребъде в Мене, той бива изхвърлен навън като пръчка, и изсъхва; и събират ги та ги хвърлят в огъня, и те изгарят.


Живот протича само тогава, когато пръчките са свързани към лозата. Тогава, покрай живота, ще има и разбиране, и знание, и отговори. Но ние трябва да търсим живота първо, не доктрини и отговори. Това в основата си е себеотричане. Разбираш ли?

По същият начин и Словото (Писанието) без да ни доведе до истинско познание на Този, за когото то свидетелства, няма да ползва много.

Бог с теб,
byFaith
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Авторитетът на Словото
« Reply #108 on: January 31, 2008, 22:08:28 PM »
1. Въпросите относно дали сме били ценни за Бога - по-добре да се дискутират в друга тема. Не продължавайте с дискусията тук, тъй като това е тема за "Авторитетът на Словото"

2. Относно темата с децата, вече виждам, че се пише по това на няколко места

3. Отновно закона - виждам, че отново се пише относно него на няколко места


Като общо заключение на нещата, които се казват от Cabral виждам, че се изпълнява отново това, което споменах в един друг постинг, че ако не се цитира преданието, то се цитира от Писанието но толкова извън контекста, че за да послужи на богохулните твърдения, които са описани в преданието, но всъщност в светлината на цялото Писание такива заключения изглеждат повърхностни.

Отделям темата за децата в друго място, а за закона си има отделно място за писане.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?