Author Topic: Скритата истина за ваксинацията  (Read 39348 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #15 on: October 07, 2010, 12:20:11 PM »
Докато четях насам натам по-темата се зачудих дали ако човек умре от ваксина, се води за самоубийство ?
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #16 on: October 07, 2010, 13:21:19 PM »
Самоубийство е когато човек съзнателно иска да сложи край на живота си, като за целта прибегне към средства в които е уверен, че прекъсват живота.

В случая ваксината не може да спадне към тази категория. Но онези, които произвеждат ваксините знаейки, че убиват хора неминуемо са виновни в убийство, при това такова в масови мащаби. А дистрибуторите на ваксини, политиците които плащат с парите на данъкоплатците ваксините и медицинските служители които ги поставят са съучастници на убийство и ще бъдат съдени като такива.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #17 on: October 07, 2010, 13:42:45 PM »
 Обикновено хората знаят, че си слагат вируси на бактерии т.е. имат шанс да се разболеят и даже да умрат от тази болест ? Т.е. ние си я слагаме с пълно съзнание.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #18 on: October 07, 2010, 13:51:11 PM »
Обикновено хората идея си нямат какво представляват ваксините. Дори тези които имат съмнения пак си ги слагат поради натиск, страх и от доверяване на системата. Никой обаче от тези които си слагат ваксини не се стремят съзнателно към смъртта си, затова не може да се говори за самоубийство.

Това с което може да се сравни е когато човек шофира пил. Той знае, че има опасност, но се "надява" че нищо лошо няма да се случи. Подобно е с ваксините. Но когато човек умре при такива обстоятелства - това е смърт поради безумие и глупост.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #19 on: October 09, 2010, 10:59:59 AM »
Мисля, че ваксинацията е нещо чудесно. По този начин Бог е промислил, тялото да воюва срещу агресорите, като създава антитела. И това си е естествена ваксинация.
Но и при нея може да се умре, защото времето за реакция може да закъснее.
Изкуствената ваксинация цели да направи тялото предварително подготвено, когато дойде една прогнозирана в бъдещето агресия.

Пастьор, който открива ваксинацията е бил вярващ в Господ Исус Христос.
Въобще много неща, които сега отхвърляме като светски, са били въведени първо от християните, а света ги взема, защото вижда че са нещо добро.
Например: болниците, училищата.

Разбира се, всяко нещо под това слънце, е несъвършено.
Така и ваксините не са панацея за добро здраве.
Качеството им, склонност към алергии и много неща, които още не се знаят за човешкото тяло, правят използването им плашещо.

Поради това, всеки трябва да вземе своето решение.

Аз гледах един филм против ваксините, но там видях няколко надути и горди жени, които говореха толкова надменно, че посланието им към мен, загуби силата си.

Всички говорят за ползата на нещо или за неговата вреда, и след няколко години, започват да говорят точно обратното, и пак подкрепено със статистики и с "научни" доказателства.

В света можеш да намериш всякакви екологични групи, които живеят прородосъобразен живот, не си слагат ваксини, не дават децата си на училище, но това не ги прави християни, нито ги спасява от белега на Звяра.

Християните се отличават от всички в света само по доверието си в Господ Исус Христос. И в това, което Той е казал, а не в екологични теории.

Всъщност допускането на греха в Своето Царство от Бог, може би е вид ваксина?!

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #20 on: October 09, 2010, 23:10:04 PM »
Quote
Мисля, че ваксинацията е нещо чудесно.

Това само говори за твоето собствено състояние, не и за ваксинацията.

Quote
По този начин Бог е промислил, тялото да воюва срещу агресорите, като създава антитела. И това си е естествена ваксинация.
Но и при нея може да се умре, защото времето за реакция може да закъснее.
Изкуствената ваксинация цели да направи тялото предварително подготвено, когато дойде една прогнозирана в бъдещето агресия.

Това, което Бог е промислил е че е създал имунна система на тялото. Имунната система оперира като адресира враговете на здравето влизащи през входовете за тялото, които Бог е създал, а именно - носа и устата. Чрез, въздуха, водата и храната през носа и устата могат да влязат враждебни елементи, които да атакуват тялото. С това се заема имунната система, която е създадена да адресира проблеми влизащи по естествен път. С времето срещайки различни врагове имунната система става все по-силна, затова определени болести характерни за ранното детство, като едра шарка например на практика подпомагат развитието на имунната система. А те бият ваксини срещу тези болести, които всъщност са полезни.

Ваксините обаче се инжектират директно в кръвта. По този начин те заобикалят защитата на имунната система създадена от Бога. Така цялата имунна система бива разстроена и отслабена. Следствието е че дори човек да не получи директна вреда от самата ваксина, поради отслабената и разстроена имунна система, той ще е по-склонен към боледуване, защото тялото ще се справя по-малко с атаките. Разбира се за фармацевтичната индустрия това е добре дошло. Те продават ваксини, после продават лекарства на ония които се разболяват по-често поради ваксините. Сребролюбие в действие.

Quote
Пастьор, който открива ваксинацията е бил вярващ в Господ Исус Христос.
Въобще много неща, които сега отхвърляме като светски, са били въведени първо от християните, а света ги взема, защото вижда че са нещо добро.
Например: болниците, училищата.

Разбира се Дарвин, който "открива" еволюцията същ е бил "вярващ в Господ Исус Христос." Маркс също. Социализма и комунизма в първичен вид са изобретени от някои християнски комуни. Магьосника Симон и той беше "вярващ в Господ Исус Христос." Папизма и той е измислен от "вярващи в Господ Исус Христос", инквизицията, полицейската държава (от реформаторите) все "християни"? Въобще много вярващи много нещо.

Самия факт че света ги приема тия неща доказва, че те са от света а не от Духа на Бога, защото Исус много ясно заяви:

Йоан 14:17  Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде.

Света НИКОГА няма да приеме онова, което е от Духа на истината, защото неговото естество не може да понесе истината на Бога. Така, че мен не ме интересува кой с етикета "вярващ" какво бил въвел, а какво казват Писанията по въпроса и какво идва от Духа на истината.

Quote
Разбира се, всяко нещо под това слънце, е несъвършено.
Така и ваксините не са панацея за добро здраве.

Разбира се те са панацея за лошо здраве.

Quote
Аз гледах един филм против ваксините, но там видях няколко надути и горди жени, които говореха толкова надменно, че посланието им към мен, загуби силата си.

Този, който обича истината изследва фактите, а не се оправдава с това колко надут на него самия му изглеждал онзи, който поднася фактите. Един справедлив съдия няма да отхвърли свидетелството на очевидец с аргумента, че свидетеля му изглеждал надут. При тебе обаче понятия като факти и справедливост май не играят никаква роля в преценката.

Quote
Всички говорят за ползата на нещо или за неговата вреда, и след няколко години, започват да говорят точно обратното, и пак подкрепено със статистики и с "научни" доказателства.

Тука субективизма е толкова голям, че подобно съждение не представлява никакъв валиден аргумент по темата.

Quote
В света можеш да намериш всякакви екологични групи, които живеят прородосъобразен живот, не си слагат ваксини, не дават децата си на училище, но това не ги прави християни, нито ги спасява от белега на Звяра.

Нищо чудно тия хора да са по-близо до Божието царство отколкото слепите и глупави "християни" по същия начин както бирниците и блудниците бяха по-близко от фарисеите и садукеите. Защото Бог привлича към Себе Си онези, които имат респект към живота който Той е създал и които търсят истината, а препълващите църквите религиозни маси, които се интересуват само от това как да си спасят кожите от ада те ще бъдат отвяти като плява от силен вятър.

Quote
Християните се отличават от всички в света само по доверието си в Господ Исус Христос. И в това, което Той е казал, а не в екологични теории.

Ти като си слагаш ваксината на кого се доверяваш, на думите на Исус или на светската медицинска и политическа система? И въобще замисляш ли се като използваш думата "екологичен" тя какво означава и за какво стои? Стои за ония неща, които са оригинално създадени то Твореца в чист и незамърсен вид. Ако ти искаш да се храниш с бълвочите на света, остави праведните да почитат своя Творец, и да пазят телата си както подобава за храм на Святия Дух.

Quote
Всъщност допускането на греха в Своето Царство от Бог, може би е вид ваксина?!

В Божието Царство НЯМА ГРЯХ, то е ПРАВДА, МИР И РАДОСТ в Святия Дух. Но за светски хора като тебе подобни детайли са без значение нали?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #21 on: October 10, 2010, 00:19:46 AM »
Изключително съм погнусен от това, което говори този човек "constant".
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

constant

  • Изгонен
  • Допринасящ
  • *
  • Posts: 244
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #22 on: October 10, 2010, 03:48:17 AM »
Quote
Изключително съм погнусен от това, което говори този човек "constant".

Тихо, благодарен съм, че все пак за теб съм човек, спокойно може вече да ме наричаш твар. Което автоматически ме прави Божий, понеже не съм чувал да има небожия твар.

Уочман, едрата шарка е много опасна болест и съвсем не е полезна за имунитета, щото я я преживееш, я не. Но за щастие вече не се среща, счита се за изчезнала и за нея ваксини не се правят.

Може би имаш в предвид варицелата, която леко се прекарва в детските години, аз я карах на 22, доста тежко.
Но и за нея масови ваксини не се правят.

Колкото за отслабена - разстроена имунна защита, по правило на такива хора, ваксини не трябва да се поставят.

Колкото за сребролюбието на фармацевтиката - имаш право. Но ти си бизнесмен, и ако беше в този бранш, дали щеше така убедено да ги съдиш?

За Пастьор съм чел свидетелства за неговата вяра.
Такива не съм чел за Дарвин, Маркс... ама кой знае :)

Quote
Света НИКОГА няма да приеме онова, което е от Духа на истината, защото неговото естество не може да понесе истината на Бога.
Светът не е взел истината на Светия Дух, а е взел технологията. Като я използва с друго съдържание и за своите си цели.
А нас Господ ни е оставил в света, заради Своите цели.

За филма против ваксините - излезе по моите думи, че съм пренебрегнал фактите, а съм се повлиял от чувства. Но, мисля, че за себе си направих преценка и съм взел позиция.
Защото всеки в нещо те убеждава, и иска да му повярваш, и то доста агресивно. Но трябва да се преценява.

Например, вече втора година моето семейство не си поставяме антигрипна ваксина, заради адювантите, които се използват в съставката й.

Quote
Ако ти искаш да се храниш с бълвочите на света, остави праведните да почитат своя Творец, и да пазят телата си както подобава за храм на Святия Дух.

Аз не искам да се храня с бълвочите на света, но и не искам да съм от праведниците, които правят тялото си свой бог.
 
Quote
В Божието Царство НЯМА ГРЯХ, то е ПРАВДА, МИР И РАДОСТ в Святия Дух. Но за светски хора като тебе подобни детайли са без значение нали?

Детайла е, че в Божието Царство се е намерил грях, когато Луцифер е станал на Сатана, и е завлякъл ангели и човеци след себе си.
Но се радвам и на истината, че в Божието Царство вече няма грях, там ще бъдем с нови изкупени тела, които няма да имат способност да грешат.
С други думи това му се казва доживотна, т. е. вечна имунизация срещу грях.


Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #23 on: October 10, 2010, 10:30:27 AM »
Още веднъж ще кажа — гнусно ми е това, което пише "constant" и с голяма погнуса отговарям на всичко това.

Колкото за сребролюбието на фармацевтиката - имаш право. Но ти си бизнесмен, и ако беше в този бранш, дали щеше така убедено да ги съдиш?
Една от основните грешки на днешното "християнство" е, че НИЩО не изпитват и на всичко, което на тях им се струва добре, вярват.

Ако Watchman беше в този брашн и би ли бил праведен изобщо? Ти би ли работил във фирма, която се казва "Магьосничество" или "Магьосническа дейност - еди какво си". Ако "християнството" беше изпитало какво означават думите, а не да се занимават с неща, които са без цел, тогава щеше да е съвсем друго.

Така и Watchman не би бил в този брашн и в същото време да е праведен.


Quote
За Пастьор съм чел свидетелства за неговата вяра.
Интересно е, че дори и светските хора знаят, че Пастьор се е отказал от теориите си точно преди смъртта си. На тези лъжливи теории (забележи, никъде не е доказано това, а си е само теория) са базирани и ваксините и се дава мило и драго, за да не паднат, защото иначе дори и докторите няма да бъдат вече убедени в това, което са ги научили в учебниците.

Quote
Такива не съм чел за Дарвин, Маркс... ама кой знае :)
Ами вземи прочети. И Георги Димитров уж е бил и той набожен и в такова семейство. И Бритни Спиърс и тя била уж набожна. И Бон Джови и той бил уж набожен. И U2 били уж набожни. Хитлер и той е бил набожен и са го подкрепяли евангелските църкви, поради това, което е говорил. Това казва достатъчно за тяхното състояние и тогава, а колко повече сега.

Виж им делата след това.

Хитлер е чел Дарвин и е ползвал негови идеи, за да избие толкова много народ. Хитлер е чел Маркс за да ползва негови идеи и да извърши толкова много злини.

Все "християни" сякаш, а?

Явно като видиш някой с етикет "християнин" и си лапнал въдицата. Затова и размишленията са толкова изкривени, защото нищо не изпитваш и нищо не проверяваш. Вижда се само какво преценяш — дали тонът е мил и благ. Колко детинско поведение.

В Словото се чете, че самият Павел не го приеха 13 години, независимо, че проповядвал, че оборвал юдеите и че се чувало, че станал последовател на Месията. На апостолите им трябваха стабилни доказателства и верен поръчител.

Днес всичко, което казва "амин", "брат", "сестра" се приема за набожно. Буквално е така.

Господ ще съди всичко това.


Quote
Quote
Света НИКОГА няма да приеме онова, което е от Духа на истината, защото неговото естество не може да понесе истината на Бога.
Светът не е взел истината на Светия Дух, а е взел технологията. Като я използва с друго съдържание и за своите си цели.
А нас Господ ни е оставил в света, заради Своите цели.
Каква технология? Тук няма нищо общо с технология, а с правда и нечестие. Когато Каин уби Авел, да не би да беше взел някаква технология? Когато търговците лъжат хората, да не би да ползват някаква "технология на лъжата"? Когато прелюбодейното поколение прелюбодейства, да не би да ползва "технология"?

Тук говорим за това, което е в сърцата на хората като състояние на нечестие.
 Това състояние на нечестие върши мерзости не само с "технология", то върши мерзости и чрез Божието Слово, изопачавайки го, и чрез много други способи.

Основният двигател на нечестието е сребролюбието.

Quote
За филма против ваксините - излезе по моите думи, че съм пренебрегнал фактите, а съм се повлиял от чувства. Но, мисля, че за себе си направих преценка и съм взел позиция.
Защото всеки в нещо те убеждава, и иска да му повярваш, и то доста агресивно. Но трябва да се преценява.
Ти сам си каза какво си преценил. Преценил си, че било агресивно.

Ами Христос като нарече жената, която се молеше за дъщеря си "псе", тя що не се обиди и да каже — ти що ме наричаш така. Ами слепият, когото Христос нацапа и му каза — иди се измий, и нищо повече не му каза, сиреч не му каза, че ще оздравее? И той можеше да си помисли, че му се подиграват.

Увърташ много, за да прикриеш това, което каза, а именно, че се водиш по това кое как е казано, вместо да внимаваш във фактите.

Quote
Quote
Ако ти искаш да се храниш с бълвочите на света, остави праведните да почитат своя Творец, и да пазят телата си както подобава за храм на Святия Дух.

Аз не искам да се храня с бълвочите на света, но и не искам да съм от праведниците, които правят тялото си свой бог.
Ето това е есенцията на цялото ти отношение, защото ти не се грижиш за тялото си. Всяка грижа за тялото, ти смяташ, че е обожествяване и ни обвиняваш в подобно нещо. Но Божиите думи ясно говорят за това, но ти не ги познаваш, а си от света.

Ето какво казва Божието Слово:
Или не знаете, че вашето тяло е храм на Светия Дух, който е във вас, когото имате от Бога? И вие не сте свои си, защото сте били с цена купени; затова прославете Бога с телата си, [и с душите си, които са Божии].

Ефесяни 5:29. Защото никой никога не е намразил своето тяло, но го храни и се грижи за него, както и Христос за църквата; — това не се отнася за огромен процент от днешните "християни", както и очевидно за теб.


Quote
Quote
В Божието Царство НЯМА ГРЯХ, то е ПРАВДА, МИР И РАДОСТ в Святия Дух. Но за светски хора като тебе подобни детайли са без значение нали?

Детайла е, че в Божието Царство се е намерил грях, когато Луцифер е станал на Сатана, и е завлякъл ангели и човеци след себе си.
Но се радвам и на истината, че в Божието Царство вече няма грях, там ще бъдем с нови изкупени тела, които няма да имат способност да грешат.
С други думи това му се казва доживотна, т. е. вечна имунизация срещу грях.
А ти откъде си сигурен, че ще бъдеш в Божието Царство, след като имаш такова отношение към Божията правда и наричаш Божии тези, които целият свят знае, че са безбожни, а и делата им говорят след тях? Ти знаеш ли разликата между правда и неправда и можеш ли да разпознаеш праведен от неправеден?

Според това, което говориш — не можеш да ги разпознаеш. Чел бил свидетелства на незнам си кой. И като си чел какво от това? Фарисеите имаха много добри свидетелства и дори Христос каза, че народът трябва да ги слуша, защото говорят право, с изключение на няколко неща, на които обърна внимание. Обаче делата им бяха нечестиви и той ги нарече рожби на пъкъла.

Ти, обаче, не можеш да видиш очевидни неща все още. Хулиш Божието име като наричаш праведни тези, които са виновни за смърт на мнозина праведници.

Покай се от това нечестие, защото си твърде далеч от Божията правда и се самозаблуждаваш.

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #24 on: October 15, 2010, 00:07:08 AM »
constant

 Да те питам ти учил ли си биология на човешкото тяло в училище и какво си запомнил ?
А по конкретно за имунната система на човек.
 Знаеш ли каква е принципно целта на лекарствата ? Защото целта им 'принципно' е да подпомага имунната система на човек, а не да лекуват болести. Единствено антибиотиците 'лекуват' т.е. избиват всичко и вирусите, но и нанасят вреда на човешкото тяло. Не случайно навремето бяха само с рецепта. Да ако човек знае билки той може да се лекува с тях но това е друга тема. В случая говорим за лекарства и това което е уж по добро от тях ваксините. Ваксините са болестотворни бактерии които би трябвало да са омаломощени по някакъв начин. Никой не ти казва как, никой не ти казва направено ли е - ако се разболееш просто ще трябва да си купиш лекарства (ако не умреш де). Т.е. тези които правят лекарства имат полза от това да се разболееш - или бъркам ?
 Ако беше прочел темата от началото щеше да разбереш как ги правят и крият процеса на тяхното правене (ако не е така намери ми линк как се правят ;) ). Тук проблема не е дали помагат или не - да те могат да имат и някакъв положителен ефект но имат и отрицателен който в случая е по-голям от положителния. Проблема с ваксините е в това че ги правят хора които се интересуват само от печалба. Иначе да ако човек с добри намерения се хване сериозно той може и да измисли нещо добро като краен резултат. Но, той няма да бъде допуснат да го направи защото няма да има печалба от лекарства след това.
 В темата са описани случаи при които хората са умирали, заразявани и т.н. което само показва, че компаниите не се интересуват от здравето ни, а от парите ни.
 Даже ще те питам, знаеш ли как всяка година определят какви грипни вирус ще има и как така успяват да направят съответна 'ваксина' ? Замислял ли си се ? Личното ми мнение е че градовете се обгазяват с грипни вируси. Да няма как да го докажа, но помисли, погледай кое как се случва и ще видиш че съм прав. Потърси за грипни епидемии преди 19 век и ще разбереш за какво говоря ;)
 И да Бог създаде тялото да устоява на всичко. Болестите са проклятия които идват при различни обстоятелства върху нас. И сатана измисля начини как да ни 'предпази', защо ли ? Дали не е за да ни направи по самоуверени в нас самите и по този начин да ни отдалечи от Бог ? ;)

 Проблема на повечето хора който познавам е, че не се опитват да мислят глобално т.е. защо дадено нещо се случва и какво място има то в общата картина на Земята. Всичко е свързано, не можеш да отделиш нищо от друго то е част от 'световния пъзел' който Бог е направил. И затова ако човек не се опитва да мисли глобално - вижда много неща които не са си на мястото, а те са ! :)
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #25 on: October 15, 2010, 08:45:15 AM »
Болестите са проклятия които идват при различни обстоятелства върху нас.

Това не важи на 100%.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #26 on: October 15, 2010, 10:24:13 AM »
Болестите са проклятия които идват при различни обстоятелства върху нас.

Това не важи на 100%.


johnny_fx, това ли имаш предвид?:

Откровение 9:21също не се покаяха нито от убийствата си, нито от чародеянията си, нито от боледуванията си, нито от кражбите си.

Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #27 on: October 15, 2010, 10:50:39 AM »
Темата малко се отклонява, но болестите не идват поради проклятие. Имаме достатъчно примери за това. Тимотей от време на време боледуваше и Павел не му каза "да разчупи проклятието" (както практикуват днес, много било модерно), а да пие и по малко вино. Йов също боледуваше и то сериозно, но причината беше друга.

Проблемът в подобни заключения е, че се гледа на резултата, вместо да се видят причините за това. Все едно да кажеш, че снимката на билборда е в резултат от това, че някой си е изтървал мастилниците и те са се плиснали. Всъщност картина може да се получи и по този начин, обаче има и други методи.

Щом Словото показва примери, които ясно отричат това твърдение (че "болестите са проклятия, които идват при различни обстоятелства върху нас"), значи става въпрос за нещо друго. Има примери за това, че Бог изпраща болест като проклетия (като Геезия, който стана прокажен), но нека да не се ограничаваме само до това.

И все пак, темата е за ваксините, а не дали болестите се причиняват от проклятия или не.


Пасажът, който blossom е цитирала е изключително на място. Това, което не е подчертала е "чародеянията си", което ако не преведем буквално ще бъде "от фармакеята си" или по-ясно казано "от фармацевтиката си", по името на днешната индустрия със същото име — фармацевтика или "магьосничество" (ако трябва да преведем "фармакея" от гръцки на български). Тук сме писали повече по темата:
http://www.fellowshipbg.org/index.php?topic=83.0

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #28 on: October 15, 2010, 15:44:17 PM »
johnny_fx, това ли имаш предвид?:

Откровение 9:21също не се покаяха нито от убийствата си, нито от чародеянията си, нито от боледуванията си, нито от кражбите си.


Имах предвид, че една проста настинка да вземем зор ще я припишем на проклятие. Иначе ракът в голям процент е свързан с грехове и проклятия, според впечатленията ми.

Относно цитатът от Откровение, тъкмо се замислих как може човек да се покае от боледуване и видях че преводът е сбъркан. Дори е пълна глупост това "боледуванията си", и английският превод също не е достатъчно точен. Думата е "порнея" и означава разврат, всичко неправедно и нечестиво за което можете да се сетите в сексуален аспект. Блудство, прелюбодейство, хомосексуализъм, бисексуализъм, смяна на пола, секс с животни и т.н. да не изброявам, че не е за споменаване какво още има.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Скритата истина за ваксинацията
« Reply #29 on: October 15, 2010, 20:42:21 PM »
johnny_fx, това ли имаш предвид?:

Откровение 9:21също не се покаяха нито от убийствата си, нито от чародеянията си, нито от боледуванията си, нито от кражбите си.


Имах предвид, че една проста настинка да вземем зор ще я припишем на проклятие. Иначе ракът в голям процент е свързан с грехове и проклятия, според впечатленията ми.

Относно цитатът от Откровение, тъкмо се замислих как може човек да се покае от боледуване и видях че преводът е сбъркан. Дори е пълна глупост това "боледуванията си", и английският превод също не е достатъчно точен. Думата е "порнея" и означава разврат, всичко неправедно и нечестиво за което можете да се сетите в сексуален аспект. Блудство, прелюбодейство, хомосексуализъм, бисексуализъм, смяна на пола, секс с животни и т.н. да не изброявам, че не е за споменаване какво още има.

johnny_fx, с риск да изляза от темата, но да обясня накратко.

 аз не знам кой превод е верен и не му разбирам на оригинали там или на други езици.(защото за цитата  тук съм ползвала  компютърния продукт ЕСТИР от нета).

В моята Библия, която е издание на Проект Живо Слово("Библейска лига" и "Мисия Възможност") това е записано като "нито от блудствата си", а не като "нито от  боледуванията си",  И когато установя така различие в превода, -  ако няма друго мнение - това в случая аз го тълкувам като "болни в страстите си",  защото се казва , ЧЕ НЕ СА СЕ ПОКАЯЛИ, (няма как да се покаяш от нещо, което ти не го правиш, в случая от болест, от боледуване, ако е проклятие. Но щом текста казва  не са се покаяли, а значи е трябвало и са можели да се покаят за нещо, което те самите са правили, а именно -"така предадени на силна страст, чак болни". Това е много силен израз за всецяла обсебеност в ненормално отдаване в човешката похот и е същото за каквото ти споменаваш.
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox