Author Topic: Беше ли Христос наистина 3 дни и 3 нощи в сърцето на земята?  (Read 28881 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IvanQS

  • Съпричастен
  • ****
  • Posts: 149
2 Петрово 1:2
Благодат и мир да ви се умножи чрез познаването на Бога и на Исуса, нашия Господ.


Ако не познаваме и отдаваме полагащото се уважение,към Божието Слово няма как да разпознаем характера и волята на Бог за нас .

Не познаването на Бог ще ни предаде на заблуда ,която ще цели даже и отричнето на някои от Създателя,чрез подмяна на характера и образа на Господаря,както и очакванията в погрешна посока.

Даже ще има хора ,които ще убиват други ,като си мислят ,че по този начин изразяват ревност във вярата.

Ереси винаги ще има ,докато тече времето на самоопределението за цялото човечество ,но тези,които са Негови ще познават гласът Му и ще бъдат опазени до края.

Watchman отново мъдро посъветва, с ересите не се спори,а се приключва.

Ако трябваше да се обрязваме сега, то трябва да скъсаме и обезсмислим много станици от Божието Слово .

Ако познаваме характера и Словото на Бог винаги ще  имаме благодат и мир с Бога.
Псалми 91:14
Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ, Затова ще го избавя; Ще го поставя в безопасност, защото е познал името Ми.

sambapti

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Има един момент от евангелието на Йоан, който не може да се открие в останалите книги, описващи живота на Исус и по-точно, времето след възкресението и преди възнесението му.

 15. Казва й Исус: Жено, защо плачеш? кого търсиш? А тя понеже го имаше че е градинарът казва му: Господине, ако си го ти изнесъл, кажи ми де си го положил, и аз ще го взема.
  16. Казва й Исус: Марийо! Тя се обърна и рече му: Равуни! което се казва, Учителю!
  17. Казва й Исус: Не се допирай до мене, защото не съм възлезъл още при Отца си, но иди при братята ми и кажи им: Възлезвам при Отца моего и Отца вашего, и Бога моего и Бога вашего.

Очевидно с тези думи Исус възпира жената от физически контакт с възкресеното му тяло. Но само няколко стиха по-надолу имаме друга ситуация.

  27. После казва на Тома: Дай си тука пръста и виж ръцете ми; и дай ръката си и тури в ребрата ми, и не бъде неверен, но верен.

Какво е обяснението на тези привидно противоречиви ситуации и каква е причината за тази забрана на Исус към Мария.
В евангелията има много разказани случки след възкресението на Исус, в които той определено има физически контакт с учениците и апостолите, на които се явява.
Интересен е и доводът, който дава Исус: "защото не съм възлезъл още при Отца си", който за мен е неясен.
Битие:18:3 Господарю мой, ако съм придобил Твоето благоволение, моля Ти се, не отминавай слугата Си.

Watchman

  • Administrator
  • Слугуващ
  • *****
  • Posts: 3954
Според мен е очевидно, че възлизането за което говори Исус не е същото като възнесението, което се случва поне 40 дни по-късно. Той казва на Мария да информира учениците, че ще възлиза при Отца, което не би било потребно при условие, че няма да се случи веднага и че после самите те ще се виждат много пъти с Него и ще бъдат свидетели на възнесението Му.
Ez 3:17  Son of man, I have made thee a watchman unto the house of Israel: therefore hear the word at my mouth, and give them warning from me.

Is 21:6  For thus hath the Lord said unto me, Go, set a watchman, let him declare what he seeth.

sambapti

  • Новодошъл
  • *
  • Posts: 27
Объркването ми идва може би от това, че в някои преводи думата, която е използвана е "възнасям".

Казва й Исус: Не се допирай до Мене, защото още не съм се възнесъл при Отца; но иди при братята Ми и кажи им: Възнасям се при Моя Отец и вашия Отец, при Моя Бог и вашия Бог.

Битие:18:3 Господарю мой, ако съм придобил Твоето благоволение, моля Ти се, не отминавай слугата Си.

Анко

  • Допринасящ
  • *****
  • Posts: 383
Има един момент от евангелието на Йоан, който не може да се открие в останалите книги, описващи живота на Исус и по-точно, времето след възкресението и преди възнесението му.

 15. Казва й Исус: Жено, защо плачеш? кого търсиш? А тя понеже го имаше че е градинарът казва му: Господине, ако си го ти изнесъл, кажи ми де си го положил, и аз ще го взема.
  16. Казва й Исус: Марийо! Тя се обърна и рече му: Равуни! което се казва, Учителю!
  17. Казва й Исус: Не се допирай до мене, защото не съм възлезъл още при Отца си, но иди при братята ми и кажи им: Възлезвам при Отца моего и Отца вашего, и Бога моего и Бога вашего.

Очевидно с тези думи Исус възпира жената от физически контакт с възкресеното му тяло. Но само няколко стиха по-надолу имаме друга ситуация.

  27. После казва на Тома: Дай си тука пръста и виж ръцете ми; и дай ръката си и тури в ребрата ми, и не бъде неверен, но верен.

Какво е обяснението на тези привидно противоречиви ситуации и каква е причината за тази забрана на Исус към Мария.
В евангелията има много разказани случки след възкресението на Исус, в които той определено има физически контакт с учениците и апостолите, на които се явява.
Интересен е и доводът, който дава Исус: "защото не съм възлезъл още при Отца си", който за мен е неясен.
Toма е един от тези, които са били призвани да занесат Христовото учение до краищата на земята. Един от 12-те.
Мария не е от 12-те.

Разлика, която може да добави за изясняване на посочените текстове.
----------------------