Author Topic: Защо родените от Духа все още съгрешават?  (Read 112293 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
small axe,

Какъв е смисълът да се казва "който устои докрай ще бъде спасен", ако тъй или иначе тези, които ще са спасени, понеже са родени от Бога, няма как да изгубят спасението си (няма как да не устоят), а тези, които няма да се спасят се знае, че няма да се спасят тъй или иначе--та защо да бъдат предупреждавани?

Апостол Павел каза за себе си:

1Кор. 9:26  И тъй, аз така тичам, не към нещо неизвестно; така удрям, не като че бия въздуха;
1Кор. 9:27  но уморявам тялото си и го поробвам, да не би, като съм проповядвал на другите, сам аз да стана неодобрен.


Апостол Павел беше ли роден от Бога? По думите му, имаше ли как/беше ли възможно да изгуби той спасението си? Успокояваше ли той повярвалите в Христос, че щом са повярвали, то те ще бъдат със сигурност спасени (без да е необходимо устояване)?

"... който мисли, че стои, нека внимава да не падне. "
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Когато Господ говори на учениците си в Матей 24 глава , Той знае сърцата им.Знае и кой е  верен и ще остане такъв и кой не е верен и няма да устои.Ние , обаче не знаем това.

Ние , не знаем дори и за себе си.Аз не знам дали съм роден от Бога.Целият ми живот ще го покаже .Но аз знам че днес , сега ,в този момент  , докато пиша , вярвам в Исус , мразя греха и имам надежда за вечен живот.
Павел е бил роден от Бога.Знаем това , понеже знаем и виждаме живота му.Той казва че съвеста му / конкретно за него момент/ , в нищо не го изобличава , но пак Господ е Този който ще го съди.Той не е високоумствал , но се е боял.

В пасажа в 1 Кор , който посочваш, под неодобрен , Павел визира , неодобрен за вечния живот.Това е моето разбиране , макар да има мнения и от хора близки до мен, че Павел визира своето служение , а не спасението си.Контекста нататък и примерът с евреите ми говори за първото не за второто.

Какво значи това ,  именно  , че Павел не е високоумствал , но се е боял , понеже никой от нас не знае дали със сигурност е роден от Бога , а минаваме през този свят със страх , трепет и благоговение , доказвайки с живота си всеки ден че Бог е в нас и ние в Него до края.
Затова и се радваме като виждаме свидетелства в себе си , че Бог ни управлява и Духът Му е в нас и това ни насърчава.
Как мислиш иначе Павел е можел да каже , че за него се пази венецът на славата , който Бог ще му даде един ден , и не само на него , а и на всички , които са обикнали Неговото явяване?Господ е , който дава такава увереност.

Устояването е свидетелство за истинността на вярата ни.Аз не се съмнявам , че ако съм предузнат от Бога , съм предопределен и накрая прославен , но само Бог знае това , не аз , за мен остава да устоя в истината до края.Но , и Бог ни дава свидетелства и ни насърчава , в живота ни , за Своята грижа над нас и това ни дава сила.
Много хора се страхуват и са неуверени в това дали са в Христа.Чудят се какво ли не да правят , вършат какви ли не дела , да успокоят съвестта си и тн. и тн. , но едно е нужно , покорство и слушане на Бога и пазене на думите Му.Да възлюбиш Господ с цялото си сърце и ближния си като себе си.8/ зад тези думи се крие всичко , толкова е необятно/.
И това цял живот.

Днес , аз имам увереност че съм спасен и роден от Бога.Днес.И това ме изпълва с радост.Утре още не е дошло.Когато дойде утре , отново Той ще се погрижи за своите , както днес.

Сега разбирате ли какво имам в предвид?

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
И аз се присъединявам към радостта ти, Small axe.
Ето аз как виждам този стих, след като мислих върху него в контекста му от евангелието:

„Който устои докрай, той ще бъде спасен.”
Това е вярно и сега, но тези думи са писани главно за друго време, което предстои скоро. Ще бъде тежко време – точно преди свършека.
Тогава хората ще бъдат много зли, поради страдания и лишения, които ще търпят от войни, глад, епидемии, земетресения, катаклизми и поради предусещането за идващия Божи съд.
Тогава няма да е лесно да си християнин. За света ти ще си предател. Ще бъдем мразени. Общественото мнение ще бъде против нас.
Ще бъдем преследвани под всеобщото одобрение. Хората ще помагат активно на това преследване. Подобно на преследването на християните от Нерон – хората са одобрявали и предавали християните на властта.
В скорошното минало – хората са предавали християните и местата, където те са се събирали на комунистическия режим, за да бъдат похвалени от него.
Както и Христос беше преследван, за да Го убият. Накрая успяха, чрез предателство – така ще бъде и с християните.
Те ще бъдат бежанци – загубили имота си, губещи много често и живота си.
   Това ще е време за пресяване. Всеки, който не се е отрекъл от собствения си живот и не го е дал на Христос, бързо ще се откаже от вярата, за да си спести проблемите.
Ще иска да си запази собствеността, сигурността, живота. Ще си каже – добре, опитах си, не е много вкусно – има и други клубове по интереси.
За да угодничат на властта или на обществото, лъжехристияните ще предават братята си на ДС, или както там ще се казват органите.
Вярата в Христос ще се обезцени, понеже много религиозни гласове ще се чуват и хората ще им вярват, понеже ще им обещават бързо разрешаване на грижите им и светло бъдеще.
Не на Христос – това е за глупаците, които не си обичат живота, комфорта, кариерата.

Официалната антихристка религия ще бъде активно препоръчвана от властта, лицемерието там ще е пълно.
Христос каза, че когато настъпи сушата на гонението, семенцата на Словото, посяти в каменливи сърца – ще изсъхнат веднага, макар да са били много избуели до момента.
Тези псевдохристияни веднага ще се отрекат от Христос.
Милионите християни, дето сега пълнят статистиките – ще се стопят бързо – бързо.

Малцина верни ученици няма да се уплашат и ще свидетелстват открито за истинския Христос пред хората.
Няма да мислят за опазване на собствеността си и на живота  си, защото знаят, че скоро ще бъде свършекът на цялата власт, сила и лицемерие на врага.
И тогава те ще са победителите.
Господ, Светият Дух, ще им даде специална сила за устояване.
Бог ще съкрати времето на изпитанието им.
Христос ще ги изповяда пред Отец Си на Небесата.
А от лъжевярващите ще се отрече – „Никога не Съм ги познавал.”

Вярвам, че новородените от Бога имат всичко необходимо (Божието всеоръжие), за да устоят.
Сам Бог ще е Този, Който ще ги изпълва. Ще имат дързостта на учениците, която те имаха след Възкресението и Петдесетница.
Бог не може да се провали, затова всеки който Му е предал живота си, ще устои.
Неговите овце чуват гласа на Добрия овчар и Го следват.
 
1 Йоан 2:
24. А колкото за вас, онова, което сте чули отначало, нека остане у вас. Ако остане у вас това, което сте чули отначало, то и вие ще пребъдете в Сина и в Отца.
  25. И обещанието, което Той ни даде, е това - вечен живот.
  26. Пиша ви това поради тези, които желаят да ви заблудят;
  27. а колкото за вас, помазанието, което приехте от Него, остава във вас и нямате нужда да ви учи някой; затова, както неговото помазание ви учи за всичко и е истинско, а не лъжливо, пребъдвайте в Него, както ви е научило да правите.
  28. И сега, дечица, пребъдвайте в Него и когато се яви, да имате дръзновение и да не се посрамим пред Него при пришествието Му.
  29. Ако знаете, че Той е праведен, знайте, че и всеки, който върши правда, е от Него роден.


Ние сме запечатани със Светия Дух. Кой може да счупи този печат и да ограби Божието притежание?
За нас остава сладката задача да стоим в Него и да се дивим на делата Му.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Ние , не знаем дори и за себе си.Аз не знам дали съм роден от Бога.

Днес , аз имам увереност че съм спасен и роден от Бога.

Сега разбирате ли какво имам в предвид?

Добре, как може да разберем, след това което си написал?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
мак , когато казвам , че не знам дали съм роден от Бога , аз говоря за края на всичко , понеже ако не устоя , това ще е свидетелство че не съм никога познавал Бога / в смисъл на роден от Него/ , ако и да съм си мислел така.

Но днес , мак , днес аз имам увереността че познавам Бога и съм познат от Него и роден .Нима мислиш , че Бог не може да ни даде увереност за това?Ако  съм в Него днес , то това ми дава надежда , че ще съм в Него до края.

Ти имаш ли вечен живот , Мак?Какво можеш да кажеш днес , познаваш ли Го , роден ли си от Божия Дух?

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
1Jn 5:13  Това писах на вас, които вярват в името на Божия Син, за да знаете, че имате вечен живот[и да вярвате в името на Божия Син].
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
small axe,

Противоречиш сам на себе си. Първо казваш:

Ние , не знаем дори и за себе си.Аз не знам дали съм роден от Бога.Целият ми живот ще го покаже .

А после:

Quote
Днес , аз имам увереност че съм спасен и роден от Бога.Днес.И това ме изпълва с радост.Утре още не е дошло.

Сега разбирате ли какво имам в предвид?

Е, как да разбираме като май ти самият не си наясно? Първо "не знаеш" дали си роден от Бога, а после "имаш увереност", че си. Увереността идва от знание, не от незнание. Християнската вяра е базирана на твърда увереност в Истината, а не на някакви субективни уверености и суеверия, които няма как да бъдат изпитани.

В Писанията не виждам такъв начин на мислене. Има "да, да" или "не, не". Апостол Павел ясно пише:

Римл. 8:16  Така самият Дух свидетелствува заедно с нашия дух, че сме Божии чада.

Може ли някой, на когото Святият дух свидетелства, че е Божие чадо, да не е роден от Бога? Забележи, че той използва не "моя дух", а "нашия дух"--т.е. включва и вярващите в Рим в това число, на хора, които имат в себе си свидетелството и увереността че са родени от Бога (са Божии чада). Не им казва, "Ами ние не знаем дали сме родени от Бога, но пък имаме надежда за вечен живот."

Small axe, вече близо две години откак си в този форум и не си мръднал на метър от това, което беше. Тъпчеш на едно място. Все се "уверяваш", че си във вярата, а елементарни неща не разбираш. Още повече, цялата ти доктрина се базира на това, че "който е роден от Бога побеждава света и не съгрешава", и "него Бог ще изведе докрай и ще спаси", а ти самият не си сигурен дали си роден от Бога и се луташ ли-луташ в някакви умувания? Нормално ли е такова нещо?
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
мак , когато казвам , че не знам дали съм роден от Бога , аз говоря за края на всичко , понеже ако не устоя , това ще е свидетелство че не съм никога познавал Бога / в смисъл на роден от Него/ , ако и да съм си мислел така.

Ти пак обръщаш нещата отзад напред. И как ще знаеш, че устояваш (или не устояваш), ако наистина "никога не си познавал Бога?" Как би могъл да устоиш? И в какво се състои устояването, за да можеш да имаш увереност днес, че си на прав път?

Да си роден от Бога е началото, не е края. Но виж как са те объркали тези доктрини, та да мислиш нелогично. Мисля, че ти беше казано преди: има разлика между хора, които са отпаднали от вярата и хора, които никога не са познавали Бога. Както има разлика между един блуден син, който е оставил баща си и един, който никога не е бил син. Когато Исус говори за изличаване от Книгата на живота, той на тези които вярват в него ли говори или на невярващите (Откр. 3:5)?
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
2 години , не съм променил убеждението си понеже това говори Словото , by Faith.

това че ти не проумяваш какво казвам и го наричаш противоречиво е понеже много прибързано пишеш.Помисли малко.Прочети и стари постинги.Но ти така или иначе си предубеден , така че не се надявам много :)

Не разбираш какво казвам , понеже държиш погрешна доктрина.Отпадат от вярата , псевдовярващите , не родените от Бога.Ако си син , ти ще си останеш син , няма да престанеш да бъдеш такъв , разбираш ли.
Отстъпниците никога не са били родени , това твърдя 2 години , а ти не го разбираш и не само ти.
Те са пристъпили към вярата , както пристъпи и симон мъгьосника или юда искариотски и сетне след време си проличава на кого служат.И днес в много събрания има такива хора.
Затова е нужно да изпитваме себе си , дали сме във вярата.Затова и съм писал горните постове , които ти не разбираш.
Аз днес имам увереност в спасението си , чрез Божията сила , за утре ще се погрижи Господ.Какво не разбираш тук??!?
Никъде не се говори за изличаване от книгата на живота.Ако има такова изречение посочи го.
Ако отстъпиш от Христа , никога не си бил в Христа , не си бил син.

Петър апостолът и Юда Искариотски са примери в двете посоки .
Ти не се ли уверяваш че си във вярата , by Faith ?

Quote
Още повече, цялата ти доктрина се базира на това, че "който е роден от Бога побеждава света и не съгрешава", и "него Бог ще изведе докрай и ще спаси", а ти самият не си сигурен дали си роден от Бога и се луташ ли-луташ в някакви умувания? Нормално ли е такова нещо?

сигурен съм за днес , by Faith , утре е грижа на Господа , не моя./ колко пъти да го пиша това /
Колкото до горните две неща които си посочил като основни , ами да основни са.Нещо да имаш да кажеш за тях против?

Не е добре да си прибързан в думите си.Всичко изпитвай , не си мисли , че тези доктрини дето си ги приел са истина.Вече 2 години си пишем за повечето от тях , някой теми са даже заключени.Други също може би ще се заключат , но какво да се прави.Чети , моли се и мисли.



Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Quote
Никъде не се говори за изличаване от книгата на живота.Ако има такова изречение посочи го.

Псалми 69:28. Да се изличат от книгата на живота, И с праведните да се не запишат.

Откровение 3:5. Който победи, ще се облече така в бели дрехи; и Аз никога няма да излича името му от книгата на живота, но ще изповядам името му пред Отца Си и пред Неговите ангели.

Изход 32:33. Но Господ рече на Моисея: Който е съгрешил против Мене, него ще залича от книгата Си.

А още по-интересното е, че има и записване в книгата на живота. Сиреч има момент, когато определен човек не фигурира. После бива записан, а на няколко места се говори и за изличаване от книгата.

Ето и за записването няколко пасажа:
Евреи 12:23. при събора на първородните, които са записани на небесата, при Бога, Съдията на всички, при духовете на усъвършенствуваните праведници,

Откровение 20:15. И ако някой не се намери записан в книгата на живота, той биде хвърлен в огненото езеро.

Откровение 21:27. И в него никак няма да влезе нещо нечисто, нито оня, който върши мерзост и който лъже, а само записаните в книгата на живота на Агнето.

Лука 10:20. Обаче, недейте се радва на това, че духовете ви се покоряват; а радвайте се, че имената ви са написани на небесата.

А това, което пише byFaith, е така, че наистина си противоречиш. Дотолкова, че накрая каза това, на което отгварям в момента.

Вземи и си премисли всичко което говориш, на базата на Цялото Слово, защото се самозаблуждаваш, че това го пише в Словото, а както виждаш самото Словото говори против теб.

Все още не си послушал съвета, който ти дадох - да прекратиш писането си тук и да прекараш месеци само в четене на Словото (без "помощни" коментари, които бих казал са "пагубни коментари").

Мисля, че вече достатъчно несмислени неща наприказва, всяко от които беше ясно изобличено тук. Не приляга на Божий мъж да се противи на Писанието и да говори неправилни неща, които явно им противоречат и въпреки това, че му са посочени да продължава да упорства и да проявява неразбиране.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Написаното в пасажите за изличаване от книгата на Живота би трябвало да сложи край на тези абсурдни твърдения, но уви.

small axe дори пита къде имало такъв текст, ако и в предишни дискусии да му беше посочвано не еднократно, но явно колко обръща внимание на изложените аргументи от Писанията.

Аз мисля, че проблема на small axe  след всичко което съм прочел от него е че той е нездраво обвързан с хората, които са го научили на тия неща. Точно тази нездрава връзка му пречи да отрезнее от нещата които повтаря отново и отново без да може да схване ясни пасажи.

Сега едно е да уважаваш хората, които са ти помогнали във вярата в някои отношения, но всичко трябва да изпитваме спрямо Писанието. Затова обаче е нужно да обичаме Бога с цялото си сърце и да не сме оплетени с човешки авторитети. Ние трябва да пресяваме скъпоценното от нищожното.

Това че ти не си бил известен, че хората които са твои учители са всъщност ученици на хора чиито учители са ученици на Калвин, който е ученик на Августин, който е ученик на Платон и на Сатана, не променя факта че е така. Незнанието ти не променя фактите. Очисти се от августинския квас.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
изличаването от книгата е писано , но не е писано да са изличени хора родени от Бога.Тн. там праведници.Изличени са неправедните.
Много интересно как се позовавате на изречения които не говорят за вашата идея че роден отново човек маже да престане да е роден.

Не може разберете го!

"Псалми 69:28. Да се изличат от книгата на живота, И с праведните да се не запишат. "

"Но Господ рече на Моисея: Който е съгрешил против Мене, него ще залича от книгата Си."

валипети  е написал:
"Тук се говори за  за книга, в която явно са записани всички родени на земята хора, защото ясно пише, че тези, които са съгрешили против Бога, също фигурират в тази книга и ще бъдат заличени. Това не дава основание да се заключава, че всички са били новородени и след това са станали нечестиви. "

не знам за моите учители , watchmann , някой не са и живи .Никой не е калвинист или августинец от тях , но са едни Божии хора , стремяли се цял живот към живот с чиста съвест и страх пред Бога .
Ако ти ги наричаш ученици на сатана , си е твое мнение ,  и както често става без да се познават хората , крайно и прибързано мнение и отсъждане.

Радвайте се в Господа , ако сте Негови никой и нищо не може да ви грабне от ръката Му и да ви отдели от Неговата любов.Дори и самите вие.
Ако пък много ви се ще да си вярвате това , че може , вярвайте си , но в Писанието пише друго.

поздрави в Господ Исус , доколкото виждам и чета разни неща от вас , виждам че сте Негови.
Размислете над някой от разбиранията си , понеже не са според Истината.Знаете кои са темите.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
С това съм абсолютно съгласен , Watchman:

Quote
Сега едно е да уважаваш хората, които са ти помогнали във вярата в някои отношения, но всичко трябва да изпитваме спрямо Писанието. Затова обаче е нужно да обичаме Бога с цялото си сърце и да не сме оплетени с човешки авторитети. Ние трябва да пресяваме скъпоценното от нищожното.

така е!Както за мен , така и за вас.
Ако аз съм сляп за някой неща , се моля Господ да ми отвори очите.Ето сега сядам , като спра да пиша.

чао засега мили братя!

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Ти пак не си прочел това, което ти беше писано. За да има изличаване има и записване. Записването не става когато се появи някой на бял свят.

Quote
изличаването от книгата е писано , но не е писано да са изличени хора родени от Бога.Тн. там праведници.Изличени са неправедните.

Интересното е, че ти даже не си прочел това, което ти беше писано, за да разсъждаваш така.

"Но Господ рече на Моисея: Който е съгрешил против Мене, него ще залича от книгата Си."

В този момент се говори за Израел, а не за езичниците. Презумпцията, че всички са автоматично записани е небиблейска. Оттам идват и заключенията, че "само никога повярвалите биват изтрити".

Даже се говори за отнемане на дела от дървото на живота в Словото. Знаеш ли кой има дял в дървото на живота?

Откровение 22:19. ако някой отнеме от думите на тая пророческа книга, Бог ще му отнеме дела от дървото на живота и от светия град, които са описани в тая книга.

Дано отрезнееш от това, с което си бил заквасен, защото прибавяш към това, което е писано, вместо да го приемеш както е. Многократно вече видяхме как опитваш да нагодиш Словото към тезите си, а това е погрешния подход. Ето сега опита да нагодиш отново с израза, че не било писано праведници да са били изличавани. Това не е така.

Аз не съм чел нечестиви да са били записвани изобщо (както ти твърдиш)... Тогава кои са тези, които са записвани?...

И тогава възниква въпроса - ако нечестиви не са били записвани, тогава каква е ползата да се пише за изтриване изобщо щом праведни не се изтриват?

Учуден съм как толкова ясни неща не си способен да ги осмислиш. Дано да дойде промяна у теб, защото сега лъкатушиш много.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Quote
изличаването от книгата е писано , но не е писано да са изличени хора родени от Бога.Тн. там праведници.Изличени са неправедните.
Много интересно как се позовавате на изречения които не говорят за вашата идея че роден отново човек маже да престане да е роден.

Не може разберете го!

"Псалми 69:28. Да се изличат от книгата на живота, И с праведните да се не запишат. "

"Но Господ рече на Моисея: Който е съгрешил против Мене, него ще залича от книгата Си."
валипети  е написал:
"Тук се говори за  за книга, в която явно са записани всички родени на земята хора, защото ясно пише, че тези, които са съгрешили против Бога, също фигурират в тази книга и ще бъдат заличени. Това не дава основание да се заключава, че всички са били новородени и след това са станали нечестиви. "

Хайде да видим сега:

Лука 10:20  Обаче, недейте се радва на това, че духовете ви се покоряват; а радвайте се, че имената ви са написани на небесата.

Ако според тебе на Небесата са записани имената на всички, според както твърдиш, то каква е причината апостолите да се радват за това? Вижда се, че подобно твърдение е лъжливо. Абсолютно никъде в Писанието няма нещо, което да потвърди подобно учение, че всички хора са записани в книгата на живота, особено след като е записано:

Рим. 3:23  Понеже всички съгрешиха и отпаднаха от Божията слава,

Значи излиза, че книгата на Живота е пълна с грешници по вашите думи. Един вид грешниците са определени на живот, а не на смърт.

Можете ли да видите до какви абсурди достигате за да изкривите Писанието само и само да си държите това лъжеучение (OSAS*)?

Това, което е записано е че който отстъпи от правдата, той ще бъде заличен от книгата на Живота, защото в книгата на Живота са записани праведните и светиите, а не всички грешници на куп.

А за твоите учители ще забележиш дългата поредица от предаване на учения от човек на човек през различни деноминации и групи е стигнало до тебе, до степен, че ти нямаш никаква трасировка. Нека да ти задам няколко въпроса, твоите учители - учили ли са в американски или американско спонсорирани библейски училища? Засега ми отговори на този въпрос. И ако са е добре да се види кои са тия училища, за да проследим корена и ще видиш до къде ще стигнем. Ако ли пък не са учили в библейски училища кой ги е учил тях, този дето ги е учил, учил ли е в такива училища?  Ако въобще имаш искреността да се впуснеш в подобно изследване.

Quote
Радвайте се в Господа , ако сте Негови никой и нищо не може да ви грабне от ръката Му и да ви отдели от Неговата любов.Дори и самите вие.

Я поясни как така ние не можем да се отречем от Господа? Исус тия предупреждения НАПРАЗНО ли ги каза? Или според тебе, край - няма свободна воля повече, няма нищо, щом дори ние не можем да отпаднем от Исус. Ми да го ударим на веселба. Защо ни е да следваме предупрежденията на Исус - внимавайте, бдете и молете се да не паднете в изкушение? Защо въобще да внимаваме, та дори сами ние не можем да се отклоним от Неговата ръка? Или защо да внимаваме както казва Петър, че противникът ни дяволът обикаля като рикаещ лъв и търси кого да погълне? Какво ни вълнува това? Нали не може да ни грабне никой? Явно нито Исус нито Петър са вярвали във вашите доктрини.

Quote
Ако пък много ви се ще да си вярвате това , че може , вярвайте си , но в Писанието пише друго.

На моята плът, много и се иска да вярва твоето лъжеучение, понеже дава спокойствие на плътта ми, че може да си прави някои неща и айде - няма как да отпадна. Вашето учение е насърчаване на плътта ето това е то. Само дето Писанието пише съвсем друго, което НИКОГА не е в полза на плътта и плътската сигурност. Има духовна сигурност, която се базира на доверието в Бога и упованието на Неговия характер, без подобни OSAS* измишльотини. Само плътските човеци имат нужда от подобна плътска сигурност и аз досега не съм виждал духовен човек да изповядва това учение.

____
**ОSAS- Американска ерес разпространена най-вече в баптиските среди - Once Saved Always Saved - Веднъж спасен завинаги спасен.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.