Author Topic: Чудесата и "чудотворците"  (Read 14581 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Чудесата и "чудотворците"
« on: November 23, 2007, 12:12:53 PM »
Под "чудотворците" по-скоро имам предвид съмнителните хората, чрез които стават чудеса.

Чудеса винаги е имало и за напред ще се увеличават.
Ясно е, че не можем да градим вярата си на свръхестественото и на чудесата.
Но все пак да разгледаме нещата.

Какво е нужно за едно чудо? Вярата достатъчна ли е или трябва и богоугоден живот?
До колко трябва да ни интересува живота на хората, чрез които се случват чудеса?

Матей 7:
16. От плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репеи?
17. Също така, всяко добро дърво дава добри плодове, а лошото дърво дава лоши плодове.
18. Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове.
19. Всяко дърво, което не дава добър плод, отсича се и се хвърля в огън.
20. И тъй, от плодовете им ще ги познаете.
21. Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.
22. В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?
23. Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.


Виждаме хора, които са изгонвали бесове и са правили велики дела в Исусовото име. И накрая Бог им казва, че никога не ги е познавал.

Ако виждаме грозде от трън, какво следва да си помислим, че това или не е трън или не е истинско грозде.

Въпросът е, чрез кого са извършени тези дела?
Чрез дявола ли са извършени или чрез Божията сила? (От какъв зор дявола ще гони демони, освен ако подменя демони с цел заблуда)
И може ли дявола да прави свръхестествени, а не технологични (както спомена Watchman в темата за НСР) чудеса?
Възможно ли е хората да са започнали с Бог и да са се възгордели в последствие?
Бог би ли работил чрез тези хора, въпреки беззаконието им?

Също чудесата, станали чрез молитва към светии, чрез мъртви кости, икони и прочие. Би ли действал Бог да направи чудо, ако човека не е в час и се моли на иконата примерно (защото до толкова му стига знанието)?
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #1 on: November 23, 2007, 12:30:00 PM »
Здравей johnny_fx,

Моето участие в тази тема ще започна с едно видео което силно препоръчвам -

Messages from Heaven

Става въпрос за много добро фактологическо и библейско изследване  на случки където се явява личност представяща се като Мария, майката на Исус, за посланията и чудесата които стават при това, същевременно подкрепено от църквата, което произвежда милиони последователи по света.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

Joyssie

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 48
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #2 on: November 23, 2007, 23:18:14 PM »
Страхотно филмче, mak! Много благодаря че го пусна тук.
Вече съм "по-спокойна" (ако това е точната дума), че си изясних тези смущаващи "божии" чудеса по света.
Но е много жалко за всички тези милиони заблудени овце дето вярват с цяло сърце на тези сатанински заблуди.

Чак сега схванах стиховете от Еремия и Откровение за "царицата на народите".

VPP

  • Изгонен
  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
  • Преди всичко обичайте се един друг
    • www.vasilpetrov.org
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #3 on: November 24, 2007, 11:27:55 AM »
Ще дам един конкретен отговор по този въпрос защото от години се движа в тази област и нямам нищо против да виждам Божиите чудеса всеки ден. По - скоро жалко е там където те не се случват! Исус каза ясно: - Мт. 10:7-8 И като отивате, проповядвайте, казвайки: Небесното царство наближи. Болни изцелявайте, мъртви възкресявайте, прокажени очиствайте, бесове изгонвайте; даром сте приели, даром давайте. Посланието е ясно и няма нужда от тълкуване. Чудесата са част от нашето ежедневие. Разбира се, че ние няма да градим върху тях като основа на вярата ни, но опасноста от тяхното отхвърляне може да доведе до непознаване и отхвърляне словото н Бог. Като говорим за чудо  ние говорим за Бог, защото Той е Бог на чудеса и е свръхестествен. В 1Кор. 12:28 се казва - "И Бог е поставил някои в църквата да бъдат: първо апостоли, второ пророци, трето учители, други да правят чудеса, някои имат изцелителни дарби, други с дарби на помагания, на управлявания, на говорене разни езици." Отхвърляйки свръхестесвеното отхвърляме и дарбите на Святия Божии Дух. Какво беше свидетелството за Исусовото служение - Мт. 11:2 -6 "А Иоан като чу в тъмницата за делата на Христа, прати от учениците си да Му кажат: Ти ли си оня, Който има да дойде, или друг да очакваме?  Исус в отговор им рече: Идете, съобщете на Иоана това, което чувате и виждате: Слепи проглеждат, куци прохождат, прокажени се очистват и глухи прочуват; мъртви биват възкресявани, и на сиромасите се проповядва благовестието.  И блажен оня, който не се съблазнява в Мене." Чудесата са за днес и трябва да ги виждаме да се случват. Тези чрез които стават не са повече от другите - просто дарби. Всеки има различни дарби и трябва да се научим да ги приемаме и да се възползваме от тях. А не по стар български обичай да отхвърляме всичко това което не разбираме. Нека Бог да ви води във свръхестествено помазание. Това е моето мнение.


1Ин. 3:8 Затова се яви Божият Син, да съсипе делата на дявола.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #4 on: November 28, 2007, 00:38:03 AM »
Чудеса и знамения стават и ще стават, но ние трябва да изпитваме духовете чрез, които стават.
Чародеите на фараон правиха , същите чудеса, които правеше Мойсей.
Момата от Деяния 16 глава, се провикваше, че Павел и учениците проповядват път за спасение(което беше истина), но Павел заповяда на духа да излезе от нея-защо?-защото беше манипулиращ дух-
имаше за цел да докара печалба , а не да провъзгласи Христос.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #5 on: December 07, 2007, 11:07:51 AM »
Мислейки по тази тема изминалите дни, въпреки че не директно по въпросите на johnny_fx, сетих се за един случай на изцеление в Библията, мисля че е доста интересен, и би било добре да го разгледаме. Най-много имайки в предвид цирковете и театрите които стават на сцените, на тъй наречените изцелители. Нека да видим какво направи Господ Исус:

Mar 7:31  И като излезе пак из тирските предели, дойде през Сидон към галилейското езеро, през сред декаполските предели.
Mar 7:32  И довеждат при Него един глух и заекващ човек, и молят Му се да положи ръка на него.
Mar 7:33  Исус, като го отведе от народа насаме, вложи пръстите Си в ушите му, и, като плюна, докосна се до езика му;
Mar 7:34  и погледна към небето, въздъхна и му каза: Еффата, сиреч, Отвори се.
Mar 7:35  И ушите му се отвориха, и връзката на езика му се развърза, и той говореше чисто.
Mar 7:36  И заръча им никому да не кажат това; но колкото повече им заръчваше, толкова повече те го разгласяваха;
Mar 7:37  защото се чудеха твърде много, и думаха: Всичко върши добре; и глухите прави да чуват, и немите да говорят. 



като го отведе от народа насаме,

Какво направи Исус? Извика телевизията и камерите да го снимат? Трябваше ли да се доказва на някой? Трябваше ли да срамува човека пред народа? Исус никога не си прави шоу с хората! Никога!

Тогава от къде и на каква основа гледаме тези шоута по телевизиите, на сцените, на тъй наречените изцелителни събрания?

Исус никога не би допуснал народа да се присмива на болния! А защо го виждаме днеска? Защо е това манипулиране с камери и пари? Защо даже светът се присмива? Защо са тези търговци в храма?

Къде е примера Христов? Вярвам че го има! Но не винаги можем да знаем сега, един ден ще разберем повече.

Някои от първоначалните въпроси, са засегнати и в тази тема.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #6 on: January 04, 2008, 18:30:42 PM »
Здрвейте.Прочетох всички мнения по темата и реших да кажа и моето мнение.Светоста е номер едно в всеки християнски живот и мисля че няма две мнения по въпроса.Но мисля че има едно залитане.Слушал съм проповеди които едва ли не трябва да имаш заслужил маистор по святост.И потозиначин се нанася  вина върху хората.Но нека погледнем словото.Вдеяние на апостолите се вижда че заедно с светоста вървят чудесата и знаменията.Издигна се роптане за храната  на вдовиците,Павел изобличи Петър че се дели с юдеите,послеПавел се раздели с Варнава но чудесата и знаменията си вървяха.Или Заедно с освещаването макар че падаха и ставана чудесата бяха факт.

prezvitera

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 24
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #7 on: January 12, 2008, 11:49:27 AM »
Зависи какъв извод си направиш от това. Ако си направиш извод, че можеш да грешиш и да служиш на Бога, то ще сбъркаш. Той казва: "Бъдете святи, както аз съм свят". Ако си направиш извод, че въпреки, че си паднал, Бог има сила да те вдигне отново във святост, то си прав.

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #8 on: January 12, 2008, 12:37:47 PM »
prezvitera,

Знаеш ли какво означава "свят"?
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

prezvitera

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 24
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #9 on: January 12, 2008, 12:56:50 PM »
?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #10 on: January 12, 2008, 19:13:47 PM »
Презвитер идеята ми е тази  че светоста и чудесата и знаменията трябва да вървят ръка за ръка

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #11 on: January 13, 2008, 00:23:43 AM »
Гледам, че използвате много думата "свят", но някак си не в значението, което е в Словото.

Quote
Зависи какъв извод си направиш от това. Ако си направиш извод, че можеш да грешиш и да служиш на Бога, то ще сбъркаш. Той казва: "Бъдете святи, както аз съм свят". Ако си направиш извод, че въпреки, че си паднал, Бог има сила да те вдигне отново във святост, то си прав.

Затова запитах дали е ясно какво първо означава "свят", защото тук се говори за някакви грехове и падения и после "вдигане в святост", което ми е непонятно като твърдение от Писанието.

Не е ясно какво означава "свят" и затова и хората, които вършат чудеса и пред външните показват добри дела ще бъдат наречени "святи", но не "святи", според Словото.



И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

evangelista1962

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 245
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #12 on: January 18, 2008, 19:53:22 PM »
Тихомире какво не ти еясно.Словото казва ако 7 пъти падаш пак ще станеш . как мислиш какво означава падането/

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Чудесата и "чудотворците"
« Reply #13 on: January 19, 2008, 00:50:57 AM »
Не е ясно, защото Словото не казва така.

Там се говори за праведния, който и седем пъти да падне пак ще стане. Не всеки като падне седем пъти пак става, нито става въпрос за "вдигане в святост".

Аз не виждам Писанието да казва "Бог ще те издигне в святост", но пише "Бъдете святи", което е явна заповед към тези, които Бог е родил отново. Тук е въпросът: Какво означава "свят"?

Виждам също, че тези, които вършат чудеса и знамения за мнозина автоматично се категоризират като "святи" и "праведни", но Писанието говори, че ще има мнозина, които ще се оправдават пред Господ, че са вършили велики дела (не е записано да са лъжливи велики дела), но всъщност ще бъдат счетени за нечестиви:
Матей 7
[21] Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.
[22] В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?
[23] Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.


И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?