Author Topic: Защо родените от Духа все още съгрешават?  (Read 112153 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Бог наистина е верен и силен да избави, и никога няма да ни остави, стига ние Него да не оставим (вж. Исая 59).

И още:

2Ti 2:11  Вярно е това слово: "Защото ако сме умрели с Него; то ще и живеем с Него;
2Ti 2:12  Ако устоим, то ще и да царуваме с Него; ако се отричаме от Него, и той ще се отрече от нас;
2Ti 2:13  ако сме неверни, Той верен остава; защото не може да се отрече от Себе Си".


Ако...

Павел и себеси включва в тези думи. Според това което пише, възможно ли е да се отречем от Господ Исус? Или Павел просто пише, колкото на мухабет да се намери?
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Привет, братя, :)
Уочмен, относно оскърбяването на Божия Дух в Ефесяни - тук не става въпрос за загубване на спасението, а за лекомислено поведение към Любящия ни Учител, което Той може да накаже и с пръчката. По- добре е да Му се подчиняваме, за да Му носим радост, а не въздишане.

За учениците от Йоан 6 : 66, погледни два стиха нагоре, и ще видиш, че всъщност тези ученици бяха невярващи.

Това- за да сме коректни с библейските текстове, да не бягаме от контекста.

Бог не извива ръцете на човеците, както се изразяваш - разбира се. Това, че Той привлича с любовта Си, какво общо има с извиването на ръце?!
Напротив, Той простира ръцете си "цял ден", вече 2000 години благовестие, към народ непокорен и опак. И който се приближи, бива спасен.

А и все пак без да извива ръце, Бог заповядва покаяние, както отбелязваш. Има свободен отговор, но има и заповед.

Quote
Постоянните ти референции към някаква сантиментална "любов" нямат нищо общо с любовта на Бога. Ах как мъжете ви ви покориха. Ах каква нежна любооофффф.
Тук се смях, но и малко ми стана тъжно :) .
Казват, че когато човек мине 40 - те, ставал по- благ и сантиментален. Като гледам Тишо как скача, личи си че е млад - това е хубаво.

Quote
Бог издига Истината и чака хората да я приемат.

Не само чака, ами и привлича хора към нея с любовта Си.
За връзките на любовта Му, има аналогия между Израел, Неговия Син и всеки отделен син и дъщеря на Бога, сега.

Докато при грънчаря в Еремия и грънчаря в Римляни, няма аналогия, не само поради това, което писах, а и поради това, че в Еремия грънчаря преправя съда, а в Римляни, където Павел говори за предопределението, грънчарят прави съда, според своята суверенна воля - какъв и за каква употреба да бъде той. Съд за гняв или съд за милост.

Quote
Това не звучи като - ах Бог толкова ви обича. Ох Той е толкова нежен и любящ и толкова много му се иска да се върнете при него, иначе сърцето Му ще се пръсне от несподелена любофф.

Колко си циничен. Вж. Римл. 10 :21

"Простирах ръцете Си цял ден към народ непокорен и опак."

Бог иска блудния син да се върне. Чака го и гледа дали не се задава. А когато го зърне, тича да се хвърли на врата му и да го прегърне. И после на Небето има голяма веселба.
Но това за теб са романтични глупости.

Quote
С тия романтични глезотии constant няма да стигнеш далеч.

Това Бог ще реши. Аз се надявам на Неговата милост.
Римл. 9 : 16. И така, не зависи от този, който иска, нито от този, който тича, а от Бога, който показва милост.

Quote
Quote
И за изпитанията ти се каза ясно - Исус беше изпитан, но не защото имаше възможност да се провали, а за да изяви победа, там където Адам се провали трагично.
Що аз презумпция? Никъде не пише, че Исус бил изпитан за да се изяви победа. Що за слава е да се прави някой на победител в нещо, което предварително се знае че не може да загуби? Все едно като във филм. Режисьора е решил че главния герой ще спечели и той НЯМА КАК да загуби нали, всички битки са една пародия и шоу. Живота, изкушенията  и страданията на Исус са едно шоу, а не реални битки според теб така ли?

И кървавата пот в Гетсимания и тя е част от небесното шоу, това ли вярваш? Що за реална любов ми говориш въобще, като всичко е нагласено. Това е цирк а не любов и саможертва.



Виж аналогията между Адам в райската градина- прекрасни условия за устояване, нямаше никакви изпитания. И падна!
Исус в пустинята - ужасни условия, глад. И устоя!
Абсолютно сигурно е, че щом стоим в Него, ще устоим и ние. Той не може и не се провали! Той е човек с безгрешно естество и Бог, Който е побеждаващ.

Харесвам този стих от Филипяни 2:
12. Затова, възлюбени мои, както сте били винаги послушни - не само в моето присъствие, но сега много повече в моето отсъствие - изработвайте спасението си със страх и трепет,
  13. защото Бог е Този, който действа във вас, за да желаете и да постъпвате според Неговото благоволение.


Ние трябва да изработваме спасението си, но забелязваш ли, какво е Божието действие върху волята ни - "...за да желаете и да постъпвате..."

Quote
Е нали НЯМАШЕ КАК бе джанъм?

О, джанъм - благодаря ти :). Ти почваш да ставаш романтичен.
За сведение джанъм (тур.) - душо моя; Използва се за обръщение към любим човек.

Quote
Айде сега всичко наобратно. Ако нямало изпитания щели сме се да се провалим.

Виж, ако сме оставени сами на себе си, ще се провалим. Това е сигурно. Но нашият Татко няма да го допусне.
Вие защо планирате да се грижите активно за децата си, за да ги възпитате в Господа, да не допускате друг да се грижи за тях?
Нали за същото - за да не се провалят.

За колите- ясно  :) . Ама илюстрацията с овцете е по- добра. Все пак живи същества. Не мъртва тенекия.
Но и така да е, ако Бог прави кола, то тя ще издържи теста!
Защото ще използва подходящото масло (Св. Дух). :)

Quote
Реалната възможност да отпаднем - ще ни накара да сме будни и трезвени, треперещи от Божието слово и със съкрушено сърце и дух. Опасностите и битките са реални. И това ще ни напомня да се прилепяме все повече до Небесния Баща, да търсим се повече Неговото царство и добродетели, защото ако постоянстваме в това - ние никога няма да изпаднем. Не трябва да се приспиваме с лъжливи надежди за това, че НЯМАЛО КАК да изпаднем.
Повярвали тази лъжа вие вече сте кандидати за изпадане. Освен ако никога не сте наистина повярвали в единия истинен и жив Бог.

Не лъжлива надежда, а пълно доверие имам, че щом съм в Христос, няма как да отпадна!
Знам в Кого съм повярвал.
 2 Тим. 1 : 12 ... Но не се срамувам, защото зная в кого съм повярвал и съм уверен, че Той е силен да опази до онзи Ден онова, което съм Му поверил.

От тази основа съм съгласен с горните ти думи.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Здрасти, byFaith ,
благодаря ти, че споделяш мнения с мен.

Quote
Не е ли писано, че "Бог възлюби целия свят", а пък не всички възлюбиха Бога? Как така?

Ами така- свободна воля.

Quote
Както ти представяш нещата, constant, излиза, че Бог по някакъв начин ни поробва или изкушава та да не можем да му устоим (на това калвинистите му викат "неустоима благодат") и да Му отвърнем с любов.

Не се усещам поробен, а освободен. А за любовта Му - аз не й устоях, за теб не знам. Ти явно си по- държелив :) .

Quote
И ако е толкова силна да сломява съпротивата на греховното човешко естество, както ти пишеш, защо у мнозина греховното естество още владее? Бог не е ли изявил пред тези хора "любовта" си и не е ли успял да ги обърне? Или пък не ги е възлюбил достатъчно, за да им открие "неустоимата си любов" и по този начин ги осъжда на вечни мъки, понеже не са Го възлюбили?

Бог е активен, но някои предпочитат да не откликнат.
Вж. Йоан 5 : 21, 25

Quote
Ако Божията любов беше това, за което пишеш, благовестието щеше да бъде: "Вижте Бог колкоз ви обича (както сте в греховете си), че даже умря за вас. Може ли и вие да не го обикнете?"

Вж. Римл. 5 : 8, 10

Quote
Да, Бог изобличава човека и го призовава към покаяние. Ако той не се покае, ще умре в греховете си. Ти не правиш разлика между новорождение и покаяние. Бог съживява човека, но не Бог избира вместо човека дали той ще се покае и ще повярва преди това. Ако беше вярно това, което твърдиш, цялото проповядване на благовестието щеше да бъде обезсмислено (понеже покаянието е от Бога, не от човека).

Не е безмислено. щото не си Бог, че да знаеш кой ще откликне.
Покаянието, че е от Бога, от Бога е. Решението за Христос е лично на човека. Но ако всичко зависеше от човека, тогава защо се молим на Бог да спаси и да доведе до покаяние наши близки?
Не ми е съвсем ясно всичко. Досега и не съм прочел някой да го обясни без да остане някаква тайна в това.

Quote
И аз да попитам жените: Вашите мъже отнеха ли ви правото на избор как да отвърнете на любов ми? Покориха ли ви, та да не можете да им откажете?

Е, ако са ги покорили, как ще им откажат :) .

Quote
Има разлика между това пръв да възлюбиш някого и да му изявиш тази своя любов, и това ТОЙ да отвърне с любов на любовта ти. Ако твоята любов не му даваше право на избор, то това би било една себична и плътска "любов", която няма нищо общо с истината.

Съгласен.

Quote
А Бог остави ли Израел да се провали, когато се отвръщаха от Него, въпреки че ги любеше? Не ги ли беше възлюбил достатъчно Бог, та им позволи да се отделят от Него и да отпаднат?

Бог ги увещаваше да се върнат при Него, Бог пращаше пророците си да ги предупреждават, но Бог не отне свободата на избор на човеците. Даже стигна дотам да излее своя гняв върху тях, та да могат някои да се осъзнаят и да поревнуват за Него.


Виж крайният резултат. Римл. 9: 6- 8; 11: 2 - 7;
Истинският Израил никога не е отпадал. Паданията му са временни.

Quote
Това че сме били Божии деца само по себе си не е гаранция, че няма да се провалим. Имаше и една притча за блудния син, който въпреки че имаше всичко в дома на баща, избра да си вземе наследството и да тръгне по своя си път. В последствие той осъзна какъв грях бе извършил и се покая, но ако не се беше покаял, къде щеше да свърши?

Парадоксът с блудния син беше, че той се покая и се върна. Докато другият син, който уж стоеше при бащата, създаде проблеми със законническото си отношение - Тате, ти ми дължиш всички почести само за мене, защото аз ти работя от толкова години...

Стига с това, ако не се беше покаял. Той се покая. Точка :) .

Quote
Само тези, които устоят докрай ще са спасени. Мнозина няма да успеят да устоят докрай и те няма да бъдат спасени. (А за да може някой да устоява във вярата, той трябва да е бил във нея.)

Писах някъде по- напред за тези думи на Господ.

 

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Здравей, Мила, благодаря ти за участието :) .

Ти защо се покори на Бог да се покаеш? Божията любов привлече ли те?
Или ти Го избра и после разбра, че Той те обича?
Ти ли избра Бог, или Той избра теб по - напред. Кажи от личен опит.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Доста подигравателно пишеш, constant. Особено и като видях характера ти, когато ме нарече "бе умнико", ми става ясно доколко имаш изграден Христов характер и доколко си наясно с учението за правдата.

Въпреки всичко продължавам дискусията, поради тези, които четат. Иначе наживо не бих се занимавал повече с теб и другите калвинисти, защото просто не обръщате внимание на това, което се пише.

Виж, ако сме оставени сами на себе си, ще се провалим. Това е сигурно. Но нашият Татко няма да го допусне.
Тъй като виждам за безсмислено да се отговаря на всичко, което пишеш (ти и другите калвинисти), защото просто не четете. Започвам само с 1 пасаж от коментара ти и по-точно "няма да го допусне". Т.е. имаш задачата да докажеш, че Бог няма да допусне никой (подчертавам никой) от тези, които са от Божия народ, да се провали.

Надявам се да го забележиш (ти и другите, които твърдят същото).

Имаш тази стартова позиция - докажи от Словото, че "няма да го допусне". Ние ти показахме твърде много случаи, където пише, че ако човекът реши да се отклонява, Бог ще го остави, които не мисля в това съобщение да повтарям.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Мила

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 49
Ти защо се покори на Бог да се покаеш? Божията любов привлече ли те?
Или ти Го избра и после разбра, че Той те обича?
Ти ли избра Бог, или Той избра теб по - напред. Кажи от личен опит.


Ще приема въпросите ти за риторични, понеже в противен случай в много безмислена и плътска препирня се превръща всичко.

Толкова много се изписа, че човек може седмици напред да размишлява.



Всяка мъдра жена съгражда дома си.....

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
И аз продължавам да пиша , основно заради четящите , то Тишо е ясно ,че обяви за калвинисти тези дето не са неговата позиция , макар никой да не е калвинист , но както и да е.

Тишо научи се да четеш , ти казваш че другите не четяли ,но постоянно ти се,отговаря на въпросите.
Аз , обаче зададох един въпрос , на който никой не отговори.

-Можеше ли Господ Исус да се провали , щом сатана го изкушаваше в пустинята?


Уочман написа някъде горе:
Quote
Що аз презумпция? Никъде не пише, че Исус бил изпитан за да се изяви победа. Що за слава е да се прави някой на победител в нещо, което предварително се знае че не може да загуби? Все едно като във филм. Режисьора е решил че главния герой ще спечели и той НЯМА КАК да загуби нали, всички битки са една пародия и шоу. Живота, изкушенията  и страданията на Исус са едно шоу, а не реални битки според теб така ли?

И кървавата пот в Гетсимания и тя е част от небесното шоу, това ли вярваш? Що за реална любов ми говориш въобще, като всичко е нагласено. Това е цирк а не любов и саможертва.

какво означава това , че смятате че Господ може да се провали ли?

Момчета , разберете , че ако и да си мислите че разбирате истината по този въпрос не  е така.От всичко което пишете , личи една неувереност и несигурност в това дали имате вечен живот.Даже и да мислите че този живот не бил вечен , ами бил с неопределена продължителност.Вашите учители са формирали мисленето ви по този въпрос .За мен е пределно ясно че търсите истината , и сега си мислите че сте я намерили , но  не забравяйте как сте стояли и при адвентисти и при крайни харизматици приемайки мненията им за истина.С Божията помощ сте далеч от тези изкривени учения сега , но някой неща от тях са още във вас.Едно от тях е това разбиране за загуба на спасението на един роден от Бога човек.

Предузнатият , тишо , ще бъде прославен накрая.Ние не знаем , дали сме от предузнатите , но можем да сме насърчени че сме , ако любим братята , съобразяваме живота си с писаното Слово , не стоим в греха и го мразим.И Бог иска да уверим сърцата си пред Него , именно че сме Негови.
Но ако вършим (стоим без покаяние) в греха , ние не сме Го видяли нито сме го познали

Quote
Т.е. имаш задачата да докажеш, че Бог няма да допусне никой (подчертавам никой) от тези, които са от Божия народ, да се провали

Бог няма да допусне никой който е от тези които е предузнал да се провали!Божият народ са именно тези хора.Другите не са познали Бога нито Той тях.А Йоан казва че те са излязли от нас за да стане ясно , че те никога не са били от нас.

На тебе , тишо , това не ти е ясно още.Йоан пише и до тебе - за да ти стане ясно , че тези отстъпниците , никога не са били от нас.Ти си мислиш че те са били Божия народ , но Йоан ясно заявява че те никога не са били от нас( Божият народ)

Те са пристъпили към Христа , както и Юда пристъпи , но сетне отстъпиха.Те никога не са били родени отново


Идеята ти , че са били родени отново е толкова нелепа и смешна , че няма накъде.Бог е всезнаещ , Тишо , Той знае кой е Негов и кой не.Той ражда изново само своите и само те са синове , другите не са.

Въпроса е да сме от Божиите избрани и верни.Затова и се изпитваме постоянно , и затова е нужно да уверяваме сърцата си пред Него.

Разбери го това , и стига с тия калвинисти.Това ми прилича както едно време бабите плашат децата с караконджулите.Нямам нищо общо с никакви калвинисти.Ако и да има по някой неща сходство с разбиранията , то по други няма.Tи като вярваш в Господ Исус , да не би да си адвентист?Понеже и те вярват това.Не си.Така и аз не съм калвинист.Разбери го.
И Уошър е от тн.баптиски или калвинистки среди.Но го уважаваш нали.Аз също.Размисли над нещата , ти не си авторитет( както и аз , естествено) върху всички въпроси в Писанията , проумей това , понеже май си мислиш че си .

Даже и мислиш хора дето са братя и вярват в Господа и мразят греха (според както пишат) , за небратя?!??
Добре че апостол Павел не е разсъждавал като теб.Понеже на много места в посланията си нямаше да нарича братята , братя.Например в 1 послание към Коринтяните.
Там даже имаше едни хора за които Павел  пише, че са съдени от Бога ( починали са или са болни) , за да не бъдат съдени заедно със света.
Разбираш ли какво означава това , или не?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Както поясних, ще държа линията на въпроса, който зададох, защото сред толкова много думи не се забелязва това, което се пише. Ето и пасажът, който исках да се докаже:
Quote
Т.е. имаш задачата да докажеш, че Бог няма да допусне никой (подчертавам никой) от тези, които са от Божия народ, да се провали

Бог няма да допусне никой който е от тези които е предузнал да се провали!Божият народ са именно тези хора.Другите не са познали Бога нито Той тях.А Йоан казва че те са излязли от нас за да стане ясно , че те никога не са били от нас.

На тебе , тишо , това не ти е ясно още.Йоан пише и до тебе - за да ти стане ясно , че тези отстъпниците , никога не са били от нас.Ти си мислиш че те са били Божия народ , но Йоан ясно заявява че те никога не са били от нас( Божият народ)

Те са пристъпили към Христа , както и Юда пристъпи , но сетне отстъпиха.Те никога не са били родени отново

Виждам, че не си го доказал още. Много в червено слагаш неща, които Йоан никога не е писал и градиш "доказателството" си на това. Не случайно не го цитира, но преразказа със свои думи нещо, което не го пише:

Ето какво пише:

1 Йоан 2:19. От нас излязоха, но не бяха от нас; защото ако бяха били от нас, щяха да си останат с нас; но излязоха, за да стане явно, че те всички не са от нас.

Ето и какво пише същия Йоан до вярващите:
Дечица, пазете себе си от идоли.

Защо го пише? Защото четем неща, които се случиха с Израел и се написаха за наша поука (а не както казват някои - то това е от "стария завет"). И по-точно това, което стана с Израел, че тръгнаха след идоли и Бог ги погубваше.

Хайде пак от изходна позиция - къде пише, че никъде не са били вярващи.

Всичко друго, което пишеш го игнорирам, както виждаш, защото ти се криеш зад много думи.



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Тишо , не се крия.
Отговорих ти .Предузнатите , ще бъдат прославени накрая.
Както не всички които са от Израил са Израил , така е и Божията църква.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Имаш ясен въпрос, на който не отговори, но цитира пасаж като добави думата "никога", дори я направи в червено и използва това "никога", за да си подкрепиш "доказателството".

Показах ти, че такова нещо няма. Вместо да отговориш адекватно на това, ти ми казваш "не се крия", а още повече "отговорих ти".

Засрами се. Опаши се като мъж и отговаряй като мъж. Стига си увъртал.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
значи ти смяташ , че щом Йоан казва, че те не са от нас ,означава   друго?!?
Означава според теб , че те са били от нас , но са престанали да бъдат, така ли?
Тишо , не пише такива неща , не четеш ли?
Пише че не са от нас , да стане ясно това.Трябва да ти стане ясно.

Забележи едно нещо:
Ще има хора един ден , които ще се позовават на какво ли не дето са извършили но Господ ще им рече ,че никога не ги е познавал.Те може ида са в събранията даже.Но Господ казва че не ги е познавал никога.Нима си мислиш , че тези за които говори апостол Йоан Господ ги е познавал?!? Те даже се махат и от събранията , а ти си мислиш че са били родени изново?!?

И аз зададох въпроси , ама няма никой , аз отговарям , а излиза че се крия.Доста смешно.
Ако след последните няколко поста , още си мислиш че не ти е отговорено , то ти имаш сериозен проблем с разбирането на Словото по този въпрос.
Незнам кой се е опасал и кой не , но щом четеш - не са били от нас , а го разбираш , че са били но са отпаднали  то .....незнам , нещо не рабираш ясно написан текст.






Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
значи ти смяташ , че щом Йоан казва, че те не са от нас ,означава   друго?!?
Означава според теб , че те са били от нас , но са престанали да бъдат, така ли?
Тишо , не пише такива неща , не четеш ли?
Пише че не са от нас , да стане ясно това.Трябва да ти стане ясно.

Забележи едно нещо:
Ще има хора един ден , които ще се позовават на какво ли не дето са извършили но Господ ще им рече ,че никога не ги е познавал.Те може ида са в събранията даже.Но Господ казва че не ги е познавал никога.Нима си мислиш , че тези за които говори апостол Йоан Господ ги е познавал?!? Те даже се махат и от събранията , а ти си мислиш че са били родени изново?!?

И аз зададох въпроси , ама няма никой , аз отговарям , а излиза че се крия.Доста смешно.
small axe,

Ти май не си забелязал това, което цитираш.

В конкретния случай Йоан пише за антихристи, а не за хора, които са били вярващи и после са излезли. Прочети внимателно текста. Аз ти зададох въпрос, който се отнася за праведните, които могат да отстъпят, а не за такива, които са антихристи и не са вкусили от правдата. Ти използваш пасаж за антихристи, за да ми "доказваш" твоята теза. Все едно да ти прочета пасажа за благоразумната жена от Притчи 30 и да ти кажа, че не е възможно да спре кръговрата на сезоните. Връзката между тези двете е същата, както и на пасажа, който цитираш с това, което питах.

Така, че все още въпросът ми стои висящ.

Ако прочетеш внимателно на кои Христос говори това също ще видиш, че ти не си забелязал. Христос говори на тези, които се мислят за Божии, а не за такива, които са били и са отстъпили. В деня на съда няма да има 2 групи хора - вярващи и такива, които претендират да са вярващи. Ще има още много други хора, между които и такива, които са били праведни, но са отстъпили от правдата (както мнозина от Израел направиха и това се написа за наш пример). Ще има и такива, които не са вкусили никога от правдата.

Отново сме в изходна позиция и чакам отговора на въпроса.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Тишо , аз посочвам че тези които се мислят за вярващи , а не са , са именно тези хора които ти наричаш вярващи които са отпаднали.
Ти може би и Юда смяташ за бивш вярващ.Именно за това не се разбираме. Юда не е бивш праведник.Няма бивши родени изново хора.Както няма и бивши предузнати хора.

Това като разбереш , ще разбереш и отговорите ми.Ти искаш отговори според твоята презумпция за бивши родени изново хора.
:) никога няма и да ги получиш , понеже презупцията ти е грешна.


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Тишо , аз посочвам че тези които се мислят за вярващи , а не са , са именно тези хора които ти наричаш вярващи които са отпаднали.
Ти може би и Юда смяташ за бивш вярващ.Именно за това не се разбираме. Юда не е бивш праведник.Няма бивши родени изново хора.Както няма и бивши предузнати хора.

Това като разбереш , ще разбереш и отговорите ми.Ти искаш отговори според твоята презумпция за бивши родени изново хора.
:) никога няма и да ги получиш , понеже презупцията ти е грешна.



Факти, small axe, факти, а не преразказ със свои думи, които не са от Словото.

Това е, което трябва да покажеш. Не разбираш ли, че искам отговор от Словото, а не празни приказки? Юда беше избран - дявол. Това е пророкувано за него специално и Словото го казва. Къде отива останалата част от Словото, където ти показахме толкова пасажи за праведни, които могат и са отпадали? Това са факти, small axe, които ти наричаш "погрешна презумпция". Ти коя Библия четеш изобщо, че наричаш толкова ясни пасажи и исторически факти "погрешна презумпция"? Че даже и с насмешка го казваш. Как смееш да говориш така против фактите в Словото?

И толкова малко като пиша пак ли пропускаш това, което ти показах като пасажи?

Очаквам факти, small axe, а не предположения, които не са писани в Словото.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Valipeti

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 343
  • Аз Съм именно това, което ви казах че Съм!
    • Приятели в Христа
Питах още преди кой е сигурен, че сега е с Господ и ще бъде завинаги с Него?

Отговора на byFaith:

Цитат
"Човек може да е сигурен, че Е в Христа сега. И ако устои в това си състояние докрай, то той ще бъде спасен...А относно това дали човек ще бъде с Господа завинаги, това няма как да е сигурно...Но иначе имаме увереност, че ако продължаваме да пребъдваме в Христос и не се откажем от Него, то накрая и Той ще ни изповяда пред Отца. Затова вървим с вяра, не с виждане, и тази вяра в Божиите обещания не е напразна...Бог наистина е верен и силен да избави, и никога няма да ни остави, стига ние Него да не оставим.Ако някой от избраните не устои до края, не е Бог е виновен, понеже не е успял да го избави (и се е провалил), а човекът, понеже не е спазил условията--не се е отказал от себе си и не е носил кръста си докрай."

Това ли мислят и останалите по този въпрос, единомислени в доктрината за отпадане на родените от Бога хора?

Явно това мислят и останалите от групата, щом мълчат.
Нека видим тогава как разсъждават привържениците на "групата":

"Човек може да е сигурен, че Е в Христа сега. И ако устои в това си състояние докрай, то той ще бъде спасен..."

Интересно е, кое точно дава основание на групата да си мисли, че сега, в момента устояването им е такова, което ги прави влизащи в Царството, че са в Христа, че са спасени? Точно сегашното им състояние (устояване) е перфектното или поне достатъчното да са сигурни, че не са отпаднали в момента?!? Защо си мислите така? Ами ако в момента се окаже, че не сте направили всичко, което трябва, ако се окаже, че не сте си носили кръста до край и малко не достига за онази святост, без която няма да видите Бог? Напълно ли сти сигурни, че в момента спазвате всички условия за устояване?

"А относно това дали човек ще бъде с Господа завинаги, това няма как да е сигурно...Но иначе имаме увереност, че ако продължаваме да пребъдваме в Христос и не се откажем от Него, то накрая и Той ще ни изповяда пред Отца."

Интересно е, ако знаете, че сега изпълнявате всички условия за устояване, кога ще решите да промените това състояние, за да не сте сигурни в устояването си? Кога мислите,  да правите отстъпление от сегашната си святост, че чак и да стигнете до отказване от Христос?!? Сигурно ще кажете - когато се оставим плътта да надделее, не бдим и не треперим. Тогава защо ще направите така - ще се изморите да бдите и треперите ли или някаква друга причина може да има?

"Затова вървим с вяра, не с виждане, и тази вяра в Божиите обещания не е напразна...Бог наистина е верен и силен да избави, и никога няма да ни остави, стига ние Него да не оставим."

Ако вървите с вяра и тя не е напразна, според Божиите обещания, и Бог никога няма да ви остави, кога мислите да спрете да вървите с вяра и да Го оставите? Или може да стане някак си, просто в един момент да ви хареса повече да вършите греховете? Бреме ли е да устоявате, та едвам драпате и устисквате? Кое ви гарантира тогава, че ще устискате до края? Ами ако не покриете изискванията и накрая се издъните, тогава защо сте се напрягали цял живот? Няма ли да отиде на вятъра цялото ви старание в "треперене" цял живот и накрая хоп...издънка и отпадане?!? Щом не е сигурно дали ще устоите, защо се захващате с опити за святост и евентуален успех, който я постигнете , я не? Да пробвате ли - белким стане?
Или не мислите всички така? Да не би само byFaith да мисли така?

С какъв мотив служите на Господа?
Няма ли сигурни от вас, че ще бъдат с Бог завинаги?


 
Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат!