Author Topic: Анонимността в интернет: за и против  (Read 45179 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

prezvitera

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 24
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #15 on: January 14, 2008, 17:35:28 PM »
Wochman, мисля че Лора говори за друго. Никъде в Деяния няма да срешнеш твоята идея, че
Quote
Името е за приятелите и партньорите, анонимността е към ония които не са се доказали достойни за доверие, или с които нямаме нужда или причина да се запознаваме
по никакъв начин не можеш да изпълниш  единството на което сме призовани с такава откачена доктрина.
Quote
А множеството които беха повервали имаше едно сърдце и една душа; и ни един не казваше за нещо от имането си че е негово; но всичко имаха общо.
Имаш пълно право да не си казваш името, но когато говорим за грижа, помощ, молитва и още много други, да отрежеш някой,понеже "нямало нужда" е най-удивителното християнство за което съм чувал. Не напразно хората предпочитат да имат пастор,дякони и подобни неща, които ти толкова упорито отричаш.

Gerard

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 182
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #16 on: January 14, 2008, 17:53:22 PM »
Някой хора тотално отказват да мислят. Прочитат на две на три написаното в дадена тема и бързат да избълват поредната щуротия идваща от поредната презумция.. много жалко наистина.
Ecc 7:3  Sorrow is better than laughter: for by the sadness of the countenance the heart is made better.
Ecc 7:4  The heart of the wise is in the house of mourning; but the heart of fools is in the house of mirth.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #17 on: January 14, 2008, 18:01:02 PM »
prezvitera, не се излагай, защо бързаш да пишеш без да си чел? Хората които четат и мислят ще започнат да ти прескачат постингите вече. Тука не е говорилня, чете се, мисли се, осмисля се после се отговаря.

Аз много добре съм обяснил за какво става въпрос и то няма нищо общо с презумпциите на които стъпваш.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

prezvitera

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 24
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #18 on: January 15, 2008, 10:42:55 AM »
Не е казано,че някой трябвада ги чете, тъй като беше писано до Watchman. А ти го прочете. Дали се излагам, или ти го наричаш излагане това е друг въпрос. Остава отворен въпроса за всички тези хора. По-добре е да направиш нещо полезно за тях, докато можеш. Защо после да ти се налага да даваш отговор? Аз нямам нужда някой да чете отговорите ми. Щеше да е полезно за теб и твоите хора. Но явно сте си останали в "християнския град", ако мога да се изразя с нещо познато. Надявам се един ден християните да излязат от тази религиозна боза. prezvitera.15 януари 2008г.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #19 on: January 15, 2008, 12:23:32 PM »
Както виждаш и други хора забелязват несмислеността на написаното от теб и като нямаш аргументи - всичко, което можеш да направиш е да обвиняваш. Ние тук дискутираме с аргументи, основани на Писанията.

Това, което написа по-горе по отношение на написаното от мен няма нищо общо с наистина написаното от мен. Ти или демонстрираш невъзможност да разбираш ясен текст по подобие на VPP или въобще не си чел текста, но си решил да сипеш обвинения и хули. Като си решил да хулиш - не забравяй написаното: "откъм тях се хули, а откъм вас се прославя" 1 Пет. 14:4
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #20 on: January 18, 2008, 02:48:12 AM »
Аз съм абсолютно "за" анонимността в Интернет. Тези дето сте против анонимността -сте все млади хора и имате много компютърни познания за разлика от мен. В такъв случай трябва да сте наясно, че всякаква лична информация от Интернет може да попадне в ръцете на всеки недобронамерен човек. Писането в този форум не означава, че форума се посещава  само от вярващи и добронамерени.Информацията е в достъпа на педофили, крадци и убийци.
Ще ви дам пример за какво говоря:
От "My space"
Kазвам се Цецка и съм на 17 години от Казънлък.
Уча в Математическата. Обичам Бога и ходя всеки вторник и петък вечер на молитвени. Имаме младежки общения всяка събота. Обичам да хваля Бога-част съм от хвалението към църквата. 
Следват няколко снимки на сестрата на лагер в планината и такъв на морето.
Вие, какво разбрахте за сестричката- обича Бога, ходи редовно на църква.
Педофила разбра къде живее, учи , по кое време къде да я намери.
Този профил е недействителен, но подобни такива можете да видите навсякъде в Интернет.
Моля ви, преди да ми изпращате постинги къде ми е любовта и как може да не желая братя и сестри да  са в общение моля прочетете заглавието на темата, размислете и не пишете лична информация в Интернета!
С поздрав-pironka

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #21 on: February 06, 2008, 19:22:55 PM »
Пиронка не всички са млади хора които са за откритост .Аз съм на 45г. но аз съмза откритост.Но има другоооо.Всеки който иска да бъде приет трябва да играе по свирката на Уочман и Тихомир в противен случай или пишеш несмислено или не си прочел или си лъужец и т.н.Много пъти питам конкретни неща например дали има език или дали стоят под властно всеки път мълчи.Например аз знам имената на Уочман и от кой град е но си мълча .КОГАТО СИ ОТКРОВЕН винаги ще има добър плод.Какво лошо има когатоговориш например за власт особено този който предлага тематада каже под каква  власт стой ,а и всеки други.Много хора или мълчат или ми пишат на имейла и определено не са съгласни с лидерите на форума.

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #22 on: February 06, 2008, 19:55:41 PM »
Евангелиста , това тука не е диктатура.Не можеш да отречеш , че форумът си има правила.Така , че всичко си е по правилата.
Интернет е опасно място.Ако сме на място където сме си ние , ще си бъдем не анонимни разбира се.Но тук влиза всеки , така , че е разбираемо човек да не казва всичко за себе си.

Аз сте ти кажа под чия власт съм и искам да бъда.
Под властта на Христос.
Това  значи да  се съобразяваш със Словото , където си пише , че ако си в дадено събрание и там има поставени от Бога , старейшини , ти трябва да ги слушаш , да им бъдеш подкрепа в молитва и всякак , и всички се покоряват един друг.Това именно прави любовта Христова , тя ни прави едно.

Това по -горе означава  също да си под властта на Христос , както и да се покоряваш на Него във всичко.

Другите във Форума , ако и да не ги познавам , мисля са убедени в това и го вършат с радост.

Така , че спокойно , властта е на Христос.
Не на хин , хеген и др.Които са под тяхна власт горко им.Трябва да вземат да прочетат посланието до Тимотей , тогава ще прозрат ако иска Господ доста неща.


evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #23 on: February 06, 2008, 22:39:52 PM »
Ако това важи за теб не мисля че ваби за всички.Откъде знам ли ами то си има индикации който показват.А знаеш ли колко многохора има който се крият зад тази фраза  аз съм под власта на Христос ,а всъщност не признават никаква човешка власт човешка в смисъла на хора в църквата облечени в власт.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #24 on: February 06, 2008, 23:13:27 PM »
Тя истинската власт си личи.
Ако ме спре полицай на пътя и ми поиска личната карта ще му я дам. Но ако ме спре някой, като теб да речем, няма да му я дам. Нещата са подобни и в църквата.
Изводите оставям на теб.
Аз не мисля да се подчинявам сляпо на всеки, който се зове някак си. Самозванци много.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #25 on: February 07, 2008, 17:54:52 PM »
В това число и в форума нали независимо че се зоват пазители.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #26 on: February 07, 2008, 18:17:45 PM »
Когато поканиш хора вкъщи, за да говорите върху Словото и дойде някой, който говори ереси е нормално да го спреш, защото искаш домът ти да остане чист.

Може би не си чел тези неща в правилата на форума, с които се съгласяваш, когато влезеш да пишеш тук. Да не би да са много тежки?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #27 on: February 09, 2008, 19:36:17 PM »
...Заглавието на темата ми напомня, че евангелиста така и не отговори на въпроса на mak ето тук:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=69.msg1768#msg1768

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #28 on: February 11, 2008, 20:55:03 PM »
Aз  гледам от тебе Тихомире.КОЛКОТО и пъти да те питам в прав текст нещо или  си замълчаваш или извърташ ,а няма да ти казвам какво ми е отношението към такова поведение...

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Анонимността в интернет: за и против
« Reply #29 on: February 12, 2008, 08:55:24 AM »
Aз  гледам от тебе...

Не ви отива на годините да говорите така. Освен това не сме в детската градина.
В крайна сметка никой не ви държи насила в този форум. Като не ви харесва, знаете къде да идете. (В един друг, заключен за "простосмъртни" форум.)
И ако продължавате в този дух, усещам че скоро ще ви бъде забранено да пишете тук.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...