Author Topic: Планират да флуорират водата в София  (Read 27611 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Стартира акция срещу флуорирането на питейната вода

Неформалната организация Граждани.EU започва кампания срещу проекта за флуориране на питейната вода в София, съобщават от bluelink.net.

Той е част от Програмата за превенция на оралните заболявания при деца до 18 години, изготвена от Българския Стоматологичен Съюз, и одобрена от Комисията по здравеопазването към парламента.

Според представители на организацията, флуорирането крие опасности за здравето на хората и замърсява околната среда с токсични химикали.

Съгласно проект, одобрен от парламентарната Комисия по здравеопазването, държавата ще започне да харчи 15 милиона лева годишно, за флуориране на питейната вода - практика, която повечето държави отхвърлят поради съмнителните резултати, финансовата неефективност, отрицателния ефект върху околната среда и рисковете за здравето.


Източник: http://money.ibox.bg/material/id_1982602713
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #1 on: December 18, 2007, 13:40:43 PM »
Материала на английски говори за опасностите от флуора върху мозъка и най-вече върху мозъка на децата. Изследванията са правени върху деца от комунистически Китай.
Навремето( преди 14-15 години) беше задължително на децата от яслите и градините да се дават всеки ден флуорни таблетки.
Не знам как е сега.
 Едно дете се беше нагълтало с една опаковка таблетки  флуор и почина.
Пиенето на вода ще има натрупващ ефект( опаковки с флуор).

http://www.fluoridealert.org/health/brain/index.html

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #2 on: December 18, 2007, 14:13:12 PM »
В книгата на д-р Гълъбов има секция за флуорирането, която е на български и е препоръчително да се прочете от всички. Кликнете тук и вижте страница 25 и надолу.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #3 on: January 04, 2008, 13:59:51 PM »
Ето още информация по темата.

Показателно е интервюто с д-р Николай Шарков в статията.
Ето малко от бисерите му, набързо:

Quote
- В Интернет се разпространяват петиции срещу флуорирането. Хората вече правят планове откъде да се снабдяват с „чиста“ вода?

- Петиции и глупости, които се разпространяват от т.нар. „полуинтелигенти“ има по целия свят – това ни най-малко не ни притеснява. Ние сме професионалисти. Нали знаете, че всеки българин разбира от футбол и от медицина?

- За флуорирането на водата има само две крайни позиции – „много е полезно“ и „много е вредно“. Как да се ориентира човек на какво да вярва?

- Ще ви го разтълкувам така – в първия случай говорим за професионализъм, а във втория - за крайната гледна точка на някого си. За да се ориентирате, отворете сайта на American Dental Association. Там ще се запознаете подробно с флуорирането и ще видите какво казват колегите - професионалисти отвъд океана.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #4 on: January 04, 2008, 14:16:57 PM »
Този Шарков е ясно, че му е платено и е основна маша този заговор. Защо ли професионалистите в споменатите в статията европейски страни не мислят като "професионалистите" от ADA и него самия?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.


Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #6 on: January 14, 2008, 15:30:33 PM »
Каква наглост само! Да си играят със здравето на хората и да решават вместо тях. Тия комунисти нямат капчица съвест и срам. Слава на Бог, осъждението им ще е голямо и ако не в тоя, то поне в бъдещият свят ще си получат заслуженото!
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #7 on: January 14, 2008, 16:10:33 PM »
Не мисля че може да ни радва участта им.
По-добре да се покаят и избегнат осъждението, но както знаем малцина ще го направят.

Все пак отмъщението принадлежи само и единствено на Всемогъщия Бог.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #8 on: January 14, 2008, 17:00:29 PM »
Не става въпрос толкова за радост, колкото за справедливост.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #9 on: January 22, 2008, 19:02:30 PM »

МАЙКИ СКОЧИХА СРЕЩУ ФЛУОРА В МЛЯКОТО

Quote
“Никой не ме е питал дали съм съгласна синът ми да яде флуорирано мляко в детската градина. А лелките го дават на децата всеки ден. С него застройват супите, правят десертите и айрана”. Това заяви пред "Монитор" варненката Мария Христова. Тя има две момченца - на 4,5 години и на една и половина. Баткото ходи в градина. Майката научила от публикация на "Монитор", че във Варна от десетина години дават на малчуганите флуорирано мляко. Градът е сред седемте, които са включени в програма за профилактика на зъбния кариес. Според консултанта на проекта Любен Николов родителите са уведомени и задължително подписват декларация дали са съгласни.
Майки от инициативния комитет на родителите във Варна обаче твърдят, че никой не е търсил тяхното мнение. Те се притесняват не само от токсичността на флуора, но и от опасността той да бъде предозиран. Според Мария Христова с тази профилактика дори не се постига желаният ефект за намаляване на кариесите. Нейният син имал четири развалени зъба, въпреки че яде флуорирано мляко...

в-к Монитор
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Kris

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 8
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #10 on: September 01, 2008, 01:20:22 AM »
До средата на 40 - те години на нашия век флуоридите (съединения на флуора) са смятани за едни от най - опасните замърсители на околната среда. Според американския наръчник "Клинична токсикология на търговските продукти" флуоридите са по - токсични от оловото и малко по - слабо отровни от арсеника. Те са били причина за многобройни съдебни процеси срещу индустриалното производство и през миналия, и през нашия век.

Наистина е невероятно,а повечето хора даже не знаят.

Още материал: http://www.biomedica-consult.com/glava19.html
Първо послание до Тимотея 6:10,11: Зашото корен на всички злини е сребролюбието,на което предавайки се,някои се отклониха от вярата и си навлякоха много мъки.
Но ти,човече Божий,бягай от тия неща и стреми се към правда,блочестие,вяра,любов,търпение и кротост.

Silence

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 19
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #11 on: September 08, 2008, 12:26:12 PM »
До средата на 40 - те години на нашия век флуоридите (съединения на флуора) са смятани за едни от най - опасните замърсители на околната среда. Според американския наръчник "Клинична токсикология на търговските продукти" флуоридите са по - токсични от оловото и малко по - слабо отровни от арсеника. Те са били причина за многобройни съдебни процеси срещу индустриалното производство и през миналия, и през нашия век.

Наистина е невероятно,а повечето хора даже не знаят.

Още материал: http://www.biomedica-consult.com/glava19.html

Извинете но нещата са изключително сериозни с този въпрос, касае се за вещество което причинява отравяния при натрупване в организма! И той е аналогичен на този, да се сложат антибиотици в питейната вода за да се "предпазило населението" от болести. Незнам как не са повдигнати все още съдебни дела за опит за причиняване на телесна вреда от родителите на всички деца в София ????

Касае се за живот и смърт !

Живота на децата ни, както и нашия.

"Псалми 144 глава
1 Давидов псалом. Благословен да бъде Господ, моята канара. Който учи ръцете ми да воюват, Пръстите ми да се бият "

Kris

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 8
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #12 on: September 08, 2008, 17:17:07 PM »
Извинете но нещата са изключително сериозни с този въпрос, касае се за вещество което причинява отравяния при натрупване в организма! И той е аналогичен на този, да се сложат антибиотици в питейната вода за да се "предпазило населението" от болести. Незнам как не са повдигнати все още съдебни дела за опит за причиняване на телесна вреда от родителите на всички деца в София ????

Касае се за живот и смърт !

Живота на децата ни, както и нашия.

"Псалми 144 глава
1 Давидов псалом. Благословен да бъде Господ, моята канара. Който учи ръцете ми да воюват, Пръстите ми да се бият "


Те повечето незнаят.Всеки си пие както му падне и си мислят,че всичко е наред.Ако кажеш днеска на някой,че водата,която пие е флуорирана,той ще ти се изсмее в лицето и ще те помисли за луд.Но ние като християни трябва да предупредим своите ближни,приятели...а и не само тях,който можем.

Първо послание до Тимотея 6:10,11: Зашото корен на всички злини е сребролюбието,на което предавайки се,някои се отклониха от вярата и си навлякоха много мъки.
Но ти,човече Божий,бягай от тия неща и стреми се към правда,блочестие,вяра,любов,търпение и кротост.

надежда

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 12
  • Винаги има надежда!
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #13 on: June 02, 2009, 15:00:31 PM »
Флуорът намалява интелигентността на човека и подтиска волята. Хората, приемали флуор от деца по-късно възприемат по-лесно кратки изречения като реклами, лозунги и скрити в тях послания, състоящи се от краки изрази. Можете да погледнете в някои Енциклопедии, а също и в тъсачките на нета. Не трябва да оставаме безучастни, ако решат да тровят водата ни.
И,ето,завесата на храма се раздра от горе
до долу,земята се разтресе,скалите се разпукаха,гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени след Неговото възкресение...

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Планират да флуорират водата в София
« Reply #14 on: February 20, 2011, 02:24:43 AM »
Един добър документален филм за флуорирането на водата (на английски):

Professional Perspectives on Water Fluoridation
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)