Author Topic: Новини - Последни времена  (Read 69383 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Новини - Последни времена
« Reply #60 on: October 01, 2010, 22:40:17 PM »
  А за бизнеса - който има собствен би трябвало да знае колко се печели ако всичко е според законите на РБ и колко се печели ако се заобиколи това онова. Да не говорим за лъжлива реклама и т.н. Това имам в предвид аз.
Точно за това и аз говоря, че е възможно да е праведно воден бизнесът и да се препитава човек от него.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини - Последни времена
« Reply #61 on: October 01, 2010, 22:59:21 PM »
Само да вметна, че законите на РБ не са еталон за правда, дори напротив. Мен са ми много интересни християните, които казват не сме под закон по отношение на Моисеевия закон, а треперят пред светските закони. Те са валидни само в рамките на мандата даден от Бога на правителствата. Има много неща извън този мандат, спрямо които Божият човек няма никакъв ангажимент.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Новини - Последни времена
« Reply #62 on: October 01, 2010, 23:03:26 PM »
  А за бизнеса - който има собствен би трябвало да знае колко се печели ако всичко е според законите на РБ и колко се печели ако се заобиколи това онова. Да не говорим за лъжлива реклама и т.н. Това имам в предвид аз.
Точно за това и аз говоря, че е възможно да е праведно воден бизнесът и да се препитава човек от него.

Аз ще се радвам да чуя, че има хора с праведно воден бизнес, който изисква взаимоотношения със партньори, работници, клиенти и не на последно място с данъчни, осигурителни, отчетни и други институции. Обаче ТОВА е невъзможно в нашите условия.(РБ) За успешен и конкурентен бизнес задължително трябва да грешиш и то не е инцидентно, а за съжаление... всеки ден, защото системата е такава, иначе ще си под очаквания резултат.

Но ако говорим за трудова дейност в затворено стопанство, вероятно има такива праведни хора ...
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини - Последни времена
« Reply #63 on: October 01, 2010, 23:09:57 PM »
Мисля, че е много на място, че се отваря подобен въпрос в тази тема. Християните са измамени да благоговеят пред правителства и техните закони. И точно това е едно от нещата, които Антихриста ще използва. Той ще върши мерзостите си чрез закон. И мнозина християни ще кажат - ами той е управник и ние трябва да се подчиняваме на властите. С този манталитет те са готови поклонници на звяра.

Ето например blossom споменава "осигурителни" власти. Никое правителство няма мандат от Бога за подобна дейност. Нито има мандат да изисква задължително образование, нито има мандат да изисква ваксинации, нито да изисква застраховки и прочие. Това е част от системата на Антихриста за фалшива сигурност и мир.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Новини - Последни времена
« Reply #64 on: October 02, 2010, 00:10:52 AM »
В тоя ред на мисли, християните трябва да решат дали да продължат работа, бизнес в такава среда, която ги прави задължително подчинени на неща и действия, които са противни на Божиите святи принципи. Няма как да останеш в такова място и да останеш чист. Не е възможно дори и да си казваш: Бог ще ме пази.
Единственият начин да запазиш своята духовна чистота е да излезеш, да нямаш нищо общо със системата.  И това е трудно действие. Но сега е по-лесно, отколкото когато отлагаме за после, за някой друг ден, за по- нататък, за по-добър момент.

Изобразяването на Божият или сатанинският  белег, (образ)  е започнал още с избора на малки и основни решения  в живота ни, и аз забелязвам, че един избор, който правим с определен мотив, предопределя и следващият ни такъв и така всичко се навързва неусетно и ни определя, като какви човеци се проявяваме. 

Точно миналата зима слушах американски пастор, който твърдеше, че не го е страх да му сложат чип и ще си протегне ръката за тази манупулация. Бях го осъдила в сърцето си, че той не разбира, че трябва да се предпази и да бяга от това. А всъщност той каза, че антихрист ще използва заблудителни информации с цел да отклони хората от истинското зло, което всъщност ежедневно прави с тях и те дали ще са с чип  или без чип, те ще са неговите поклонници.

Затова са много точни Божиите думи, че ако сме верни над малкото, Бог ще ни повери многото.
Някои си мислят, че е лесно да си верен над малките неща. Точно тук се изисква особено внимание и да не си казваме - "ами то нищо не е, само нещо дребно, чак пък толкоз" и да не го "претупваме".

Да внимаваме на себе си, това ни казва и Словото.
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Новини - Последни времена
« Reply #65 on: October 02, 2010, 00:20:53 AM »
Здравейте и от мене.

Всъщност излиза, че вярващите ще бъдат "извън закона" на държавата, но няма да вършат неправда; даже спазването на определени закони би ги въвело в грях. И все пак не може да се отрече, че изискванията на управниците към бизнеса в днешно време, тласкат мнозина склонни към компромис бизнесмени към беззаконие.

Blossom, ти какво имаше предвид като написа: "За успешен и конкурентен бизнес задължително трябва да грешиш и то не е инцидентно, а за съжаление... всеки ден, защото системата е такава, иначе ще си под очаквания резултат"?

Темата за праведния бизнес е много важна, защото именно чрез него Бог може да освободи християните, които са станали роби на икономическата система на този век.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Новини - Последни времена
« Reply #66 on: October 02, 2010, 01:00:42 AM »
Здравейте и от мене.

Всъщност излиза, че вярващите ще бъдат "извън закона" на държавата, но няма да вършат неправда; даже спазването на определени закони би ги въвело в грях. И все пак не може да се отрече, че изискванията на управниците към бизнеса в днешно време, тласкат мнозина склонни към компромис бизнесмени към беззаконие.

Blossom, ти какво имаше предвид като написа: "За успешен и конкурентен бизнес задължително трябва да грешиш и то не е инцидентно, а за съжаление... всеки ден, защото системата е такава, иначе ще си под очаквания резултат"?

Темата за праведния бизнес е много важна, защото именно чрез него Бог може да освободи християните, които са станали роби на икономическата система на този век.

Здравей byFaith!

Ти си отговорил по-горе на това, което ме питаш. И все пак не може да се отрече, че изискванията на управниците към бизнеса в днешно време, тласкат мнозина склонни към компромис бизнесмени към беззаконие
И защо мислиш, че склонните към компромиси бизнесмени са ТЛАСКАНИ към беззаконие единствено от изискванията на управниците?  Те са си такива бизнесмени- хора с прегоряла съвест!
Не вярвам да искаш да изреждам подробно ежедневни действия от бизнеса. Всеки от нас се е сблъсквал с тези до болка познати  проблеми, ако не като собственик, то поне като служител или контрагент.
Ако бизнеса се осъществяваше в основния си дял от праведни хора, мислиш ли, че християните щяха да бъдат роби на икономическата система?
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Новини - Последни времена
« Reply #67 on: October 02, 2010, 01:07:41 AM »
Вярвам, че всички сте наясно, че точно такива неправедни бизнесмени диктуват икономиката и точно за обслужване на техни интереси се правят и закони, както  и голям процент от политиката на една страна е насочена да обслужва интересите на една такава върхушка неправедни бизнесмени.
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини - Последни времена
« Reply #68 on: October 02, 2010, 01:39:22 AM »
В бизнеса едно от най-важните неща е ЧИСТАТА СЪВЕСТ. Много е важно обаче да разбираме, че чистотата на съвестта на Божият човек трябва да бъде обвързана със Божията правда, а не светските закони, които често са нечестиви и лукави. Според Писанието Божият човек е свободен спрямо законите на света, както е писано:

1Петр. 2:13-16  Покорявайте се заради Господа на всяка човешка власт, било на царя, като върховен владетел, било на управителите, като пратеници от него, за да наказват злодейците и за похвала на добротворците. Защото това е Божията воля, като правите добро, да затуляте устата на невежите и глупави човеци; като свободни, обаче, не употребяващи свободата за покривало на злото, но като Божии слуги.

Тук апостол Петър насърчавайки християните да живеят в покорство спрямо светската власт, той не пропуска да дефинира мандата на тази светска власт в чиито рамки ние сме насърчени да се покоряваме. Този мандат е упоменат и от Павел, когато прави същото увещание. Ще забележите, че мандата на светската власт е да "наказват злодейците и за похвала на добротворците." Този мандат се изпълнява чрез поддържане на съдилища и армия (в това число и полиция). Във връзка с този мандат се събират и данъци. Всичко, което е извън този мандат е своеволна презумпция на властите и ние нямаме ангажимент спрямо него пред Бога. Ангажимента ни е  само и единствено в рамките на дадения мандат от Бога.

Нещо повече, апостол Петър пояснява, че нашето отношение към властите и техните закони трябва да бъде "като свободни" а не като роби на буквата. С това уточнение, че не трябва да използваме тази свобода за покривало на злото. А това, какво е зло се дефинира от Писанието и изявената в него Божия правда, а не от светските закони.

Мнозина вярващи обаче са били кондицирани да мислят така все едно са роби на светските закони, защото това, което Писанието наистина казва не се поучава, а се поучават неща внушени от вградените агенти на врага по църквите.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Sunshine.

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Re: Новини - Последни времена
« Reply #69 on: April 11, 2011, 21:14:28 PM »
Здравейте! Вижте на какво клипче, свързано точно с отровите във въздуха и водата попаднах - http://www.youtube.com/watch?v=U8GxorBp3SE - масово мистериозно измиране на птиците и рибите през 2010 и 2011 година. Не знам дали е подходящо за тази тема, но мисля че е добре да се знае от повече хора.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини - Последни времена
« Reply #70 on: April 12, 2011, 22:07:46 PM »
Тези кадри са впечатляващи и ние трябва да внимаваме на това, което има да стане. Както казва Писанието ще има знамения на небето горе и на земята долу.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Sunshine.

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Re: Новини - Последни времена
« Reply #71 on: May 14, 2011, 23:28:51 PM »
Здравейте отново! Извинете, че пиша за това тук, но не знаех къде и ако желаете, може да ми преместите мнението. Моля ви да го прочетете и да ми кажете вие какво мислите! Това, за което ви пиша е свързано с планетата Нибиру и "аннунаките", които бяхте обсъждали преди в някоя друга тема. Извинете ме, че нямам почти никакви познания по въпроса, но ще се опитам да ви разкажа. Нали тази планета по всяка вероятност е на сатана и ангелите му? И нали в Откровението на Йоан се казва че те заедно сът сатана ще бъдат свалени на Земята. Преди бях доста заинтересована за тази планета и бях прочела, че през май тази година тя щяла да се "покаже" или нещо от този род т.е. да можем да я виждаме. Та ето какво се случи... В един друг форум в който чета и понякога пиша - teenproblem.net - в подфорума Философия и Религия, на 11 май се регистрира потребител под името ANNUNAK, който пишеше много странни неща, в началото си помислих че е някакъв откачен, на местожителството му пишеше "Планетата Нибиру". Той твърдеше, като говореше много снизходително към нас, "човешката раса", че те, аннуаките са нашите богове и са ни създали. Твърдеше също, че те са дошли на земята защото тяхната планета Нибиру е почти разрушена. Това същество също много се опитва да заблуди всички, че християнството и Библията са създадени с цел заблуда на хората. До тук може да си кажете, че това е някакъв форумен трол, аз също не го взимах насериозно, но той изписваше огромни постове с хиляди заблуди, като използваше гениални методи, неща свързани с физиката, които ние не знаем, но сатана може да знае... ето ги темите:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=404077
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=404376
Всичко е с цел да заблуди хората, че Господ не съществува и те са нашите създатели, на които трябва да се кланяме - това не е ли именно целта на сатана - да ни заблуди? Всичко е много свързано, дали това същество не е именно паднал ангел идващ от Нибиру? Дори показва някаква тяхна азбука и пише по начин по който обикновен човек се съмнявам да може, а и колко трябва да си луд, за да ги пишеш всичките тия работи... Говори за подземни обежища, в които отвличат хора - аз съм чувала че има такива места, в които тайните общества отвличат хора. Чувала съм и че зад всичките тея НЛО-та седят демоните... с цел да ни заблудят в съществуването на един 'космически разум'. Хора, извинявайте, това е най-дългото нещо което съм писала някога, моля ви да ми кажете вашето мнение какво е.

blossom

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 168
Re: Новини - Последни времена
« Reply #72 on: May 15, 2011, 01:39:29 AM »
Здравейте отново! Извинете, че пиша за това тук, но не знаех къде и ако желаете, може да ми преместите мнението. Моля ви да го прочетете и да ми кажете вие какво мислите! Това, за което ви пиша е свързано с планетата Нибиру и "аннунаките", които бяхте обсъждали преди в някоя друга тема. Извинете ме, че нямам почти никакви познания по въпроса, но ще се опитам да ви разкажа. Нали тази планета по всяка вероятност е на сатана и ангелите му? И нали в Откровението на Йоан се казва че те заедно сът сатана ще бъдат свалени на Земята. Преди бях доста заинтересована за тази планета и бях прочела, че през май тази година тя щяла да се "покаже" или нещо от този род т.е. да можем да я виждаме. Та ето какво се случи... В един друг форум в който чета и понякога пиша - teenproblem.net - в подфорума Философия и Религия, на 11 май се регистрира потребител под името ANNUNAK, който пишеше много странни неща, в началото си помислих че е някакъв откачен, на местожителството му пишеше "Планетата Нибиру". Той твърдеше, като говореше много снизходително към нас, "човешката раса", че те, аннуаките са нашите богове и са ни създали. Твърдеше също, че те са дошли на земята защото тяхната планета Нибиру е почти разрушена. Това същество също много се опитва да заблуди всички, че християнството и Библията са създадени с цел заблуда на хората. До тук може да си кажете, че това е някакъв форумен трол, аз също не го взимах насериозно, но той изписваше огромни постове с хиляди заблуди, като използваше гениални методи, неща свързани с физиката, които ние не знаем, но сатана може да знае... ето ги темите:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=404077
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=404376
Всичко е с цел да заблуди хората, че Господ не съществува и те са нашите създатели, на които трябва да се кланяме - това не е ли именно целта на сатана - да ни заблуди? Всичко е много свързано, дали това същество не е именно паднал ангел идващ от Нибиру? Дори показва някаква тяхна азбука и пише по начин по който обикновен човек се съмнявам да може, а и колко трябва да си луд, за да ги пишеш всичките тия работи... Говори за подземни обежища, в които отвличат хора - аз съм чувала че има такива места, в които тайните общества отвличат хора. Чувала съм и че зад всичките тея НЛО-та седят демоните... с цел да ни заблудят в съществуването на един 'космически разум'. Хора, извинявайте, това е най-дългото нещо което съм писала някога, моля ви да ми кажете вашето мнение какво е.




Ха-хаха! ХАХАХА!

Sunshine, отдавна не бях се смяла така! ХАХА- ХАХАХА!!!То не че не се смея всеки ден на различни неща! Но това вече, сега в края на седмицата... и то точно пренесено и приведено до знанието на тесния кръг форумска публика на този форум!!! Не е за вярване, че има хора, които толкова лесно потеглят към елементарни заблуди - да са заблудени в самоличността на некой анонимно представящ се, па макар и с такъв моден ник-нейм-ANNUNAK.
---------

Я, не се връзвай на тийнеджърски истории, преписани оттук-оттам и в стил "виж колко съм интересен", аз съм по-по-най-най, на някой с болна за внимание към неговата личност амбиция!
Прегледах и двата линка, и също това, което ти пишеш за феноменалното появяване на "съществото" в онзи форум, и като гледам... познай, кой е първият заблуден в тази заблуда и защо прехвърля мнения тук?
А за какво "му" е да ви пише на вас у вашия форум?
Ако действително има СЕРИОЗНИ НЕЧОВЕШКИ физични познания да иде и да се представя някъде на високо ниво като физици и учени, че да му повярват...

БЪДИ ЗДРАВА и си чети прекрасното Божие Слово!!!
Праведният ще цъфти като палма, ще расте като кедър в Ливан, насадените в дома Господен ще цъфтят в дворовете на нашия Бог.Пс.92:12-13
"All worshipping, honoring, or service invented by the brain of man in the religion of God, without His own express commandment, is idolatry."  John Knox

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини - Последни времена
« Reply #73 on: May 15, 2011, 02:59:29 AM »
Quote
Това, за което ви пиша е свързано с планетата Нибиру и "аннунаките", които бяхте обсъждали преди в някоя друга тема. Извинете ме, че нямам почти никакви познания по въпроса, но ще се опитам да ви разкажа. Нали тази планета по всяка вероятност е на сатана и ангелите му?

Първо трябва да се изясни дали наистина съществува такава планета. Още от 2009-а трябваше да се вижда на небосвода, а нещо май вече сме 2011-а. Ако все пак съществува, и ако наистина се приближава към земята застрашавайки живота на 90% от населението, то може да се предположи, че тази планета е свързана със събития от книгата Откровение, понеже подобен грандиозен катаклизъм с колосални размери не може да не е отразен в пророческите Писания.

Quote
Та ето какво се случи... В един друг форум в който чета и понякога пиша - teenproblem.net - в подфорума Философия и Религия, на 11 май се регистрира потребител под името ANNUNAK, който пишеше много странни неща, в началото си помислих че е някакъв откачен, на местожителството му пишеше "Планетата Нибиру". Той твърдеше, като говореше много снизходително към нас, "човешката раса", че те, аннуаките са нашите богове и са ни създали. Твърдеше също, че те са дошли на земята защото тяхната планета Нибиру е почти разрушена. Това същество също много се опитва да заблуди всички, че християнството и Библията са създадени с цел заблуда на хората. До тук може да си кажете, че това е някакъв форумен трол, аз също не го взимах насериозно, но той изписваше огромни постове с хиляди заблуди, като използваше гениални методи, неща свързани с физиката, които ние не знаем, но сатана може да знае... ето ги темите:
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=404077
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=404376
Всичко е с цел да заблуди хората, че Господ не съществува и те са нашите създатели, на които трябва да се кланяме - това не е ли именно целта на сатана - да ни заблуди?

Според Писанието целта на сатана е да заблуди ако е възможно и избраните. Останалите така или иначе вече са дълбоко измамени.

Quote
Всичко е много свързано, дали това същество не е именно паднал ангел идващ от Нибиру?

Не може да е паднал ангел, защото пише на български. А българския език е много труден за научаване дори от човеци от други народи камо ли от скоро пристигнали паднали ангели.

Quote
Дори показва някаква тяхна азбука и пише по начин по който обикновен човек се съмнявам да може, а и колко трябва да си луд, за да ги пишеш всичките тия работи...

Достатъчно е младежа да е образован от българско държавно училище. По изкривен от това не му трябва да стане.

Quote
Говори за подземни обежища, в които отвличат хора - аз съм чувала че има такива места, в които тайните общества отвличат хора. Чувала съм и че зад всичките тея НЛО-та седят демоните...

Подземия са се правили още от древността и до ден днешен не спират да се правят. Още в Библията е написано:

Пс. 74:20  Зачети завета Си, Защото тъмните места на земята са пълни с жилища на насилие.

Под "тъмните места" се предполага места където няма светлина, сиреч подземия.

Зад НЛО стои и демонична и човешка технология. В повечето случаи вероятно е човешка. Още Хитлер е правил летящи чинии и това е документирано. Какво остава толкова поколения по-късно.

Quote
с цел да ни заблудят в съществуването на един 'космически разум'. Хора, извинявайте, това е най-дългото нещо което съм писала някога, моля ви да ми кажете вашето мнение какво е.

Проблема никога не е бил в наличието на "космическия разум" а в липсата на разум по земята. Ако хората се справят с второто няма да имат грижи с първото.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Sunshine.

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 17
Re: Новини - Последни времена
« Reply #74 on: May 15, 2011, 12:50:27 PM »
Разбираемо е че се съмнявате, но защо веднага отричате без да помислите малко? Езикът е най-малкия проблем, дявола знае много земни неща и доста просветен в неща, които дори не подозираме.
Аз писах на този АННУНАК и той ми отговори:
Знаеш ме кой съм.
Знаеш защо съм на тази планета.
Знаеш откъде идвам.
Знаеш моята цел.
Знаеш,че съм просветен във физиката.
Знаеш,знаеш,знаеш...
Като толкова знаеш:

1.Обясни ми ти какво разбираш под думата "Бог".
2.Кой мислиш,че те е създал,кога и откъде е дошъл?
3.Защо във вашият ДНК код има 223 извънземни гена?

Ако ми отговориш на тези 3 въпроса,аз също ще отговоря на твоите !