Author Topic: Защо родените от Духа все още съгрешават?  (Read 112242 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
Тази тема ми натегна много.
Никой не може да вярва и живее вместо другия.

Тит 3:10
След като съветваш един два пъти човек, който е раздорник, остави го,


Ако решите, нека се прекрати тази тема ,защото е изчерпана вече .
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Valipeti,

Така и не видях къде пише, че праведният няма да отпадне никога, след като ти писахме ясно пасажи, където пише, че може да отпадне.

Аз не съм виновен, че ти не можеш да видиш. Опитах се да ти помогна да прогледнеш, но ...уви. Повече от Господ.
А такива пасажи, че роден от Бога погива, не сте ми показали - само си мислите, че сте!

Quote
Къде, Valipeti, пише, че праведният никога няма да отпадне? Къде?

В библията ти. Но ти не виждаш!

Quote
Напротив, точно със свободната си воля е избрал да предаде живота си на Господа и след това да Го следва, а това става вече с помоща на Божия Дух, Който е новородил неговия дух и живее в човека. Още повече, че родения от Бога човек е запечатан с Духа за Божие притежание.

Тук ясно показахме, че както е запечатан, така може да бъде и изхвърлен поради това, че не дава плод.

Тук, ясно ми показа, че гледаш, ама не виждаш.

Quote
До кога възнамерявате да устоявате (пребъдвате) в Господа и това тежко ли е за вас? Кога възнамерявате да "скочите от ръката на Исус"?
То си е писано, Valipeti. Ако устоим, ще бъдем с Него. Ти това не го четеш май?

А тук, отново ясно виждам, че може би не разбираш дори какво те питам, затова си повтаряш заучените фрази. Или ти идват неудобни въпросите, а?

Quote
Не те ли е срам, че игнорираш това, което ти цитираме, а ние ти отговаряме на това, което питаш? Не те ли е срам, че въпреки, че ти отговаряме точно на въпроса, ти отново го задаваш, което означава, че не си разбрал?

Не ме е срам, защото не игнорирам нищо, а отговарям точно, но няма да повтарям за 18-ти път ясно написани неща! А като гледам ти колко "точно" отговаряш въпросите ми, направо ме е срам да водя такъв "разговор", заради четящите. Не знам теб как не те е срам да показваш олигофренични разсъждения по съвсем ясни текстове?

Quote
Чакаме с желязното доказателство. Ние желязно ти доказахме и ти показахме как праведните могат да отпаднат.

И диамантено доказателство ти дадох, но ти дори не го видя, защото НЕ ВИЖДАШ! А ти желязно ми доказа, че дори не си наясно дали си спасен. Какво да говоря по-нататък?

Quote
Чакаме, Valipeti. Внимавай да не увърташ отново.

Кой чакате? Годо ли? Чакайте го, може да дойде!
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Valipeti,

Не знам дали четеш, но то пише в Словото, че роденото от Бога е дух. И роденият от Бога дух не съгрешава. Ти това не го разбираш, защото ако ти целия беше роден от Бога нямаше да съгрешаваш, което аз дълбоко се съмнявам. Ако си мислиш, че целия си роден от Бога и съгрешиш дори 1 път, значи не си роден от Бога (по твоята логика).

Аз те попитах за праведния или за Божия човек. Ти, обаче, се излагаш много.

Ти това не можа да го посочиш и затова казваш "в библията ти". А ние ясно посочихме, че точно в Библията пише, че може да отпадне, но ти просто ги подмина.

Иначе за "олигофреничните разсъждения", ще го запомним. Ето какво пише за олигофренията някъде си:
Quote
Състояние на умствено недоразвитие, т.е. на вродено или рано слабоумие с три степени (идиотия, имбецилност и дебилност), което е винаги израз на органично увреждане на мозъка.

Това обвинение към нас, мисля, че е достатъчен показател за твоя характер от самото начало на форума, досега. Обвиненията ти са доста несъстоятелни и не принадлежат на Божий човек.






И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
ето видя ли , не си Божи човек , валипети.
Доста смешно твърдение.То скоро около тебе , Тишо , няма да останат Божии хора.С тези ти разбирания.

Всичко казано дотук в темата от наша страна тн."калвинисти" :)) , каквито не сме , ама карай , е ясно , обосновано , обяснено и онагледено със Словото.Ако и да твърдите че не е.

Това че вие не го проумявате , е понеже сте заслепени от лъжеучението , което сте приели.Да ви кажа честно , притеснявам се за вашето раждане изново.Ако се мъчите да се спасявате , сам сами , може и да не сте в Благодатта на Господа.

Но се надявам да сте , но просто да сте объркани от лъжеучението на православни и други , че човек няма сигурност дали днес е спасен и е Божие дете , ами като умре ще стане ясно. Така той цял живот е манипулиран и неуверен в Божията сила  да спасява тези които идват при Него с покаяние( постояно не еднократно) и вяра.

Жал ми е за вас , но Господ ще ви научи на истината.Дръжте това което имате.

Аз спирам да пиша , понеже няма какво повече по тази тема .Останаха въпроси на които не ми беше отговорено , но то е ясно защо.
Няма смисъл , валипети.

Бог не спасява само духа ни а ни спасява целите.И накрая ще ни даде и ново тела , не грешни , а прославени.

Поздравявам ви със следният пасаж.
" Вижте каква любов е дал нам Отец, да се наречем Божии чада; а такива и сме. Затова светът не познава нас, защото Него не позна. 
2 Възлюбени, сега сме Божии чада, и още не е станало явно какво ще бъдем; но знаем, че когато стане явно, ще бъдем подобни Нему, защото ще Го видим както е. 
3 И всеки, който има тая надежда на Него, очиства себе си, както е Той чист. 
4 Всеки, който върши грях, върши и беззаконие, защото грехът е беззаконие; 
5 и знаете, че Той се яви да носи греховете. В Него няма грях. 
6 Никой, който пребъдва в Него, не съгрешава; никой, който съгрешава, не Го е видял, нито Го е познал "


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
small axe,

Преди да покдрепяш хора, които наричат другите "олигофрени" и да ги наричаш "Божии хора" си помисли добре...

Това показва колко си наясно с това какво Словото нарича "божии хора", което е нещо доста очевидно. Какво да говорим за по-лукави лъжеучения като това, което изповядваш в тази тема.

Публично се вижда на какво отговорихте, как отговорихте и кое подминахте.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Но се надявам да сте , но просто да сте объркани от лъжеучението на православни и други , че човек няма сигурност дали днес е спасен и е Божие дете , ами като умре ще стане ясно.

Защо лъжеш? Защо не цитираш кой е казал че "нямал сигурност дали е спасен и е Божие дете"?

Що за обърканост, след като самия говориш такива неща:

Ние , не знаем дори и за себе си.Аз не знам дали съм роден от Бога.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Quote from: Valipeti
Не знам теб как не те е срам да показваш олигофренични разсъждения по съвсем ясни текстове?

 олигофрения
олиго- “душа”

   1. мед. Понятие, обединяващо състояние на умствено недоразвитие, т.е. на вродено или рано слабоумие с три степени (идиотия, имбецилност и дебилност), което е винаги израз на органично увреждане на мозъка.

Матей 5:22

Заради подобно опърничаво отношение не само в тази тема, а и другите, при това от самото начало на неговото идване тук, на Валипети ще му се стопира писането във форума за 90 дни.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
мак , защо не цитираш и после какво съм писал , за да обясня какво съм имал впредвид с това което ти цитира?
Не е хич честно да посочваш това изречение , за което съм  пояснил какво имам в предвид.

Аз имам увереност в спасението си мак.Господ ми даде такава увереност.
Колкото до позицията която защитавам , уверен съм , че това казва Словото по въпроса.За мен няма съмнение.Мислих честно по всички ваши съждения и смятам че съм отговорил на тях.Ако вие не сте съгласни , си е ваше право , което аз не оспорвам.
Радвам се ако имаш увереност че си Божие дете.
Това доколкото разбирам ,   това искаше и Валипети да разбере.
Колкото за олигофреничните разсъждения , аз не съм админ , вие си носите тази отговорност за гонене или спиране на писане за известно време,
но определено не мисля , че целта на валипети е да обижда някой , по скоро не  е съвсем наясно със смисъла на думата.Вероятно иска да каже че разсъжденията ви по въпроса са несмислени.Това не е обида според мен , ако е имал това в предвид.




constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Здравейте!
Нямаше ме известно време. Виждам, че сте стопирали калния калвинист Валипети. Отдавна трябваше, понеже мразим нечестивите и на зла круша, зъл прът.
Тихо, обвиняваш ме за характера ми, и че не чета какво пишеш.
Старая се да чета, внимателно, това което сте писали, защото считам че е важно. Съжалявам, че пиша малко подигравателно, но пишете малко по- внимателно, за да не ми давате поводи :) .

Ето, виждам че твоят характер е непростителен и заядлив:
Quote
Иначе за "олигофреничните разсъждения", ще го запомним.
Още мен обвиняваш, че съм те нарекъл: "бе, умнико" .
Нарекох те просто - "умнико", с това добавено от теб "бе", наистина става грозно и заядливо.
Ти пък, преди това ме нарече, шаран, понеже съм кълвял стръвно по калвнистки, всякакви зли неща и съм нямал достатъчно мозък, за да ги анализирам.
Нейсе, щом съм те наранил, прости ми, ако можеш.
Твой брат констант.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
А за Калвин съм чувал, че бил безкомпромисен мъж на вярата.
Познавал и обичал Писанието и бил добър библейски учител.
Извел учението за предопределението от Библията. А колегата му Арминий му се опънал с учението за свободната воля, изведено пак от Библията.
И се започнал як спор, вече столетия. И никой досега не е намерил желязното доказателство, за да победи.
Изглежда, защото и двете учения ги има в Библията и те са равнопоставени.
Бог обича такива дилеми. Вж. Природата на Господ Исус Христос.

Това се наричало антиномия. Две твърдения, взаимно изключващи се, но незнайно как, Бог ги изпълнява и двете.

За Калвин още съм чувал, че вярвал, че тези избраните са Божиите чеда, братята. А другите са нечестивите - те няма да видят милост и не са братя.
 И поради това той ги е мразил със свята омраза.
Също като вас. Е, кой всъщност е последовател на Калвин тук?

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Все пак заедно в едно сме съгласни -
" Който устои докрай - той ще бъде спасен. "
Отдавна разбрах, че със своя сила не ме бива в устояването. За това тичам в Господ Исус Христос, Той ми каза, че ми прощава греховете и ми дава вечен живот.
Затова аз ще стоя при Него, знам че вълка ме дебне отвънка.
Ще си стоя в кошарата.

Е, някои казват, че можело да реша един ден, да напусна хубавите пасища и бистрите води и медния глас на моя Овчар. И да реша, че в гората ще ми е по- хубаво.

Трябва да ми е изпила чавка ума тогава. Но не е изключено, де. Овцата (аз) е глупаво животно.

Все пак видели ли сте някога, един добър стопанин, а моят е Най- Добрия, да си остави стоката, ей така да си тръгне сама, щото акълът й не й стига?
С кръвта си ме е купил, ще ме даде ей така, без бой ли?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
constant,

Вземи и прочети всички референции, които дадохме отначало на темата, досега за това как праведният може да отпадне.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Здравейте!
Нямаше ме известно време. Виждам, че сте стопирали калния калвинист Валипети. Отдавна трябваше, понеже мразим нечестивите и на зла круша, зъл прът.
Тихо, обвиняваш ме за характера ми, и че не чета какво пишеш.
Старая се да чета, внимателно, това което сте писали, защото считам че е важно. Съжалявам, че пиша малко подигравателно, но пишете малко по- внимателно, за да не ми давате поводи :) .
При толкова много несправедливост към Исус и учениците му, те имаха много поводи да се развикат и да си "търсят правата", но те не се водеха от "поводи", а се водеха от Божия Дух.

Quote
Ето, виждам че твоят характер е непростителен и заядлив:
Quote
Иначе за "олигофреничните разсъждения", ще го запомним.
Още мен обвиняваш, че съм те нарекъл: "бе, умнико" .
Нарекох те просто - "умнико", с това добавено от теб "бе", наистина става грозно и заядливо.
Добре, "бе" съм го добавил, но това не променя отношението ти в това изречение. Форумът е публичен и може ясно да се види.

Непростителен ще е ако има нещо против мен и сега държа яд (за което би наричаш заядлив). Нито едното можеш да докажеш, нито другото. Яков примерно нарече слушателите си "Прелюбодейци", защото бяха приятели със света. Никъде не съм казал, че имам проблем с теб, а казах, че има проблем в твоя характер, за да имаш такова отношение. Тук много хора смятат, че е както навсякъде - да си играем на "лични игри" и "лични нападки". Яков държеше ли непростителност, че каза това или яд?

Quote
Ти пък, преди това ме нарече, шаран, понеже съм кълвял стръвно по калвнистки, всякакви зли неща и съм нямал достатъчно мозък, за да ги анализирам.
Нейсе, щом съм те наранил, прости ми, ако можеш.
Твой брат констант.
Нали знаеш, че има история на съобщенията. Потърси старателно за думата "шаран" и за това къде съм казал, че си "нямал достатъчно мозък" и тогава ще анализираме.

Искам на всички вас, калвинистите, да обърна внимание, че вие бяхте най-дълго изтърпяни, когато след толкова много игнорирани аргументи отново държите учение, което ясно бива опровергано от тези пасажи, които бяха цитирани.

Можете да видите списъка с изгонените хора като Josif, VPP, etien и други, които бяха търпяни значително по-малко, но причината беше отново същата. Запознайте се с историята им.

В този форум се дискутира разумно и целенасочено, с искреност, ясни факти и ясни аргументи. Систематичното игнориране на пасажи означава, че човекът
- или не чете
- или не иска да чете
- или като чете не разбира

Така не се води дискусия. Това е все едно да опиташ да кажеш на някой, че червеното море е синьо, а той да ти казва, че е кафяво, въпреки, че му показваш снимки.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?