Author Topic: Новини - Последни времена  (Read 69304 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Новини - Последни времена
« Reply #45 on: October 01, 2010, 12:32:06 PM »
Добре, ще чета и ще мисля, може и да има някаква инертност в разсъжденията ми. Само искам да поясня , че като казвам обикновенни хора , имам в предвид например баба ми, която не разбираше много от думите, които използвам, когато и благовествах някога, но пак прие Исус, обикновенни в интелигентност, а не обикновенни  по грехове и с умерен егоизъм.  нали  Бог в писанията   казва , че избра простите неща , за да посрами мъдрите и че между нас няма мнозина благорони и интелигентни. Това което разбирам четейки Библията е , че Бог открива на търсещите и то пак ако иска, не на умните според света. Също друго което е врата за мъдростта е любовта, липсата на егоизъм във всяка област. Забелязала съм , че дори в свта , хората които имат любов към близките си и приятели имат библейски мъдрости без да знаят. Разбира се , при тях липсва основното-любовта към Бог и това е което ги спъва. Всъщност искам да попитам как мога да цитирам библията  във форума?Вие как го правите? За всичко което казах имам стих от библията , но не знам от къде да го извадя.
В едно си права, че Бог не говори за "интелигентност", защото думата няма да я срещнеш в Словото, поне в този смисъл. Говори за мъдрост и разум, които неща се добиват, а не са "вродени".

В Словото пише, че мъдростта е в белите коси. За съжаление аз не виждам в наши дни много мъдрост в белите коси, а по-скоро по-младите учат по-възрастните, което е плачевно. В Словото виждам, че възрастните са били изключително мъдри хора и младите са се учили от тях.

Това, че "врата за мъдростта е любовта" не е вярно, защото
1. Трябва да се дефинира за каква "любов" става въпрос
2. В Словото пише, че страхът от Бога е началото (или "вратата") за мъдростта

Любовта към Бога е да се пазят заповедите Му. А без да се познават заповедите Му няма как да се пазят. Следователно няма и как някой, който ненавижда Словото да обича Бога. Любовта към Бога не "става" за 1 ден. Първо трябва да се "намери" Бога, защото Той се крие.



Относно цитирането на пасажи от Библията: Ако използваш софтуер с библейските текстове, копираш текста там и в съобщението го Paste-ваш. Аз лично после маркирам този текст и щракам буквата [ B ] от иконките в лентата над текстовата област, докато пиша.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Прашинка

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 71
Re: Новини - Последни времена
« Reply #46 on: October 01, 2010, 13:53:56 PM »
 Цитат:1. Трябва да се дефинира за каква "любов" става въпрос.

 Под любов аз разбирам: Към Бог: Пазене на заповедите му и вярване на словото му чрез сърце и дела. И към ближния: Да правиш това , което искаш другите да правят на теб, да търсиш ползата на другите и след това своята, разбира се всичко това съобразено с Божието слово, а не с човешки приумици и емоции.
  В Библията описанието на Божията мъдрост-кротка , умолима  и т.н, много ми прилича на описанието за любовта- не се гордее, не завижда, не търси своето си и т.н , знаете ги и двете. Затова си мисля , че едното без друготе не може и казах, че любовта е врата за мъдростта, но май не се изразих правилно, защото бързах да напиша мнението си, съжалявам.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини - Последни времена
« Reply #47 on: October 01, 2010, 14:11:10 PM »
Quote
В едно си права, че Бог не говори за "интелигентност", защото думата няма да я срещнеш в Словото, поне в този смисъл. Говори за мъдрост и разум, които неща се добиват, а не са "вродени".

Само да вметна, че първото значение което лексикона дава на една от основните думи за "разум" в Писанието е "intelligence" - способността да се схваща. Липсата на тази способност осъжда човека да потъне в тъмнина:

Йоан 1:5  И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Новини - Последни времена
« Reply #48 on: October 01, 2010, 14:12:28 PM »
Quote
В едно си права, че Бог не говори за "интелигентност", защото думата няма да я срещнеш в Словото, поне в този смисъл. Говори за мъдрост и разум, които неща се добиват, а не са "вродени".

Само да вметна, че първото значение което лексикона дава на една от основните думи за "разум" в Писанието е "intelligence" - способността да се схваща. Липсата на тази способност осъжда човека да потъне в тъмнина:

Йоан 1:5  И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана.

Ахаа, интересно.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Новини - Последни времена
« Reply #49 on: October 01, 2010, 16:01:43 PM »
 Говорите за печата/белега/ на Бог, но тук аз чета:
Откровение 7:3-10
  3. Не повреждайте земята, нито морето, нито дърветата, преди да ударим печат върху челата на слугите на нашия Бог.
 4. И чух числото на подпечатаните - сто четиридесет и четири хиляди подпечатани от всички племена на израелтяните;
  5. от Юдовото племе - дванадесет хиляди подпечатани; от Рувимовото племе - дванадесет хиляди; от Гадовото племе - дванадесет хиляди;
  6. от Асировото племе - дванадесет хиляди; от Нефталимовото племе - дванадесет хиляди; от Манасиевото племе - дванадесет хиляди;
  7. от Симеоновото племе - дванадесет хиляди; от Левиевото племе - дванадесет хиляди; от Исахаровото племе - дванадесет хиляди;
  8. от Завулоновото племе - дванадесет хиляди; от Йосифовото племе - дванадесет хиляди; от Вениаминовото племе - дванадесет хиляди подпечатани.


Откровение 14:1 И видях, и ето, Агнецът стоеше на хълма Сион и с Него сто четиридесет и четири хиляди, които носеха Неговото име и името на Неговия Отец, написано на челата им.

 Т.е. само те ще имат печат.

  9. След това видях, и ето, голямо множество, което никой на можеше да изброи, от всеки народ и от всички племена и езици, стоящи пред престола и пред Агнеца, облечени в бели дрехи, с палмови клони в ръцете си,
  10. и викаха с висок глас: Спасението е от нашия Бог, Който седи на престола, и от Агнеца!

 А за белега на звяра, че ще е духовен:
Откровение 9:20-21
 20. И останалите човеци, които не бяха избити от тези язви, не се покаяха за делата на ръцете си, за да не се кланят вече на бесовете и на златните, сребърните, медните, каменните и дървените идоли, които не могат нито да виждат, нито да чуват, нито да ходят;

 21. също не се покаяха нито за убийствата си, нито за магиите си, нито за блудствата си, нито за кражбите си.

 А за това че ще е физически, да. Защо ? Тук трябва да се погледне цялата глава а не да се вадят отделни думи.

Откровение 13:1-18 
  1. И видях звяр, който излизаше от морето и имаше десет рога и седем глави; и на роговете му десет корони, а на главите му богохулни имена.
  2. Звярът, който видях, приличаше на леопард, а краката му бяха като крака на мечка, устата му като уста на лъв; и змеят му даде силата си, престола си и голяма власт.
  3. И видях една от главите му като че ли смъртно ранена; но смъртоносната му рана оздравя; и цялата земя удивена отиде след звяра и се поклониха на змея, защото даде властта си на звяра;
  4. поклониха се и на звяра, като казваха: Кой е като този звяр и кой може да воюва против него?
  5. И даде му се уста да говори горделиво и богохулно; дадена му бе още власт да действа четиридесет и два месеца.
  6. Той отвори устата си да изрече хули против Бога, да хули името Му и скинията Му и онези, които живеят на небесата.
  7. И му бе позволено да воюва против светиите и да ги победи; (след което) и му бе дадена власт над всеки род и народ, език и племе.
  8. И ще му се поклонят всички, които живеят на земята, всеки, чието име не е било записано в книгата на живота на Агнеца, заклан от създаването на света.
  9. Ако има човек ухо, нека слуша.
  10. Ако някой откарва в плен, и той в плен ще отиде; ако някой убива с меч, и той трябва да бъде убит с меч. Тук са нужни търпението и вярата на светиите.
  11. И видях друг звяр, който излизаше от земята; и имаше два рога, като агнешки, а говореше като змей.
  12. Той упражняваше цялата власт на първия звяр в неговото присъствие и принуди земята и живеещите на нея да се поклонят на първия звяр, чиято смъртоносна рана беше оздравяла.
  13. И вършеше големи знамения, дори предизвика и огън да слиза от небето на земята пред човеците.
  14. Той мамеше живеещите на земята чрез знаменията, които му беше позволено да извърши пред звяра, като казваше на живеещите на земята да направят образ на звяра, който беше ранен от меча и оздравя.
  15. И (след което)му бе позволено да вложи дихание в образа на звяра, така че образът на звяра да проговори; също и да направи да бъдат избити онези, които не се покланят на образа на звяра.
  16. И (и чак след това)принуждаваше всички, малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби, да им бъде сложен белег на десницата или на челата им,
  17. за да не може никой да купува или да продава освен онзи, който носи за белег името на звяра или числото на неговото име.
  18. Тук е нужна мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест.

 Т.е. когато принуди хората да си слагат този белег /чип примерно/ въобще може и да няма живи светии които да не искат да си го сложат.
 А защо както казвате да не принуди светиите да си го сложат сега - защото не му е позволено от Бог:

Откровение 17:
 8. Звярът, който си видял, беше, но го няма вече; обаче скоро ще излезе от бездната и ще отиде в погибел. И земните жители, всеки, чието име не е написано в книгата на живота от създаването на света, ще се зачудят, когато видят, че звярът беше и го няма вече, но пак ще дойде.

17. Защото Бог вложи в сърцата им желание да изпълнят Неговата воля, като действат единомислено и предадат царската си власт на звяра, докато се сбъднат Божиите думи.

  Т.е. те не могат да го направят понеже не им е позволено, а не защото не могат да го направят. Всичко ще стане по определен ред, такъв какъвто Бог е промислил.

    И все пак до тук стигнах като, четях вас и търсих. За което Благодаря :) Заедно можем да се спасим като си помагаме, но не и без Божията помощ ;)
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

small axe

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 972
Re: Новини - Последни времена
« Reply #50 on: October 01, 2010, 18:30:39 PM »
До самият край и пришествието на Господа ще има живи светии на земята, които няма да приемат белега. Тоест този белег не може да се слага насила.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Новини - Последни времена
« Reply #51 on: October 01, 2010, 18:59:01 PM »
Виж аз не казвам, че ще е насила, а принудително т.е. ако примерно имаш кредит към банка ще те привикат в съда и ще ти кажат или да го връщаш по някакъв начин или да си сложиш чипа за да не можеш да се скриеш от властите. Идеята е, че няма да те вържат, а ще те принуждават различно е.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Новини - Последни времена
« Reply #52 on: October 01, 2010, 19:19:14 PM »
  Темата има общо с тази тук, понеже е част от плана им за световен контрол - чрез храна. Като останем гладни ние, семействата ни и познатите ни пак ще сме принудени да ги потърсим, а техните ГМО продукти ще бъдат много разпространени по малките ферми които може и да не устоят когато от някъде дойде ГМО култура, а даже могат да бъдат съдени за това, че расте при тях. Друго за контрол за момента не се сещам. Но, принуждението ще идва от различни страни. Така, че не подценявайте чипа ! Вероятността да е библейския е доста голяма. Относно тактиките на врага, и това, че е очевидно и видиш ли поради това няма да се ползва - ами рядко, но все пак се прави, най-очакваните неща се ползват именно поради това, че хората си казват - а бе тия това няма да го ползват щото е очевидно.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини - Последни времена
« Reply #53 on: October 01, 2010, 19:28:35 PM »
Quote from: Прашинка
Мойта скромна логика ме кара да си мисля , че ще има и физически белег, който ще е естествен завършек на вътрешните убеждения.Дали ще е чип или наноробот или нещо друго, не знам. Но ще е постижение на науката, чрез която дявола действа, а белега на Бог, Той ще постави чрез Духа си , защото Божия начин  винаги е бил различен.

Въпросът не е дали Божият начин е различен, а дали сатана копира и фалшифицира това, което прави Бог. Да не забравяме, че сатана е поклонник и търсач на знание, а Бог е съвършен в знание, затова и сатана копира нещата на Бога.

Истинския белег/печат на Бога - това е Христовия образ, а белега на звяра е образа на звяра. Цялата битка в която сме въвлечени е битка между два образа. Затова, която Писанието казва, че Бог ще положи на челата на светиите си Своето Име (Откровение 14:1) - то това означава Христовия образ, Христовият характер изобразен в тях. Защото името в Писанието е свидетелство за същността, за естеството, за характера.

По същия начин за белега на звяра се казва:

 Откр. 13:17. за да не може никой да купува или да продава освен онзи, който носи за белег името на звяра или числото на неговото име.

Тук много ясно се вижда, че сатана точно копира Божият начин. Бог поставя за печат Своето Име, и сатана поставя за белег името на звяра. Ако изследвате в Писанията значението на "името" ще видите, че става въпрос точно за образ, за същност, за характер. Ето защо както Божият печат е от духовно естество, така е и белега на звяра от духовно естество.

Сега в стих 17 има една интересна подробност и тя е че белега на звяра ще има ДВЕ РАЗНОВИДНОСТИ. Едната ще бъде "името на звяра" а другата ще бъде "числото на неговото име".

Тук е логично да свържем този факт с това, че белега на звяра ще се постава на ДВЕ РАЗЛИЧНИ МЕСТА. Едното е "челото" - т.е тук имаме пълно копиране на това, което Бог прави. Другото е "на дясната ръка."

Следователно имаме две ситуации, едната е пълно копиране на Божият начин - слага се на челото името на звяра за белег. Другата е по-различна - поставя се на дясната ръка числото на името на звяра.

Прави впечатление и думата ИЛИ. Т.е от хората ще се изисква да имат едното от двете, а не и двете едновременно. Тези факти не бива да ни убягват. Щом Писанието описва и двата начина, значи има защо.

Quote
Аз казах , че белега няма да може да се слага насилствено- , че не знам как -Бог го е измислил.  Факта , че има цифра -означава , че ще има нещо , което ще чете цифрата и някъде, където ще е написана.

Първо не мисля, че Бог го е измислил това как ще се слага белега на звяра. Това поставяне го прави лукавия и той си го мисли, защото това е неговата система на управление. Затова не можем да кажем, че Бог ги измисля тези неща. Те са от мъдростта на този век.

Факта, че се говори за цифра ВЪОБЩЕ не означава, че "ще има нещо, което да чете цифрата някъде". По-горе вече отбелязах, че белега на звяра има две разновидности, "името" и "числото на името." Ако има нещо "което да чете цифрата някъде" - то как ще чете единия белег, който няма да е с цифра? Още повече, че вече дадох достатъчно аргументи, че "името" е характера, образа. И да се покланяш на образа на звяра означава да одобряваш, да приветстваш подобен характер.

Днес например много се говори за равенство, за толерантност, за обединение - създават се едни НОВИ ЦЕННОСТИ - които са в пълен разрез със ценностите на Божията правда. Когато човек възприеме тези ценности, той започва да се формира според тях, неговия образ, неговия характер се преобразява съобразно с тези ценности. Именно това е и поклонението към образа на звяра, това е и приемането на неговия белег. Ако вие чакате чипове, чакайте си ги колкото си искате, междувременно белега вече се изобразява във вас - чий белег обаче, няма нищо общо с чиповете, има всичко общо с това чия правда следвате. Тази на звяра или тази на Божият Син.

И забележете - правдата на звяра не изглежда зла външно погледнато. Тя говори за мир, за разбирателство, за равенство, за толерантност - все "хубави" неща. Но само човек който наистина познава Бога на Авраам, Исаак и Яков - ще разпознае в тях мерзостта на запустението.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Новини - Последни времена
« Reply #54 on: October 01, 2010, 19:57:20 PM »
И забележете - правдата на звяра не изглежда зла външно погледнато. Тя говори за мир, за разбирателство, за равенство, за толерантност - все "хубави" неща. Но само човек който наистина познава Бога на Авраам, Исаак и Яков - ще разпознае в тях мерзостта на запустението.

Тук съм съгласен и това идва от неразбирането на "обичай ближния си". Тук мисля, че Watchman би го обяснил по-добре от мен.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Новини - Последни времена
« Reply #55 on: October 01, 2010, 20:05:16 PM »
Откр. 13:17. за да не може никой да купува или да продава освен онзи, който носи за белег името на звяра или числото на неговото име.

  Относно това мисля, че то вече е в сила и работи от доста време насам. За да има човек собствен бизнес и да има голям успех, а не просто да припечелва по-нещо трябва да лъже доста, а така става син на бащата на лъжата. Вероятно ще дойдат времена когато без лъжа ще е невъзможно да се печели.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]

Прашинка

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 71
Re: Новини - Последни времена
« Reply #56 on: October 01, 2010, 20:08:08 PM »
 Цитат:
Аз казах , че белега няма да може да се слага насилствено- , че не знам как -Бог го е измислил.  Факта , че има цифра -означава , че ще има нещо , което ще чете цифрата и някъде, където ще е написана.
 Цитат:Първо не мисля, че Бог го е измислил това как ще се слага белега на звяра. Това поставяне го прави лукавия и той си го мисли, защото това е неговата система на управление. Затова не можем да кажем, че Бог ги измисля тези неща. Те са от мъдростта на този век.
   А, не , извинявам се , ама трябва да уточня , че нямам в предвид, че Бог е измислил как ще се слага белега на звяра, имам в предвид , че е измислил как няма да е насилствено, тоест, Той ще ограничи злите му намерения, защото е по-мъдър, естестествено.

Прашинка

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 71
Re: Новини - Последни времена
« Reply #57 on: October 01, 2010, 20:17:16 PM »
Но разбира се  не настоявам , че ще има чип, просто така мислех до сега. Сега ще разсъждавам по въпроса.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Новини - Последни времена
« Reply #58 on: October 01, 2010, 20:38:37 PM »
Откр. 13:17. за да не може никой да купува или да продава освен онзи, който носи за белег името на звяра или числото на неговото име.

  Относно това мисля, че то вече е в сила и работи от доста време насам. За да има човек собствен бизнес и да има голям успех, а не просто да припечелва по-нещо трябва да лъже доста, а така става син на бащата на лъжата. Вероятно ще дойдат времена когато без лъжа ще е невъзможно да се печели.
Убягва ти нещо, че среброто и златото е на Бога и за Бога няма значение времето, нито порядките да се прави бизнес. Яков излезе много богат от дома на Лаван без да трябва да го лъже (след което му се смени името от "измамник" на "борец с бога").

Мнозина опитват да правят нещо без да се надяват на Бога и се втурват на първата "по-голяма поръчка", която може да има "малко нечестие", ама нали ще им "донесе пари".

И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Nikolay

  • Слугуващ
  • *******
  • Posts: 1053
Re: Новини - Последни времена
« Reply #59 on: October 01, 2010, 22:13:47 PM »
Откр. 13:17. за да не може никой да купува или да продава освен онзи, който носи за белег името на звяра или числото на неговото име.

  Относно това мисля, че то вече е в сила и работи от доста време насам. За да има човек собствен бизнес и да има голям успех, а не просто да припечелва по-нещо трябва да лъже доста, а така става син на бащата на лъжата. Вероятно ще дойдат времена когато без лъжа ще е невъзможно да се печели.
Убягва ти нещо, че среброто и златото е на Бога и за Бога няма значение времето, нито порядките да се прави бизнес. Яков излезе много богат от дома на Лаван без да трябва да го лъже (след което му се смени името от "измамник" на "борец с бога").

Мнозина опитват да правят нещо без да се надяват на Бога и се втурват на първата "по-голяма поръчка", която може да има "малко нечестие", ама нали ще им "донесе пари".

  Tihomir
  Бог е създал всичко, нормално е среброто и златото да са негови както и всичко останало. Бог иска като вършим някаква работа да я вършим съвестно и без лъжа, но с усърдие и молитва. И да не мислим за утрешния ден и за това как да трупаме богатства.
  А за бизнеса - който има собствен би трябвало да знае колко се печели ако всичко е според законите на РБ и колко се печели ако се заобиколи това онова. Да не говорим за лъжлива реклама и т.н. Това имам в предвид аз.
Мир вам. Благодат да бъде с всички ви. [Амин]