Author Topic: Новини за Генно Модифицирани Храни  (Read 57039 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #15 on: June 13, 2008, 00:57:30 AM »
Представя се, че се модифицират разстенията и животните за да има по висока производителност, за изхранването на хората, но дали това е истинската цел?
В САЩ много хора са били заразени със салмонела от домати.

http://www.cdc.gov/salmonella/saintpaul/

Салмонелата е бактерия, която живее в червата на хората и животните,но не и в разстенията. По доматите(а не вътре в доматите)може да попадне, от почвата. Ако се измият доматите добре -няма проблеми.
Но как е попаднала вътре в доматите бактерия която не вирее в разстенията?
Територията на щатите засегнати от тази епидемия е твърде голяма. Също не се знае в кой точно вид домати е. Ако някой е наранявал доматите нарочно и ги е заразявал-малко трудно тези домати да прекосят цяла Америка на камиони и да пристигнат във вид някой да ги  купи и яде.
Моето лично мнение е,че бактерията се имплантира генно в доматите. Иначе защо,когато се задава въпроса дали хората ако консумират домати от местните ферми ще се заразят, ги насочват да се обърнат към продавачите на  разсад и към листа на FDA.

During this outbreak, is it safer to eat locally grown tomatoes?
Consumers should confirm with their retailers that the source of "locally grown" tomatoes is one of the sources listed on the FDA list located at http://www.fda.gov/oc/opacom/hottopics/tomatoes.html*.



Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #16 on: June 13, 2008, 22:52:52 PM »
Quote from: pironka
Моето лично мнение е,че бактерията се имплантира генно в доматите.

Това е много интересен момент, ако наистина са решили да заразят естествените растения с разни болести като замърсяват генетично семената които се продават. Като се има предвид че компаниите за семена вече са изкупени почти всички от корпорациите които произвеждат ГМО, това е напълно логично и възможно.

Нещо повече аз виждам съвсем ясна стратегия в този подход, а именно заразявайки тайно естествените растения те биха могли да кажат вижте естествените растения не са безопасни и лесно се заразяват а нашите ГМО растения не се заразяват, следователно трябва да се забранят естествените и да се продава само ГМО.

Такава логика виждам аз зад това което се случва.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

goodwill

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 14
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #17 on: June 14, 2008, 02:00:29 AM »
Хубаво,по някое време нещата ще стигнат до там,че ще забранят да произвеждаме.Обаче,нима ще влязат примерно в гостната ми и ще ми забранят да си отглеждам пресен лук?До там ли ще се стигне?
Доколкото знам ГМО в Европа още не са твърде разпространени и все още тепърва навлизат,дано не стане прекалено бързо.Но пък от друга страна библейските пророчества се изпълняват всеки ден.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #18 on: June 14, 2008, 02:03:44 AM »
Ако днес чуят че някой в гостната си отглежда марихуана, дали няма да влязат вътре да изземат всичко и да го арестуват? И защо? Защото марихуаната е криминализирана със закон. Така ще бъде и със всяко растение, което успеят да криминализират.

Отделно ти ще можеш ли да се изхранваш с това което отглеждаш в гостната си?
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

Kristiana

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 213
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #19 on: June 14, 2008, 14:21:11 PM »
Изглежда така сякаш,че когато установят със закон забраната,ще трябва да ядем само боклуци,които нямат нищо хранително и полезно в себе си,тогава...Вие знаете, че когато човек не се храни пълноценно,се чувства доста отпаднал и имунната му защита е снижена почти до минимум.Означава ли това ,че храната ще е едното от нещата,които ще ни "унищожават"?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #20 on: June 14, 2008, 20:44:45 PM »
Ако корпорациите успеят да сложат контрол над храната те ще успеят да имат тотален контрол над населението. Те вече успяха да наложат тотален контрол над паричната система и с това контролират огромна част от дейностите на човеците, но все още ги притеснява свободомислието на една част от хората и те имат нужда да дрогират населението чрез натъпкани с дрога и химикали храни и вода!

За това какво слагат във водата, която се предлага по тръбите можете да прочетете тук:
http://news.ibox.bg/news/id_450761096 и не само правят това, но тук има хора които могат да свидетелстват че в САЩ им забраняват да ползват изворна вода и ги задължават да ползват заразената и пълна с дрога от тръбите.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

mak

  • Administrator
  • Служещ
  • *****
  • Posts: 655
    • http://www.fellowshipbg.org
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #21 on: June 15, 2008, 00:03:14 AM »
...в САЩ им забраняват да ползват изворна вода и ги задължават да ползват заразената и пълна с дрога от тръбите.

Ето един цитат от 1947 година, от документ с инструкции за контрол над населението по времето на комунизма.

"28. Да се обърне внимание на всички новостроящи се градове и квартали да не се изгражда друг освен главен водопровод. Всички стари кладенци и локални водопроводи да се ликвидират систематично."

Източник: http://oshte.info/doc/other/022.htm

Това са били начални крачки в контрола над населението, днеска много хора мисля че не живеят в комунизъм, но истината е че се готви нещо много по-страшно и усъвършенствувано. Комунизма е бил само тест период.
"Той ти е показал, човече, що е доброто; И какво иска Господ от тебе, Освен да вършиш праведното, да обичаш милост, И да ходиш смирено със своя Бог? " Михей 6:8

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #22 on: June 16, 2008, 16:03:51 PM »
За да са сигурни в САЩ, че населението не използва кладенчова вода-в отходните води се слагат специални камери, които отчитат колко вода е преминава в отходния канал на дадено домакинство. Камерата може да засича и химическия състав на водата. Така ,че може да се рабере кой откъде, черпи водата. Ако се разбере,че се черпи от кладенеца- естествено има огромни глоби.

byFaith

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 231
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #23 on: June 16, 2008, 18:17:50 PM »
За да са сигурни в САЩ, че населението не използва кладенчова вода-в отходните води се слагат специални камери, които отчитат колко вода е преминава в отходния канал на дадено домакинство. Камерата може да засича и химическия състав на водата. Така ,че може да се рабере кой откъде, черпи водата. Ако се разбере,че се черпи от кладенеца- естествено има огромни глоби.

Пиронка, това постановление за изворните води съвсем отскоро ли е? Доколкото знам много хора използват кладенчова вода поне за поливане, ако не и за пиене в САЩ, особено в селските райони. Тук само за питейна вода ли става дума или изобщо за вода от кладенци да не се използва? Ти говориш за измерване на количеството минало през отходния канал; а какво става ако водата си я изливаш в двора да кажем и тя не минава през канализацията? Във всички случаи това е голямо зло, което и в България, както вървят нещата, няма да се забави. А е писано в Откровение, че при Божия съд една трета от сладките води на земята ще станат негодни за пиене:

Rev 8:10  И като затръби третият ангел, падна от небето голяма звезда, която гореше като светило, и падна върху третата част от реките и върху водните извори.
Rev 8:11  А името на звездата е Пелин, и третата част от водите стана пелин, и много човеци измряха от водите, защото се вгорчиха.


Aз лично съм чувал от баба ми и дядо ми за едно село в Предбалкана преди години, което запустяло поради отравяне на водата. Много хора умряли, а другите напуснали.
Кой ще възлезе на хълма Господен? И кой ще застане на Неговото свето място?
Оня, който е с чисти ръце и с непорочно сърце, Който не е предал на суета душата си, и не се е клел на лъжа.
Той ще приеме благословение от Господа, И правда от Бога на спасението си. (Псалом 24:3-5)

pironka

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 157
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #24 on: June 18, 2008, 02:34:38 AM »
Aз лично знам със сигурност за това отпреди 3 години. Кладенчовите води се използват за всичко в САЩ -за пиене, поливане, миене и т.н.  Те се изпомват с електрически помпи от кладенеца- по- студени са, по -"вкусни" са и по-евтени.На всеки 6 месеца собственика е длъжен да доставя проба за изследване от чешмата.
Когато искат да ти затворят кладенеца ти казват, че изведнъж водата ти е станала негодна за пиене( всякаква употреба) и щеш, не щеш затваряш кладенеца и се включваш към градския водопровод.Плащаш  на обшината да дойде човек да ти запечата кладенеца.
Не може да се излива водата в двора, защото не е хигиенично и защото те знаят количеството изразходвана вода и същото количеството вода трябва да отиде в канала.
Наскоро в MIdwest валяха страхотни дъждове. Водите се смесиха с изходните води и може човек да си представи каква вода се пие от градския водопровод. Вече има случай на зарязаване на хората с E.Coli бактерия от мръсната вода.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #25 on: November 11, 2008, 13:45:12 PM »
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=580034
Европейските лидери се срещнаха тайно, за да решат какво ще има в чиниите ни

"От години в европейските страни се води дебат за ползата и вредата от генно модифицираните растения и храни (ГМХ). Старият континент е едно от последните островчета в света, където тези култури са сравнително ограничени със закони. Миналия месец обаче в. "Индипендънт" съобщи за две тайни срещи на европейските лидери, в които се е дискутирало как по-бързо и масово да бъдат лансирани тези храни в страните от съюза. Става ясно, че в излъскването на имиджа им ще се включат големите селскостопански производители и, разбира се, фирмите - монополисти на биотехнологичния пазар."

"Смущаващото в новината е, че срещата е проведена тайно и че премиерите на ключови държави лобират активно за бързото лансиране на тези храни едва ли не с цената на всичко. Можем да очакваме масови рекламни кампании, които да атакуват потребителя с послания, разкриващи генното инженерство с човешко лице."
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Прашинка

  • Посещаващ
  • **
  • Posts: 71
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #26 on: May 15, 2009, 01:14:55 AM »
Искам да попитам , семената които се продават в малките шарени  хартиени пликчета по пазарите , дали са генномодифицирани. А какво представляват хибридните семена, от които като порасне растението, на следващата година не давало плод , а трябва пак да си купиш семе. Едно и също ли е с ГМО? Какви семена да си купувам? Как да ги познавам? На пликчето няма информация. Желанието ми е да се сдобия с истинско семе от домат/например/ и за следващата година да посадя от собствено събрано семе.

johnny

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 293
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #27 on: May 15, 2009, 09:22:57 AM »
Хибридните растения са модифицирани и на практика можем да ги приемем за ГМО.

От тук може да се поръчат семена и да се прочетат насоки за собствено семепроизводство.
Ако и да ме убие Той, аз ще Го чакам...

Tihomir

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 2794
    • FellowshipBG
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #28 on: May 15, 2009, 10:10:14 AM »
Аз питах в един магазин за сортови семена дали имат генно модифицирани и те ми казаха, че нямат. Тогава отидох и си купих от (уж) немодифицираните.
И отговори Исус и рече им: Не за това ли се заблуждавате, понеже не познавате писанията нито силата Божия?

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Re: Новини за Генно Модифицирани Храни
« Reply #29 on: May 15, 2009, 10:23:13 AM »
Аз мисля, че хибрид и ГМО са две много различни неща. Хибрид може да се получи по естествен начин чрез взаимно опрашване, докато за ГМО  е нужно агресивно и напълно не ествествено внасяне на чужди по естество и същност гени в растения, животни и хора.

Типичен пример за ГМО би било домат с гени от риба с цел да са по-трайни и да не гният, и тем подобни неща.

Иначе най-добрия вариант би бил да се създадат собствени култури и да се поддържат, като могат да се вземат семена от баби и дядовци на село, които десетилетия се отглеждат по естествен начин. Или ако има биосертифицирани доставчици на семена.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.